Potrebujem aby ma niekto vypočul

Príspevok v téme: Potrebujem aby ma niekto vypočul
gothic13

Ahojte, tak ako začat... začnem asi od prvého momentu..
Bolo to uz asi pred pár rokmi čo som dosť rapídne schudol ,bol som obézny a jednoducho chcel som zmenu... Zo začiatku to bolo fajn aj podla mojich blízkych avšak postupom casu -2 roky som schudol 35 kíl. Mal som najmenej 42 kíl pri mojej výške 175, vyzeral som ako socka ale mne sa to páčilo citil som sa silný sebavedomí, no skrátka tý ktorý to prežili vedia ako. Potom na jednej prehliatke u lekara to zistili (aj to zistili ze som mal 49 a nie 43 lebo som skoro týzden nebol na záchode- umelo som si vyvolal zápchu, a pred kontrolou som as napil asi 2l vody, samozrejme lekárovi som to zahovoril), este v ten den zavolali primárku odelenia a zobrali ma na hospitalizáciu na detskom odelení. Ihned mi dali aspon 3 infúzia a zakaázali mi pit viac ako 2l vody. Samozrejme ze somto nedodržal a pil som dalej avšak svine :D , predstavte sioni na to dosli z moču. Tak som muselzacat jest viacej... Normálne si zapisovali co som jedol a tak. Nikdy som nevracal ani teraz jednoduch som to nedokázal, to by som sa podlomil drevo sám pod sebou. O toho týždna som zacal chodit k psychiatričke moj názor na tu staru pinu si asi viete predstavit. Musel som pribrat! Sice po hospitalizácii som mal menej kilo nezsom mal, som ju prehovoril ze nech ma neposiela na hospitalizaciu do blavy alebo do pezinka ze priberem , tak som zo zaciatku zacal priberat, musel som lebo by ma poslala prec... akoze mne by najviac chýbala skola! mono to vyznie divne ale skola- vzdelanie je pre mna najdolezitejsie. a samozrejme mi ta škrata predpísala aj lieky, boli to odrovnávačky ked som si precital ich metabolizmus a ucinky na organizmus bol som zhrozený, keby daco ja som nikdy nebral lieky ani ked ma bolela hlava ale bol som donutení. Pchala do mna to svinstvo s dovolením mojej mami. tak som len priberal a priberal az na dnesných 66 kg, za ani nie pol roka!
teraz som z toho psycicky na dne nevladzem dalej záchvatovito sa prejedám a neviem prestat. prosím pomoc vie o tom iba moja najbližšia rodina. A este bol som hospitalizovaný v tomto období na psychiatrickej liecebni, bolo to otrasné jedinecosom sa tam naucil ako sa nenechat znásilnit nejakými romami a s nejakými idiotmi s IQ húpacieho koníka, tam sa to iba všetko zhoršilo. Bol som tam prijatý lebo som si chcel zobrat život...
Ide to všetko dole vodou,kazdý den si ppoveim ze to zacínam od znova ze uz sa neprejhem ale nejdeto vydrží mi to len max 4 dni , ja uz takto nevladzem , je to smutne ze 19 rocný chalan si chce zobrat zivot len pre takuto picovinu... proisím pomoc, a este jedna vec v rodine mame stale najaké hádky... komunikujem iba so setrou a s mamou , ktoré sú mojuo jedinou oporou. A keby vás zaujímal dovod mojho schudnutia bol ze sa mi neustále vysmieval vlasný otec aký somtucný :( je to bláznivé!
PROSIM POMOC, bol by som stasný kebyste my napíslali naspat hlavne taký s podobným osudom alebo aj keby sme sa stretli. Dakujem velmi pekne za prečítanie. Budete asi z prvých komu to poviem okrem rodiny a lekárov, ani kamarátom som to nepovedal pretože žiadnych nemam... ale toje uz zase iná téma...

gothic

Ja som bol sice hospitalizovaný na normalnej psychiatrii kde sa nespecializovalu na ppp, ja som v rej dobe nemal 18 takze rever som podpisat nemohol, boli to pre mna utrpenie byt medzi taktmi ktori boli naozaj psychicky chori, citil som sa tam neprijmne bol ti velmi zli me
siac ...

qwerpoiu

Serena, v Pezinku maju na haku, ci ides na reverz, alebo ostanes. O to je to smutnejsie. A este smutnejsie je, ze sa tam clovek nedocka ziadnej psychoterapie. Ze je to tam tak na dve hovna. Ak by si vydrzala 7 tyzdnov, dostanes prvu terapiu. A co si akoze myslia, ze tam cloveka sameho spasi, kym sa docka prvej individ. terapie? Co mi ma dat vyvalovanie sa a cpanie sa liekmi, ked clovek skor potrebuje pomoct inak, po psych. stranke, privetive slovo, pochopenie, empatiu, rozhovor. Kedze je to jedine odd. na Slovensku pre PPP, mali by na nom viac zapracovat. Na programe pre PPP. A ak nevedia ako, nech si zoberu priklad z Ceskej republiky. Tam clovek s PPP necaka 7 tyzdnov, kym dostane prvu individ.terapiu, kt. trva 50 min. A dalsia je samozrejme o 7-10 dni. O com ta liecba v Pezinku teda je? Preco tam stale dievcata a zeny podpisuju reverz? Nie je chyba na ich strane? Preco sa stale vyhovaraju a hladaju chyby na nas?

