Človek závislý na drogách

Príspevok v téme: Človek závislý na drogách
koza123

Ahojte. Vlastne ani neviem, kam by som mala zaradit moju otazku, ale vidim, ze vo vztahoch je najviac ohlasov, tak preto asi sem.
Na zaciatok msm otazky dve:

1: ak je clovek zavisly na nejakych drogach /zevraj davno davno pervitin a roky rokuce trava/ a dostane sa az do stavu, ze ma vidiny a halucinacie atd atd, je vôbec mozne, aby sam od seba prestal??? aby sam tie drogy prestal brat??

2: clovek zavisly roky na msrihuane /minimalne/, ktory totalne prestal mat chut na sex... skratka... co sa s tym da robit?

Nejako mi pomôzte aspon tu, prosim. Lebo takyto problem mam ja.

trava

takze hned na zaciatku , trava nieje navykova !!!OMG !!z tej sa liecit nemusi a pervitin ak taha kazdy den a uz par rokov tak jedine liecenie ,sam sa z toho nedostane

vebe

Nema zmysel ti pisat nieco co sice dobre znie ale nie je to pravda. Pri akejkolvek zavislosti je prvym predpokladom uspechu to, ze si to dotycny pripusti. A to je aj kamen urazu, ze dotycny je k problemu nekriticky. Hovori sa, ze musi padnut az na same dno, pocitit svoju osamelost a uvidiet varovny prst. Akakolvek zavislost je znicujuca pre najblizsich, lebo ten co je zavisly nie je k tomu kriticky a stale nieco slubuje. Lenze volove vlastnosti zavislych ludi su nulove, nie su schopni svoj slub dodrzat, ich mozog je ovladany zavislostou na nejakej latke, su schopni ublizovat, su schopni uplne vsetkeho, stracaju akekolvek zabrany, dokazu okradnut, dokazu obrat o to, na com druhym zalezi, ked im chyba to, od coho su zavisli. Bez toho ze si problem pripusti nemoze byt schopny si ho riesit. Diskusie zvycajne k nicomu nevedu, lebo bude obvinovat teba, ze ty mas problem. Stava sa aj to,ze ludia musia nechat svoje zavisle dieta na ulici a prestat mu pomahat a len verit, ze to prezije a ze raz precitne a sam zacne svoj problem riesit. To su tie uplne strasne pripady, ale bohuzial aj realne. Ty musis vzdy ako prve vidiet vase dieta a to chranit

koza123

tak ale ako môzem s nim riesit tento problem, ked on si ho neprizna?
on totiz naozaj ziadny problem nevidi a uz vôbec nie ten môj.. vztahovy
pritom aj dieta mame a skratka nic si neprizna

vebe

Halucinacie a vidiny to je jedna vec, len sucast problemu ale drogova zavislost ako taka to je komplexny problem. A ked je to nieco co trva roky, to nepojde tak, ze on si povie, ze oddnes to uz neberiem. Je to komplex psychickych a fyzickych problemov, ktore brania aby sa z toho dostal sam. To ani nejde zo dna na den, to su tyzdne, mesiace, roky.
Precitaj si pribehy ludi co sa z toho dostali, pochopis o com to cele je

koza123

a ak sa ta môzem spytat, ak teda uz tie halucinacie presli, zevraj len tak same od seba, je to tym, ze tiedrogy stale berie??? alebo sa to zvladne aj ?

vebe

Odpoevede budu jednoduche
1. Nie. Najprv musi sam prist na to ze to chce riesit a potom musi vyhladat pomoc, sam to nezvladne.
2. Kym sa nevyriesi bod 1, nevyriesi sa ani bod 2