Kto platí "marodku" pri práci v Nemecku?

Príspevok v téme: Kto platí "marodku" pri práci v Nemecku?
kukučkaaa

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či mi náhodou neviete poradiť...môj partner pracoval v Nemeckej firme, ale teraz k 15. 11. 2013 dostal výpoveď v skúšobnej dobe, vraj neni teraz na zimu práca...je takisto poistený v Nemeckej poisťovni, tam sa musel dať poistiť,keďže tam pracoval...ale!...teraz potrebuje ísť na marodku, ale nevie, kto mu ju bude preplácať...pýtal sa šéfa tej firmy,ktorý má na starosti slovákov a ten povedal,že oni by mu ju platili len do doby tej výpovede,čiže do 15. 11. 2013....ale ja sa pýtam, nie je tam nejaká ochranná lehota? že keby sa stihol dať ešte vypísať do toho 15-teho, že by mu tú marodku museli platiť aj ďalej? aspoň na nejakú dobu????...........pretože pýtal sa aj tu na poisťovni, že čo má robiť v takomto prípade a tiež mu povedali, že oni nevedia....tak kto mu je vlastne povinný preplatiť marodku? stretli ste sa s tým už niekto?

corsica

Dobry den chcem sa spytat pracujem v Nemecku a zacal som marodit pn-ku som poslal prelozenu zamestnavatelovi ako je to ale ked som na pn ked sa prelina v dvoch mesiacoch kedze budem marodit aj v januari

Shayleen

Ano aj cez pn ta mozu prepustit nala si ist tam k lekarovi aj ked sice ty za to nemozes ze si ochorela akurat na sk. Jedine co este mozes s tou agenturou este sa dohodnúť. Nechala si pn aj preložiť alebo si to posielala po slovensky?

Evča

Dobry den pracujem ako opatrovatelka v Nemecku a som prave na peenke na Slovensku pracujem na pracovnu zmluvu ktoru mam na neurcito prrfotenu peenku som posielala do nemecka na agenturu aj do poistovne a teras mi prisla domov vypoved je mozne prepustit cloveka cez peenku a neviem ci vobec dostanem peenku vyplatenu lenze sa stalo to ze mi z firmi kde pracujem volali domov ze som urobila podvod z peenkou co to nieje vobec pravda to sa ani neda urobit vsetko som posielala vsetky papiere od lekarky a teras toto spravili viete mi poradit co mam robit v takomto pripade kde sa mam obratit dakujem

shayleen

PN ku preložiť do neminy a poslať V meste do poisťovne kde si poistení a stáde ti budú peniaze posielať na konto

dobri den

dobri den stal sa mi uraz na slovensku a som zamestnany nemecku mam pn od chirurga bo som bol operovany jeden som lezal a teraz mam ist o tyzden na kontrolu ale dlsku viem dopredu minimalne 2mesiace pnku som oskenoval zamestnavatelovi co mam teraz robit ked chcem dostat peniaze ked budem prace neschopny ake papiere a gde musim poslat a musim ist ku obvodnej

Lulu2011

ked si na PN, nemozes dostat vypoved, ani vo vypovednej lehote, dostat ju mozes po opatovnom navrate z PN, dovtedy prvých 10 dni ti plati zamestnavatel a zvysok dni na PN socialna poistovna, samozrejme musis mat normalne uzatvoreny pracovny pomer, nie dohodi, ci brigadu

benter

Dobry den.Chcel by som sa opytat,kedze som dva dni pred vypovednou lehotou ochorel,naco mam pravo.Zamesnavatel sa brani zuby,nechty ze nemam narok nanic.Moze mi niekdo poradit ako voci nemu poostupovat?Dakujem za kazdu radu.

kubosko2012

dobry vecer mam otazku pracujem v nemecku a som na pn zo slovenska ale moj sef mi povedal ze mi slovensku marodku neakceptuje je to mozne pracujem tu uz vyse roka a mam zmluvu na neurcito prosim vie mi niekto pomoct dakujem