Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Prezyvka55

romanticka25 no ako ta ma chlap podporovat v niecom ked nic nerobis, take sladke reci moze skusit len niekto kto chce sex :D lebo teba sa neda podporovat, nevyvyjas totiz ziadnu cinnost len cakas az ti nieco spadne z neba, aspon teda tak to popisujes, zaluby ziadne, robota ziadna. S vymyslanim programu sa asi tiez nepretrhnes.

romanticka25

Prezývka55 aké veci by mi sluboval??? čo som chcela také nereálne a nemožné??? hm? to by som rada vedela

soffa no musím sa nad tým zamyslieť, aj keď zamýšlam sa už dosť dlho a nič..:( a určite s ním nie som len preto, že nechcem byť sama, ale preto, že moje city len tak zo mňa nevyprchnu, inak by som to určite ukončila raz dva..takže ktovie čo ukáže čas...

no a Prezývka55 viem, že každého niečo bavilo, aj mňa ako dieťa skákať gumu, hranie sa s bábikami..ale to sa nedá teraz zakomponovať do normálneho života..vždy som chcela mať len lásku ozajstnú..proste aby bol môj priateľ top, aby sme boli ako jeden, spolu robili takmer každé rozhodnutie, zhodnúť sa na všetkom, sem tam si aj niekam vybehnúť, SEM TAM! nie stále..proste trošku vypnúť a byť jeden pre druhého a mať na čo spomínať...kedy si mám to najkrajšie užiť, ak nie teraz??? keď budem babička bez zubov??? no ja fakt neviem..keď toto majú byť naj roky života alebo už boli, tak to už sa radšej rovno môžem odstreliť..:( sem tam som tiež túžila po nejakej spoločnosti, zasmiať sa trochu a potom zase povinnosti..a podľa mňa by sa mi aj lepšie hľadalo, aj by som mala väčšiu motiváciu bojovať a hľadať prácu, keď by som vedela, že to niekam vedie...ale takto aj keď si niečo nájdem, tak len preto, aby som netrčala doma, zarábala peniaze, ale tak isto budem chodiť tam a odtiaľ ako mŕtvola, lebo ani to ma vnútorne nenaplní...a to viem na sto pro, lebo sa poznám...
ja už neviem či som fakt mentálne retard, asi by ste sa museli do mňa prevteliť, aby ste ma pochopili...teraz som chcela žiariť šťastím...taký stav, taká situácia akú mám teraz s partnerom je podľa mňa normálna po niekoľkých rokoch..ale nie teraz...:(

soffa

rozmysli si vlastne co chces!rozmysli si ci ho vlastne chces,alebo si s nim preto lebo nechces byt sama!vzdy je lepsie najst si niekoho noveho,ako byt s niekym(byt s nim nestastna,pritom si to napisala ako nazov temy),nasilu,.podla toho co pises,nevyhovuje ti ,nemate mozno ani nic spolocne,nejavi o teba zaujem.proste zacni od znova.naco ti je taky partner.mozno taky,ktoreho si opisala na teba niekde caka.

Prezývka55

romanticka25 no ale co ta cely den caka? dokopy nic :) takze vlastne mas cely den volno, co by som za to dal napr ja, hned by som vedel ze ako ho zabijem :D minimalne by som si trosku viac pospal.

Ale poviem ti takto ze urcite to takto same od seba nepride ani v novom roku ani v roku 2020 proste si najdi veci ktore ta bavia. Respektive neviem preco by si ich mala hladat ved kazdeho nieco bavi. Nikto nesedel na posteli cely zivot ale ked bol dieta nieco rad robil no a k tomu by som sa vratil, nemusi to byt pecenie kolacikov z piesku ale aj ked to budu trebars korcule alebo bycikel tak fajn. No moze to byt aj rozne ine veci, napriklad pocitace alebo strikovanie alebo zbieranie niecoho alebo rozne extremy to je jedno proste.

