Nemám žiadnych kamarátov

Príspevok v téme: Nemám žiadnych kamarátov
navzdysama

Mám 22 rokov, som 2. rok na výške. Mám problém, že nemám kamarátov a nikdy som ani poriadnych nemala. Len takých , ktorí ma využívali a s takými som sa baviť nechcela. Na základnej som zažila šikanovanie už asi od 3. ročníka až po deviaty. Doteraz sa s tým neviem vyrovnať, mám z toho depky a hnevá ma to, že to neriešil nikto. Mama ma odbila len s tým aby som prestala žalovať a bolo vybavené. Na strednej som tiež nemala žiadnych kamarátov. Som dúfala, že nástupom na VŠ do iného mesta sa to zmení, ale nič sa nezmenilo. Som na intráku, kde som zavretá sama celé dni. Tam som sa snažila skamarátiť so spolužiakmi, ale bezúspešne. Keď som im povedala, že pôjdem s nimi von, aby som len furt nebola na tom intráku, tak mi dali najavo, že nechcú, aby som s nimi išla. Je mi smutno, z toho keď na škole vidím samé partie a ja furt všade len sama. Aj keď som cestovala vlakom na intrák, v kupe so mnou sedeli 2 ľudia, čo boli z tej istej školy, dokonca bývali na rovnakom internáte ako ja, oni sa dali do reči, chcela som sa pridať ku nim, som im povedala, že tiež tam bývam, ale že ich to nezaujíma, ta sa ďalej len oni dvaja medzi sebou bavili. Už rozmýšľam, že z toho sveta dobrovoľne odídem, lebo už ma taký život nebaví.

Dia123

Mam 15 rokov ..som dievča. Som na tom podobne ako ty. Nemam žiadnych kamaratov (teda mala som kamaratov ale len falošnych). Keď som bola menšia a išli sme na školske ihrisko tak som sa len smutne pozerala na ostatne deti ako sa usmievaju a hraju. Preplakala som kvôli tomu niekoľko noci. Na zakladnej škole ma šikanovali (našťastie som teraz skončila zakladku). Asi pred rokom som si uvedomila že kamaratom nepotrebujem a ani ich nechcem. Ale vznikol novy problem ...za posledny rok som s nikym nebola vonku okrem mojej mamy a babky..a to malo za dôsledok že som v depresivnej nalade a niekolko krat som chcela spachať samovraždu (žiaľ neuspešne). Mama si toto moje spravanie všimla a teraz v utorok idem k obvodnej lekarke aby ma poslala na psychiatriu. Dufam že mi tam nepomôžu pretože takyto život mi vskutku vyhovuje ale aj tak ti budem držať palce. Drž sa.

Tomas12345

Jambal :

Stastný sa dá byť aj bez kamarátov a priateky. Nájdi si koníčky čo ťa budú baviť a tým sa venuj. Mna napríklad baví jesť dobré jedlo, TV, PC, hudba, čítanie kníh, pomáhanie ostatným.

Co je ale najdôležitejšie je zasvätiť svoj život Bohu, potom sa na svet začneš pozerať úplne inými očami, viera sa stane tým čo ti bude stačiť ku štastiu. Nebudeš už viac odkázaný od kamarátov a priatelky.

Jambal

Mam 16 rokov, som chlapec a nemám sa s kým rozprávať. Aši je to spojené s tým ze nikam nechodím. Dokážem sa rozprávať, keď hrám na počítači s ľuďmi ktorých poznám. Nemyslím si ze sú to moji kamaráti pretože mimo počítača s nimi absolútne nekomunikujem. V podstate ma baví iba hrať sa na počítači a rozprávať sa s nimi. Nemyslím si ze som závislý na počítači ale nič iné nerobím pretože pri ničom inom sa neviem s nikým rozprávať. Napríklad keď nikto s tých mojich akože online,,kamarátov,, nehrá tak ani mňa nebaví dlho za tým počítačom sedieť pretože sa nemám s kým rozprávať. Píšem toto hneď ako som na to prišiel pretože som si uvedomil ze každý človek v mojom veku si aspoň s niekym píše na mobile. Ja napíšem niekomu správu na sociálnu sieť asi dvakrát za mesiac. Neviem co mam robiť. Chcem kamarátov s ktorými by som chodil von. Toto sa spája s tým ze nemám priateľku a nikdy som nemal. Chcel by som niekoho naozaj milovať ale neda sa to lebo nespozná am nových ludi. Určite za to môže moje veľmi nízke sebavedomie. Co sa týka môjho vyzoru, mam do 190cm. Som dosť chudý. Vyzerám podľa mňa veľmi priemerne. Rozmýšľal som nad tým ze moju nudu nahradím chodenim do posilňovne, aspoň by to pomohlo môjmu zdraviu a asi aj sebavedomiu. Nemám nejaké depresie a samovražedné sklony. Nemám nejaké depresie alebo niečo také. Píšem to sem iba pretože mi je ľúto pozerať sa na mojich rovesníkov a spolužiakov ako sa majú dobrre v so svojimi kamarátmi. Prosím dajte mi nejaké rady

mnamka257

podla mna je najlepsi sposob, ako ziskat kamaratov a ludi, s ktorymi si budete rozumiet tak, ze v kazdej moznej situacii budete otvoreni novvym kontaktom, psravat sa prirodzene a pojde to. to, ze niekto nie je diskotekovy tzp, neznamena, ze nemoze mat kamaratov a podobne, ja osobne si myslim, ze na diskoteke by ste aj tak nestretli ludi, ktori by vam nejako extra sedeli a bolo by to len o tych diskotekach, tak naco sa nutit do niecoho, co nechcete robit, majte proste otvorene oci a usmev na tvari :), drzim palce!

samotarius

Sak to ze kazdy ked dospeje len pije, fajci a robi blbosti. Mne to tak pripada ze ludia ked su detmi su inteligentnejsi ako dospeli. Ja chodim do Kosic do skoly, ked chces mi napis skyreaver@azet.sk

navzdysama

Ahoj lusy napísala som ti mail.

Ja keď som bola menšia tak so susedmi som chodila po vonku, teraz vonku chodia len piť ta už s nimi ani nechoodím, lebo ja nepijem. Teraz na výške, by som si rada našla aspoň zopár kamarátov, lebo som si predstavovala život na intráku úplne inak.

Samotarius do školy chodím do Žiliny

samotarius

Cau ja tiez nemam kamaratov. Kedysi som mal ale len takych s ktorymi sme behali po vonku, ked sme vyrastli vonku sa chodit prestalo a ja som stratil kamaratov. V skole som natrafil len na samích debilov. Potom na VŠ som mal problém nadvazovat kamaratstva pretoze uz som prilis zvyknuty byt sam. Mimochodom kde chodis do skoly tiez do Kosic?