PMS a silná menštruácia

Príspevok v téme: PMS a silná menštruácia
lorrines

Dievčatá a ženy, chcem sa poradiť. Už vyše pol roka ma trápia veľmi ťažké PMS príznaky a následne veľmi silná menštruácia. Je nejaký spôsob ako sa dá tomuto predchádzať? V podstate okrem nejakých 8 dní v mesiaci ma neustále niečo trápi, menzes mám tak silný že prvé dni ani radšej nikam nechodím, kŕče mám neskutočné, potom ked to skončí po ovuláciu mám chvílu pokoj a potom? Ešte horšie ako menštruácia samotná - bolesť pŕs (taká že ani dotknúť sa ich nedá) citlivá pokožka na dotyk, neskutočné výkyvy nálad, otrasná pleť...a to by sa dalo ešte menovať...trvá to až do ďalšej menštruácie :-(
Gynekolog mi povedal že jedina možnosť je antikoncepcia, lenže tú ked som brala nenormálane sa vo mne zadržala voda a pribrala som viac než 5kg v prvých 2 mesiacoch ...vedel by mi niekto poradiť? A rozumie niekto ako je možne že nikdy som takýto problem nemala len posledne mesiace? Mám už 20 rokov, nečakala by som taketo zmeny

melasanjaaa

Pred menzesom ma bolia klby na rukach,hlavne na lavej pri velom prste,je to taka bodava bolest,mam ho aj opuchnuty..je to normalny prejav alebo mozem mat problemy s klbami ??

kukuckaSNV

Príčinou bolestivých kŕčov býva nedostatok kalcia. Pri kŕčoch je potrebné brať 1 alebo 2 pilulky kalcia (vápnik) každú hodinu. K jeho riadnemu vstrebávaniu je potrebné brať vitamín D a horčík (magnézium). K udržaniu vápnika v tele a k zlepšeniu jeho vstrebávaniu pomáha hormón estrogén, vytváraný prirodzenou cestou v organizme. K tvorbe estrogénu potrebuje organizmus bielkoviny, kyselinu linolovú, B-vitamíny a E-vitamíny. Predmenštruačný pokles kalcia v tele môže spôsobiť nielen opuchy pŕs, ale aj rúk. tváre, nôh i dočasné zvýšenie váhy, zníženú odolnosť voči alergiám a infekciám.
Ja mávam tiež veľmi silnú menštruáciu. Vždy predtým ako ju dostanem začnem priebežne užívať spomínaný kalcium, magnézium približne 3x do dňa - priebežne. Keď nastane menštruácia a sú bolesti a všetko vyššie opísané, tak sa riadim tým, čo som už uviedla + ostatné doplnky. Ja som našla skvelú kombináciu kalcia a magnézia, aby som nemusela každý minerál užívať zvlášť na www.natural-sk.sk Ide o Cal-Mag (kalcium-magnézium). Ak to nechceš takto spolu, tak to môžeš užívať aj zvlášť.

m8cr6

ešte niečo dodám k tej zmene životného štýlu.. Aj som cvičila aj som menej a zdravo jedla, nepomohlo mi to veľmi na PMS a menzes. Keď som jedla málo pár mesiacov mala som slabší menzes aj slabšie bolesti, lenže som jedla fakt málo, bola som podvýživená..myslím že toto ti nepomôže. Bylinky somariny, mala som rôzne kvapky, čaje...nepocítila som ani trošku zmenu.. buď antika alebo dúfať, že po pôrode to odíde samo alebo ešte vekom....držím palce

m8cr6

Takto isto prebiehala moja mesštruácia bez HAK. PMSmstrašné, bolesti počas menzesu, silné krvácanie, bolesť prs..HAK Lunytta je nizkohormonala antikoncepcia, ktorá má močopudný účinok, čiže zabraňuje zadržiavaniu vody v tele. Je to presne pre ženy, ktoré ľahšie priberú. Ja ju beriem a som spokojná. Jem normálne ako vždy a nemám hore ani kilo..Samozrejme ide aj o to, že žena keď vie že z antiky priberá, mala by si dávať trošku pozor.
Nebola som zastácom HAK ale poviem ti, mam priatela a každý mesiac sa strachovať či som tehotná...

lorrines

Dakujem za rady. Asi vyskušam niektoré prípravky, ale možno by pomohla aj tá zmena životného štýlu. Nejako mi zblbli hormony, nerozumiem tomu

repka

ja by som sa tiez vykaslala na hak... ja som si ju dala raz predpisat a ked som si precitala pribalovy letak ostala v sufliku... ved to nic ine ako humus ani nemoze byt ...
...inac mna to trapilo tiez takto vyse pol roka a mne pomohla dole spominana MACA .. menstruaciu mam ako predtym - skoro uplne bez bolesti...

Lulu2011

fleur - keby z nejakeho dovodu nastala ovulacia (dajma tomu zle vstrebanie tabletky) a nasledne potrat, tak by to nebolo vplyvom HAK, ale proste sa tak stalo,nie kazde zacate tehotnestvo skonci uspesne, su missed aborty a rozne ine potraty, ci uz kvoli genetickym chybam, alebo najcastejsie slabou funkciou zlteho telieska