Fenka nemá mlieko

Príspevok v téme: Fenka nemá mlieko
Majinka00

Ahojte potrebovala by som pomocť, fenka včera mala šteniatka, 9 šteniatok, pričom ráno som našla jedno už mrtvé, mám pocit že fenka nemá mliečko, aj ked ostatné šteniatka su tučnejšie a sajú a cumľajú. Len ak stlačím cicku fenke tak nič z nej nejde. AKo zistím či fenká má mlieko alebo nie? A čím ste prikrmovali šteniatka ak fenka náhodou nemala mliečko? Je to pravda že je dobré aj nesladené kondenzovane mliečko?

Aljaška

takže ja som našla resept od veterinára ktorý nám dal MLIEKO PRE ŠTEŇIATKA :
100 ml mleika- plnotučné kravské
2 čaj. lyžič. smotany
2 čaj. lyžič. glukopuru-hroznový cukor
1 žltok
1 ml vitamínov ( detské vitamíny sirup CEBION )
to všetko spolu zmiešaš a dáš im to do flaštičky. Je to dobré keby si si to odložila pretože sa ti to zíde :))
mne to pomohlo uplne že najviac.
Dávaj pozor aby sa jej cicky nezapálili ak jej nejde mlieko tak možno ich má stvrdnuté. Neboj sa je to overený recept.

Aljaška

fúha tak to mi je ľúto ale stáva sa že pri takom veľkom vrhu jedno umrie :( ... Naša tiež nemala mliečko tak sme zašli za veterinárom a on nám poradil recept ako im spraviť umelé mliečko. Ak chceš tak ho pôjdem pohladať pretože to už bolo dávno ak ti ešte nik neporadil... mi sme ich dlho prikrmovali robili mse no uplne najtenšími striekačkami ale ke´d boli väčšie tak sa mykali radšej im kúp flaštičku :))

lombardo1981

A ešte ma napadla jedna vec. Šteniatka, keď sajú, zvyknú byť zababrané od mliečka. :-D
Takže, ak ti to fenka dovolí, skontroluj to počas dojčenia.

lombardo1981

Skús odsledovať ako budú prosperovať ostatné šteniatka. Najlepšie je sledovať váhu na digitálnej váhe.
Mrkni sem. Článok sa venuje umelému odchovu šteniatok.
www.dogsk.sk