romanticka25

Vážne máte pravdu, súhlasím takmer s každým príspevkom, ktorý ste mi sem napísali..som rada, že sa človek má s kým poradiť, aspoň tu cez internet keď nie osobne, pretože pravdupovediac nemám ani veľa kamarátok...skôr by som ich definovala ako známe, ale ozajstnú kamarátku mám len jednu, ktorej naozaj dôverujem...
Takže treba začať od seba, no ale zas ako ako ako...hovorím, kurz angličtiny som začala, no ale čo ďalej..
no a Prezývka55 či veríš či nie, ale mňa asi tie depresie ovládli, a tak ma nebaví absolútne nič, preto aj z tých maličkostí sa mi ťažšie teší, pretože aj ráno keď vstanem a vonku je slnko, tak si tak premietnem čo ma celý deň čaká a nevidím v tom zmysel, radosť, nič na čo by som sa vážne tešila...bol len ten priateľ, ale no to už som vysvetlila ako to s ním je...neviem mať ani rada samú seba, všetko mi na sebe vadí, mám nízke sebavedomie..a aj tým, že už som stratila kontakt s ľuďmi, tak sa neviem ani poriadne vyjadrovať..tak žijem len v samote, chcem konečne žiť, no ako ako ako..nech už je nový rok konečne lepší ako tento, nech dám za ním konečne bodku a začnem odznova :)

Dadula56

Romanticka, velmi dobre prispevky tu mas...
Zacni od seba, ta prazdnota, ktoru v sebe mas nie je nieco, co odstrani carovny princ na bielom koni. To musis urobit ty. Naucit sa zit sama so sebou. Nenariekat nad tym strasnym osudom, co ta postihol, ale vstat a urovnat si zivot. Je to samozrejme tazsie, nez ocakavat nejaku zmenu od chlapa a ak nenastava sa stazovat a plakat. Uvedom si, ze nikde nemas zarucene, ze niekto bude cely cas pri tebe, ze ti bude non stop davat pocit, ze si konecne milovana. Lebo tebe v prvom rade chyba laska k sebe samej, hrdost na seba, na svoje ciele a uspechy.

Prezývka55

romanticka25 ja si myslim ze stastie je vseobecne a ked ta stve robota tak nemozes byt stastna ani v laske ani inde a naopak takze by som to takto nehodnotil. Osoba musi fungovat ako jeden celok. Problemy z jednej oblasti sa prenasaju do druhej. To neovplyvnis, musis robit tak aby to bolo dobre vsade.

Ale ako nechapem, ako dieta si nic nemala rada? Vobec nic? to je jedno moze to byt aj blbost ale v kazdej veci sa da nieco dokazat.
Ja som ako dieta mal rad vlaciky no a este doteraz si staviam tie take zeleznice kupujem si k tomu veci hram sa s tym, chodim na zrazy alebo vystavy modelarov. Pre niekoho mozno blbost ale mna to zabavi :D. Potom mam rad rally tak som si stare auto prerabal :D na rally sice nebolo ale aspon na pole bolo suprove. No a samozrejme mam rad pocitace takze ked zapnem nejaku hru tak viem aj cely den hrat keby som mohol.
Preto sa pytam co rada robis?

Maoam

pocuj, ty mas hlavne silne depresie, teraz v zimnom obdobi sa to znasobuje este o to viac, ze mas malo denneho svetla

byt tebou, ako prve zajdem k lekarovi dat si predpisat AD-cko a zacni si aktivne hladat pracu, dovtedy sa zapis na nejaky jaz. kurz alebo si najdi aspon brigadu

vsak ked trcis doma a pada ti plafon na hlavu a si sama, je jasne, ze mas tieto problemy

romanticka25

Pzezývka55 a winki ďakujem vám, mala by som sa predsa len zamyslieť nad sebou, keď už asi nemôžem byť šťastná v láske, tak v práci, lenže už viac ako rok som doma a nedarí sa mi nič nájsť, nikde uplatniť, neviem ani ako sa poriadne hľadá práca, doteraz som bola len predavačka, inak len absolventka..všade požadujú jazyk, tak som sa dala na anglinu, ale tak tú kým budem ovládať ešte potrvá...
a presne túžim po tom nájsť niečo čo by ma bavilo, čo by mi vyplnilo čas a nemusela by som myslieť na blbosti a utápať sa, lenže čím som dlhšie doma, tým sa mi horšie hľadá a tým som aj na tom horšie...a preto som možno hľadala nejakú podporu v láske, lebo keď má človek lásku, má všetko a všetky ostatné problémy neberie tak čierno...aspoň teda ja..no lenže to nemôžem asi teda od neho žiadať..:((( chcela by som byť silná žena, ktorú baví život, ktorá sa smeje a a a ... jaj len ako to dokázať, vždy sa všetko tak krásne jednoducho povie, napíše, ale mne sa to nedarí, neviem sa pohnúť