Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Prezývka55

nellyy ked si sa uz snazila byt mudra aspon si nemusela kopirovat roznymi nezmyselnymi vetami to co som povedal ja, takto si sa dostala maximalne tak na uroven kravy v stajni.

Esteze k nam pani dokonala prisla a povedala nam ako to v zivote chodi lebo inak by sme boli uplne strateni, take skvele hodnotiace schopnosti ako mas by som si urcite nadalej rozvyjal.

nellyy

romanticka25

zatiaľ si choď zacvičiť, chodievaš na anglinu a pobehaj s kamoškou, alebo aj sama obchody a sprav si pred vianočný prehľad :)
Viem, že Ti je ťažko, ale všetko sa musí nejako vyriešiť, tak to proste je :)
Aj tak by som si s ním normálne sadla a pokúsila sa mu všetko bez emócii povedať, ale nech si uvedomí, že takto proste pokračovať už nebudeš.
Nestavaj sa do pozície chuderky, ale si proste povedz čo už vo vzťahu neznesieš a ak Ťa má rád a nechce stratiť, tak to s ním musí zatriasť

romanticka25

nellyy ďakujem, si zlatá...ani sama neviem prečo som sa mu snažila objasniť situáciu..vždy chcem len pochopenie, ale asi sa to niekedy nedá, tak to vzdávam čo sa týka Prezývky55..

no a k tomu čo ste mi poradili, pozerám každý deň stále ponuky, ach a kde nič tu nič, poslala som už milion žiadostí a nič, neviem v čom bude chyba, asi, že nemám žiadnu prax...tak hľadám stále ďalej..to bude prvý krok, len keby sa aj podaril..

nellyy

romanticka25

ahoj...neviem prečo dokola Prezývka55 vysvetľuješ a vytáčaš sa nad jeho vyjadreniami, veď je smiešne aby sa tu jeden chlap hral na kohúta na smetisku a dokola Ti dokazoval aká si neschopná, lebo on má patent na dokonalú predstavu ženy :D veď ani to nie je celkom v poriadku aby niekto visel na fóre a dokazoval nejakej holke, že jeho predstava ženy je dokonalá a hlavne nezhodujúca sa s Tebou a preto si zlá....Ak to myslel inak, mal použiť správne slová a nie slová spupného muža :D až mi to je smiešne a práve preto to čítam, ale myslela som, že ho zrušíš skôr a nebudeš sa mu dokola snažiť vysvetliť svoj postoj....načo prosím Ťa ???

V podstate mám pocit, že čo Ti tu radia je O.K. nájdi si svoj program, nejaká činnosť, ktorá Ti pomôže dokola neriešiť to, čo Ťa tak trápi a postupne sama zistíš čo potrebuješ a či zostaneš vo vzťahu, ktorý ťa evidentne ubíja :)

Prezývka55

romanticka25 tak vela stastia potom pri hladani podobneho, alebo si vyskusaj stretavat sa raz za mesiac ako som to mal ja, mozno si najde viac casu na teba ked ho podla teba nema dostatok ked sa vidite kazdy den.

mimochodom kazdy by mal chciet nieco dokazat :)

nezabudaj len z lasky nevyzijes :) a ked budes chciet zarobit na dom byt jedlo nebodaj neskor deti budes rada aj za tu lasku od pertnera zi ti navari a ty sa budes moct po tazkom dni najest a hodit do postele a spat, nieto vyvadzat nejake romanticke ogrie a hadzania sa kolo krku kvoli tomu ze niekto navaril alebo upratal, lebo take veci su samozrejmost a neni dovod ich nejako oslavovat.

romanticka25

Prezývka55 no ja by som sa skôr definovala ako precitlivená žena, to je všetko, nával emócii..zlých emócii, pretože sa mi nedarí v každej oblasti a neviem vstať...keby sa mi darilo v láske, myslím, že aj robotu by som už mala, nech by to bolo hocičo, proste by som mala niečo...a tešilo by ma to..tým som si istá....

no a vidíš, vy ste spolu 8 rokov...my spolu necelý rok...a poviem ti radšej by som obetovala celý týždeň sa nevidieť a aj tých 5 minut alebo hodinku denne..a na miesto toho aspoň raz týždenne sa vidieť, ale aby sa venoval len mne, len jediný deň...a nemusel by byť ani celý, stačí polovička...ale to nebude nikdy...

