Čo robím zle?! Snažím sa, no vlasy - des

Príspevok v téme: Čo robím zle?! Snažím sa, no vlasy - des
Minnie M.

Dobrý deň! Mám problém s vlasmi... Už fakt neviem, čo s nimi, starám sa o ne ukážkovo, no rozdiel v ich kvalite nevidím žiaden. Stále sú rovnako suché, nevzhľadné, lámavé, konce poškodené... Skúsila som hennu, henovala som 3 mesiace, no keďže rozdiel v kvalite vlasov som nevidela, práve naopak- začali sa mi tvoriť lupiny a mala som odrasty jak svet, vyzerala som ako idiot :D prešla som späť k chémii. Zo "silikónových" šampónov som prešla na tie bez silikónov, používala som ich pol roka, no rozdiel v kvalite vlasov žiaden :( akurát mi oťaželi a boli mastné už na druhý deň. Brávam vitamíny, nie veľmi často, nechcem to preháňať pretože mám pestrú stravu, preto raz mesačne týždeň beriem komplex vitamínov a osobitne zinok. Rozdiel- žiaden. Úplne som si prestala vlasy upravovať s pomocou tepla- nežehlím, nefénujem, nekulmujem, a keď už som nútená si raz za uhorský rok vlasy vyžehliť kvôli nejakej udalosti, vždy použijem termoochranné prostriedky. Taktiež som vymenila obliečku na vankúši, z klasickej bavlnenej som prešla na hladší materiál. Snažím sa nosiť vlasy čo najviac rozpustené, aj keď vyzerám ako debil (čo je pochopiteľné, keďže som prestala používať žehličku a ničím iným sa moje krepovité kučery skrotiť nedajú). Raz do týždňa si na vlasy nadžabem moju homemade masku na vlasy a nechám ju minimálne 30 minút pôsobiť (dávam do nej rôzne oleje- kokosový, olivový..., vajce, med, biely jogurt, občas banán...) a vždy si pred umytím vlasov votriem do vlasov a pokožky hlavy kokosák a nechám ho pôsobiť aj celú noc, ráno zmyjem. Kadejaké vlasové oleje používam aj po umytí vlasov, v podstate nepoužívam žiadne stylingové prípravky, len prírodné oleje. Ani nemusím hovoriť, že rozdiel v kvalite vlasov vôbec nevidno :( Prosím poraďte mi, čo robím zle? Lebo ja som už zúfalá a nič, čo by som ešte pre svoje vlasy mohla urobiť, mi nenapadá :( A ostrihať sa nechcem dať, pretože čím sú moje vlasy kratšie, tým viac objemu naberajú keď je vonku vlhko a neviem si dať s nimi rady. Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu! (a za ochotu dočítať môj siahodlhý príspevok až do konca :D)

majmi

ahoj aj moje vlasy su hrozne presne viem o čom hovoriš. dnes som našla dobrý typ na www.dl.sk asi v tom čo tam píšu niečo bude.... verím, že mi to pomôže

filomenkala

Ja osobne som skusala prirodné veci bez silikonov a ziaden fen ani nic podobne ale namojveru sa mi to ani nijak nevyplatilo...práve takéto skrepatené vlasy podla mna potrebuju silikony aby neboli rozlietane a ked si ich prefenujes difuzerom takym nie velmi teplym vzduchom (treba lepsi fen naj s ionizerom kupis tak okolo 20-30€ v pohode) tak potom budu lepsie stat kamaratka ma kucerave vlasky ale ked si ich prejde difuzerom tak su take krasne ze kazda by jej zavidela...ja ich mam tiez stale take porozlietane pokrepatene ale stale ako si ich umyjem kus ich presusim votriem do nich mlieko na vlasy a zatocim do drdola a tak dem spať...skús to jednú noc či to bude fungovať aj tebe...ja ich nemam tak rozlietane a mam ich peke vlnite

Minnie M.

Veď práve to je najväčšia irónia toho všetkého- ja som nemala po kom zdediť takéto otrasné vlasy, takmer všetci z rodiny majú v pohode vlasy, maximálne tak trocha suché, ale nikomu sa nelámu tak, ako mne :( Už dlhé roky sa pokúšam o dlhé vlasy, také naozaj dlhé, no moje maximum je dĺžka ani nie do polky chrbta (aj to po vyžehlení)... Viac mi nikdy nenarastú, lebo sa, chúdence zlomia. Nechápem to, mamka má po štyridsiatke, vlasy si každý mesiac melíruje, nijako extra sa o ne nestará a ešte ich aj trýzni žehličkou, a má ich omnoho krajšie a dlhšie než ja. O babke ani nehovorím, tá ma pomaly 70, polku života si vlasy farbí, kulmuje, strieka ma ne hektolitre laku na vlasy a má ich také pevné a zdravé, že jej ich každý závidí... Aach jaj, asi sa budem musieť zmieriť s tým, čo mám :/ Inak, vlasy si takmer nečešem, len ich denne trocha prehrabnem prstami a pred umytím, čo je každé 3-4 dni, ich poriadne rozčešem hrebeňom s riedkymi zubami a následne kefou s prírodnými štetinami. Snažím sa umývať ich len vlažnou vodou, na záver umývania ich oplachujem studenou vodou. A tú metódu umývania len kondicionérom som skúšala, ale musela som prestať, lebo mi z toho taaak mastneli vlasy, že som nechápala (lebo inak ich mám dosť suché)

Cindy35

podla mna su to hlusposti, okrem toho satenova obliecka este viac osuchava konceky.
ja si nedavam pozor na vlasy a mam ich ok, je to tym ake mas predispozicie.
kedysi som si davala zabal zo zltku a oliv.oleja, ale to tak pred 10 rokmi naposledy. a ked si vselijake mazanice davas aj na vlasovu pokozku, este viac si poskodis

zuska-bluzka

ja som mala obdobné vlasy ako ty a dnes keď pozerám na fotky spred 4 rokov tak sa mi ani veriť nechce. starala som sa o ne ukážkovo, vyhadzovala kopec peňazí a bez výsledku. pomohlo až keď som si ich prestala farbiť, dnes mi stačia bezsilikónové prípravky a vlasy sú pekné, dlhé, lesklé a zdravé.

