Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prepracovanie - vidiny

Príspevok v téme: Prepracovanie - vidiny
Petul17

Pekný večer prajem.Mám taký problém : už asi mesiac mám pocit,že som stále slabšia a unavenejšia,ako keby som snáď preflámovala celé noci.Horšie je že sa mi začali objavovať vidiny alebo teda preludy ako to ja volám,počujem hlasy ľudí aj keď sa nikto neozýva,vidím tiene/veci/ľudí ktorí tam ani niesu.Neviem čo mám robiť mám len 17 rokov,študujem 3. ročník na gymnáziu a začalo to byť naozaj náročné nielen psychicky ale v podstate aj fyzicky,pretože vždy som mala a aj mám na seba a tiež na svoje okolie veľmi vysoké požiadavky/nároky (som až extrémny perfekcionista a "workoholik" a práca,teda momentálne škola pre mňa znamená všetko)
Vzhľadom na to,že chodím vyčerpaná do školy aj zo školy,nemám ani chuť s nikým komunikovať čo mi narúša moje vzťahy s okolím,som podráždená a ledva sa udržím na noháh.Nechcem si pokaziť svoje známky ale na druhej strane ani skončiť na psychiatrii.
Nevedeli by ste mi poradiť,čo by bolo teraz pre mňa najlepšie/najvhodnejšie ? Potrebujem sa z tohoto stavu dostať čo najrýchlejšie.
Vopred Vám Ďakujem za rady.

Petul17

Bohužiaľ som až extrémny perfekcionista,som si toho vedomá a častokrát to môjmu okoliu priam prekáža,ale ja som tak nastavená počas celej doby môjho štúdia a vlastne aj života,a mám vysoké nároky predovšetkým na seba.
Všetko sa vždy snažím stihnúť a musí to byť na 1000% ale jednoducho som sa teraz dostala do bodu,kedy moje telo a predovšetkym psychika vypovedala,vzhľadom na to,že je toho na mňa priveľa.
Urýchlene sa potrebujem dostať do normálu,pretože ak to pôjde takto ďalej asi fakt skončím niekde na psychiatrii,a budem mať po svojích snoch/cieľoch/plánoch za ktorými si idem celý čas aj,keď častokrát aj cez mŕtvoly..
Myslíš,žeby mi pomohla návšteva psychológa ? kedže od školy si pokoj dať nemôžem,vzhľadom na to,že to tam bohužiaľ nefunguje ako v práci,že si môžem zobrať dovolenku.

Možno ľudia,ktorí majú za sebou gymnáziu a pokračujú na výške si teraz hovoria aké bolo to štúdium malina oproti výške,ale keď študovali na gympli tiež sa im to určite nezdalo byť najľahšie.Ale každopádne neberiem im ich názor.

Najlepšieeee

Tiež som bývala taká. Chodila som asi na 3 školy, no skončila som u psychológa. A diagnóza? Bláznivá a prepracovaná vorkoholička.
Že gymnázium/škola nie je náročná? Blbosť! Dokáže vyčerpať viac ako manuálna práca. Daj si pauzu alebo si jednoducho spíš povinnosti aby si všetko stíhala... Dúfam, že nie si nejaká perfekcionistka...

Petul17

Je pravda,že v poslednej dobe toho je na mňa až priveľa,ale zatiaľ by som to nechcela riešiť takto radikálne-psychiatrom,tie hlasy nemávam zase každú chvíľu,ak to náhodou niekto tak pochopil..
nepripadám si ako schizofrenik a ani moje okolie,by ma tak nikdy neoznačilo..

Som si vedomá toho,že známky na gymnáziu nie sú podstatné,ale ja si neviem pomôcť,je pre mňa nepredstaviteľné to,aby mi prestalo na známkach tak záležať,skúšala som byť ľahostajnejšia ale nepodarilo sa mi to..
no aj tak ďakujem za vaše rady..

xxy

znamky na gympli v realnom zivote nikoho nezaujimaju. vlastne stredna skola neznamena vobec nic, ide o to, ci sa dostanes na VS, kam predpokladam chces. cele to vlastne chapes uplne zle.

Cindy35

no pochybujem ze je to zo studia 3. rocnika na gymnaziu, to studium je uplna malina oproti vysokej skole. a uz vobec nic oproti skutocnej praci

problem bude niekde inde, napr.testy na infekcne choroby by mozno odhalili viac

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.