gothic13

serena: dakujem ze si sa ozvala a ponukla takuto priležitosť, moj email je thegothicpunk13@gmail.com
budem velmi rád ak mi napises a porozpravame sa. este by ma zaujimalo skadial si ?

gothic13

serena: dakujem ze si sa ozvala a ponukla takuto priležitosť, moj email je thegothicpunk13@gmail.com
budem velmi rád ak mi napises a porozpravame sa. este by ma zaujimalo skadial si ?

serena6

ahoj . Ja by som Ti chcela teda pomoct urcite . Mám 20 rokov a viem sa do tvojej situacie vzit dost dobre lebo som si presla presne tym samým ako aj ty . Minuly rok sa mi zrutil svet ... vies prisla smrt niektorych osob,dotoho vsetkeho depresie,neustaly plac .. povedala som si : chcem byt aspon krasna ked mi stastie nepraje . A tak som chudla,chudla az som vyzerala ako troska . jedlo som nahradila vodou a 3hodinovym cvicenim . trvalo to cele leto. potom v septemrbi som si povedala stop,musim opat vyzerat ako clovek . zacala som normalne jest napriek tomu ze som to nechcela vo svojej hlave . casom som vyzerala akoby som nikdy netrpela mentalnou anorexiou a chvalila sa aka som sikovna ze som to dokazala bez pomoci lekara . hm .. omyl . jedla som sa nevedela zbavit,neustale som myslela nato co si dam,kedy,schovavala ho nech ho nik iny nezje .. jedla som den noc az kym mi neslo roztrhnut zaludok,potom som si dala na hodinku pauzu a pokracovala som dalej . len teraz pred cca 2tyzdnami mozno viac mi doslo ze som chora naozaj a treba to riesit kym sa z toho nestane niekolko rocny problem .behom par dni som sla za svojou doktorkou,psychologickou,vybavila si pezinok a hned tam aj nastupila . trvalo mi len 3dni a ja som odisla . keby si videl tych ludi mozno sa tiez spamatas a uvedomis si to ako si natom a ze sa s tym da naozaj nieco robit . su dva druhy ludi ktory tam boli : ludia ktory su naozaj chory, bojuju ako sa len da a ktory si liecbu zasluzia a ludia ktory su rozmaznany nevedia sa spratat do koze co by potrebovali len par faciek a zacali by jest normalne . odkedy som doma jem sice stale o nieco viac ale nenachadzam v jedle utocisko . vychutnavam si ho a mam sa naozaj rada taka aka som . ak sa chces vyrozpravat viac kludne mi daj na seba kontakt rada ti pomozem

Prezývka55

A co tak pani robit nieco uzitocne cim vyplnite cas ktory travite nad dumanim toho aky ste zbytocny, na svete je tolko veci co robit tak preco neprilozit ruku k dielu a venovat sa nejakej cinnosti?

gothic13

qwerpoiu- to si vyše polovicu zivota prežila s pppja si to neviem ani len predzstavit ked sa zamyslím ze umna to trvá povedzme 3 roky aj to je strasne vela ... zobralo mi to detstvo, a najkrajsie roky dospievanie len preto lebo mi to preplo v hlave, myslel som si zeked schudnem najdem si kamaratov a nic nebolo... jedinou oporou je mi mama... a neviem si predtavit co by bolo bez nej asi by som ani ja nebol... aj sa sa casto zamyslam nad zmyslom mojho zivota, ale jas si myslíl ze mame nadej zit mame a musíme mať, v najhorších chvílach si spomen na to kedsi bola stastná, ked si sa usmaiala, nevadí ze to bolo ked ssi bola dieta.. len na to mysli a ber si z toho energiu na zivot... a dalsím zmyslom nasich zivotov by mal byt ten ze si najdeme niekoho na koho sa mozme spolahnut, povedat mu co si myslíme a tak - a nebode tonas rodinny prislusník .

qwerpoiu

Gothic, my sa doma o PPP ani nerozpravame, u nas si vsetci myslia, ze som ok.. problem s PPP mam od 12 tich, teraz mam 28. Neprejedam sa, skor zneuzivam laxativa, menej jem, ale podvahu tiez uz nejaku nemam. Stratila som zmysel zivota, vsetko sa toci okolo jedla- nejedla ( aktivity, vsetko). Nemam kamaratov, zijem skor ako samotar. Von chodim sama- na prechadzky, nechodim do spolocnosti ani medzi ludi. Kvoli PPP som mala aj prerusene studium na vysokej, len prezivam a jedine vychodisko vidim zasa v dalsom pokuse o samovrazdu.. presne viem co citis a prezivas. Tiez som bola kvoli PPP opakovane hospitalizovana.