GroupTherapy

V podstate tvoja starostlivosť o vlasy nie je zlá, a zjavne máš z netu čo-to naštudované. Ale písala si, že si síce zamenila šampón za bezsilikónový, ale bol aj bez sulfátov? Šampón by mal byť bez sulfátov a silikónov, rovnako ako aj stylingové prípravky (čo je dosť ťažké nájsť). Práve sulfáty sú veľmi drsné, nie sú dobré ani pre rovné vlasy, ale pre suché a kučeravé vlasy sú katastrofou. Skús nájsť šampón bez silikónov a sultáfov, prípadne by stálo za pokus skúsiť si umývať vlasy len kondicionérom bez silikónov. Ak máš suché, kučeravé vlasy so sklonom ku krepateniu a pokožka hlavy sa ti veľmi nemastí, tak potom ti garantujem, že ti bude úplne stačiť umývať si vlasy kondicionérom. Po nanesení kondišu treba dobre premasírovať pokožku hlavy, odstrániš tak maz, ale vlasy príliš nevysušíš. Pri poslednom oplachovaní zmývať veľmi letnou až studenou, ako znesieš. Po umytí je fajn zobrať obyčajné bavlnené tričko namiesto uteráka, a zabaliť doň vlasy na chvíľu - nie je to nejako extra podstatné, ale môžeš skúsiť :D. Treba prestať používať vš. stylingové prípravky s obsahom silikónov, minerálnych olejov, atď. Takže kvitujem, že používaš len prírodné oleje, resp. produkty. Odporúčam ti vyskúšať gél z ľanových semienok a môžeš do neho pridať pridať aj pár kvapiek tvojho obľúbeného olejčeka, napr. jojobový a pod. Mne to neskutočne vyhovuje, vlasy sú lesklé, jemné, kučery gél krásne vytvaruje a držia svoj tvar aj na 2,3 deň...a je to 100% prírodný produkt bez kadejakých sajrajtov :D, uskladniť ho môžeš v chladničke aj 2 týždne a priebežne používať. Všetko by si ale mala dávať na vlasy pokiaľ ich máš ešte mokré. Potom si môžeš jednotlivé pramienky vlasov obtočiť okolo prsta, vytvaruješ si tak krajšie kučery, zafixovať nejakým sprejom (napr. balea na kučeravé vlasy) a už sa nedotýkať vlasov, nechať ich najlepšie voľne uschnúť. Ak to nie je možné z časových dôvodov, alebo teraz v zime je lepšie ich vyfúkať, ale s použitím difuzéra. Na rozčesávanie používať len hrebeň so širokými zubami alebo len vlastné prstíky (komu ako vyhovuje). Kučeravé vlasy rozčesávať len po umytí, keď sú mokré, a už nikdy viac až do ďalšieho umývania. Ak máš prázdnu nádobku po použitom spreji na vlasy, tak ju naplň vodou a ráno môžeš jemne prestriekať vlasy, oživíš, refreshneš tak kučery. Tiež je fajn vymeniť obliečku za saténovú alebo používať saténovú šatku na noc. Najlepšie úplne prestať používať žehličku, kulmu. Ale to si už urobila. Chce to určite čas, ale neverím, že takáto starostlivosť po čase neprinesie pozitívnu zmenu. Predtým ako sa niekto rozhodne takto zmeniť starostlivosť o suché kučeravé vlasy, tak je dobré si dať podstrihnúť končeky.

Cindy35

fuha, asi sa na ne prilis sustredujes. a jedno je nespravodlive na tomto svete - genetika, pred tou neujdes.
pripadne skus pricesok?

kukučkaaa

Ahoj Minnie...no ja ti tiež neporadím, mám podobný problém, len inú vadu vlasov ako ty, ja mám zas strašne riedke a jemné vlasy a bez toho, aby som si ich každý deň a nenatupírovala, aby som mala aspoň nejaký objem, bez toho ani von nejdem...a kvalita mojich vlasov? no des a hrúza..tiež som už poskúšala všelijaké vlasové vody a vitamíny, no rozdiel žiadny...asi sa len musíme zmieriť s tým, že máme na hlave to čo máme...a je to aj vrodené...raz mi moja kaderníčka povedala: "Viete...ak ste nemala po kom zdediť vkalitu a hustosť vlasov, tak máte jednoducho smolu"...okrem toho mi dosť padajú,až veľmi by som povedala, už som aj rozmýšlala nad umelými prameňmi ale keď som zistila tú cenu a koľko stojí udržiavanie takých vlasov, tak som sa len zmierila s tým, že mám na hlave to čo mám....ja obdivujem ženy s hustými bohatými vlasmi! je to nádhera, mať takú hrivu na hlave! každá chceme asi to, čo nemáme :-(

Zaran

Mozno je to aj tym ze sa o nich prilis staras ,davas na nich kopu veci a sledujes :D seriozne skus to obmedzit,umyt mozno nejaky kondicioner alebo maska a hotovo no a nezehlit,nefenovat samozrejme.Ja som sa tym svojim kedysi tiez tak venovala podobne ako ty svojim a tiez vyzerali na prd ale odkedy Sa o nich az tak nestaram(staram Sa o nich tak ako som ti popisala vyssie) kvalita Sa zlepsila podstatne a to mam melir.