a ak ste si ani vy zo začiatku nejak extra nedávali najavo ako sa milujete a nehádzali sa jeden druhému na krk, tak prepáč, ale možno vám to vyhovuje a našli ste sa dvaja podobní jednotlivci, ale ja si ten život takto nepredstavujem, pretože láska pre mňa je top a na prvom mieste..len to ma vie spraviť šťastnou..bohužiaľ, ale som taká...bez toho je pre mňa život fádnym...každý miluje asi inak alebo čo :(

každý má iné priority, niekto je workoholik, niekto chce niečo dokázať, baví ho práca, chce sa dostať na vrchol, chce byť manažér alebo neviem čo...no niekto na také veci nie je, ako ja..chcem len milujúceho partnera, rodinu, lásku a prácu ako väčšina ľudí...nič extra ani nechcem lámať rekordy...s tým, že sa vždy teším keď prídem domov a vrhnem sa na svojho miláčika večer...a neskôr po niekoľkých rokoch sa to samozrejme mení, aj vrhanie sa mení na prekvapenie napr vo forme varenia, že spravím čo milému chutí...a zas on príde, objíme ma, dá mi krásnu pusu...a proste z tých oči a pohľadu musím vidieť, že ma má rad do šlaka, to som ozaj jak maďarka??? no ale toto posledné čo som napísala, to už keď by som s ním bývala...

Prezývka55

romanticka25 isto nie?

"nič pekné, nič a puká mi srdce, preto zase plačem ako malé dieťa v izbe"

"asi som stvorená len celý život plakať.."

"sa mi chce zase len plakať, neviem byť vôbec silná"

"no asi som si teraz naozaj sama odpovedala, akurát som sa len rozplakala"

Sme spolu 8 rokov, na zaciatku sme si volali castejsie ale to preto ze sme sa videli maximalne raz do tyzdna, plnokrat aj len raz mesacne na weekend kvoli tomu ze sme boli z dialky plus ja pracujem v zahranici a som casto na sluzobkach.
Cize asi tak a to som bol este rad ze vobec aspon raz mesacne mozem svoju priatelku vidiet :D. No a teraz si volame len ked nieco treba :D ale je to v pohode nam to uz pride aj trochu smiesne volat len tak zbytocne ked sa vidime kazdy den. Cize na zaciatku vztahu ani jeden z nas nevysel nikomu na hlave ja som sa venoval praci a ona skole.

romanticka25

Prezyvka55 no neviem čo berieš pod pojmom hystéria, pretože hysterická žena ja určite nie som...tak neviem čo si tým myslel, ale ok..

no a ešte taká otázka, koľko si ty už spolu so svojou partnerkou? ako dlho?? a tiež by ma zaujímalo či to bolo tak od začiatku medzi vami, že ste sa k sebe takto chovali ako teraz...lebo ten čas je veľmi podstatný...a je aj rozdiel keď už spolu bývate...takže moja situácia je odlišná..

ale si chlap, ok a tí majú predsa vždy pravdu, nie?

Prezývka55

romanticka25 ja ho nestracam ja ho zabijam, som v praci :) to je rozdiel.

asi ano neviem, podla mna potrebuje emotivne stabilnu a vyrovnanu partnerku, ja by som taku histeriu tiez nechcel zazivat ked ti mam pravdu povedat.

pozri ja som v robote moja partnerka je v robote a vobec sme si nemali nejako potrebu sa kontaktovat alebo co, vecer sa uvidime prehodime zopar slov, nieco navarime ja si nieco zahram na pc ona precita knihu alebo si pojdem hodit slofika, proste mame bezne spolocne aktivity a plno rozdielnych a aj tak nam to klape skvele. Urcite by som nechel aby partnerka cakala na mna doma ze co zas vymyslim aky program a ze sa mam len jej venovat a take.

romanticka25

Prezývka55 zase si napísal, že si stále vyžadujem pozornosť...akože keď chcem aby bol za tých 5 minut prívetivejší a jemnejší ku mne, tak to je taký prehrešok???

no určite spolu nechodíme, pretože aj keď sa s ním zhoduješ v niektorých veciach, on by určite nestrácal čas písaním tu na nete...takže to nehrozí..a to nehovorím o takýchto fórach...