Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Prezývka55

romanticka25 podla mna to co ziadas ti ziaden chlap nemoze dat lebo to si musis urovnat ty v sebe, mozes kludne zacat iny vztah ale vzdy to takto dopadne, pokial z teba nebude osobnost ktora ma co ponuknut po citovej materialnej a vobec hockakej stranke, pokial budes len na niekom zavysla nebudes sa mat dobre.
Ja ta nebuzerujem len vykladam karty na stol, nefantazirujem, snazim sa pracovat s faktami ktore si napisala a toto mi z toho vyplyva.
Na druhej strane ta nepoznam tak nehovorim ze je vsetko zle alebo ze kazdy nazor mas zly alebo co ale urcite ti neradim sa nadalej zaoberat vztahom skor prv pories svoje osobu v zmysle male dievcatko ide nieco dokazat. Co tak stat sa manazerkou v nejakej spolocnosti? Alebo rada kreslis? Tak co tak namalovat nejake obrazy a neskor nejaka mensia vystava?
Co rada robis ake mas zaluby? Chodenie von a kecanie sa nepocita :).

winki

Romanticka....

1. vyrovnaj sa sama so sebou
2. buď štastná sama so sebou
3. nauč sa konštruktívne vyplniť čas, keď si sama
4. nauč sa dôverovať sama sebe
5. nauč sa tešiť z maličkostí ( že tráva je zelená, že svieti slnko, že dnes nepršalo......)

romanticka25

ach, no presne ako som čakala, zbuzerovanie ma...a podľa mňa prezývka55 ty vôbec nevieš o čo mi ide, stále píšeš o tom istom, ja som si vedomá svojej situácie, viem, že on za to nemôže, že sa doma nudím...a ja od neho ani nežiadam, aby so mnou chodil kade tade, ani mu nič nevyčítam, ani po ňom neziapem, som k nemu normálna, ale vo vnútri sa zožieram a trpím a plačem sama doma do vankúša, lebo si neviem rady sama so sebou...nejde o nič, aby robil neviem aké zázraky, žiadne prekonávania, iba maličkosti, aby som videla, že mu na mne záleží..nechcem sa cítiť len ako žena, s ktorou si rozumie, ktorá mu na všetko pritakáva..a keďže už nie je najmladší a sklamal sa vo vzťahu, tak už to so mnou nejak prežije, pretože on nie je ten typ čo by menil ženy...predo mnou mal jediný jeden vzťah dlhšiu dobu a podľa mňa ten jediný ho zmenil a preto je ku mne teraz taký aký je, som akoby len pokračovaním asi...
chápem všetko čo sa týka domu, je to pekne budovanie, aj by som sa k tomu inak staviala, veď kto by netúžil po dome, aj jeho mamina je skvelá žena, o tom po tom...no ide oňho, keby sa ku mne choval inak a zaujímal ho aspoň trochu môj názor a aj sa podľa neho riadil, tak som celkom iná, keby cítim aj od neho kúsok nehy, ja by som tam s otvorenou náručou chodila každý deň ho pozrieť a proste všetko by bolo inak, ja by som bola iná a bavilo by ma žiť, lebo by som vedela, že žijem pre niekoho...pre niekoho kto ma miluje...:(((( ach, no asi som si teraz naozaj sama odpovedala, akurát som sa len rozplakala...no ďakujem vám všetkým :(( aj tak budem asi na tom istom bode stále a tak aj do konca života :((( ach, to som si myslela, že už bude ten pravý, proste nebaví ma striedať partnerov, nechcem milion začiatkov, viem aké je to všetko ťažké spoznať a čím staršia, tým horšie..ach som zmätená úplne

Prezývka55

tak podla toho popisu on je vyrovnany chlap len ty mas z niecoho komplexy, neviem sice z coho ale asi to tak bude.

Co sa tyka domu uplne ho chapem, zena tam je dobra akurat tak na zemetanie alebo varenie, cest vynimkam ale my ked sme robili na dome tak ani na to jedenie nebol cas nie to na nejake zabavky alebo dristanie, lebo po prestavke sa uz tazko vracia v praci takze ho chapem uplne zas.

Radsej sa vzdelavaj v nejakom jazyku alebo v niecom co ta bavi a najdi si robotu, on nemoze za to ze ty sa doma nudis, ked maka na dome plus v robote tak ma akurat tak toho dost aby ho este aj doma alebo ty buzerovali za nieco alebo ze sa mu niekam nechce co je uplne pochopytelne.
Tiez ked pridem z roboty chcem mat pokoj alebo zalomit a nie niekam sa trepat este. A cez weekend robim na dome alebo sa chcem zrelaxovat urcite nie niekam behat, nabeham sa dost aj cez tyzden v praci.

Co sa tyka toho rodicovskeho domu to by mi ako tak vadilo mozno trochu ale na druhej strane co mu okrem reci ponukas ty? Mas prachy na byt alebo dom? Vies ono jedna vec su reci a druha vec su skutky a peniaze a pokial momentalne nemas peniaze a ani nevies nieco splasit tak sa bud prisposobis alebo nechas tak. To je jednoducha matematika.

winki ona bude pri kazdom sama, lebo ona nie je vyrovnana ani sama so sebou.

winki

Prečítaj si svoj posledný príspevok ešte raz a úprimne mi odpovedz, či je toto naozaj toto to, čoho sa bojíš vzdať? Si sama tak, či tak.
Začni si vážiť samu seba a nájdi silu byť šťastná sama so sebou.

romanticka25

na dom ma nevolá, že by som tam nemala čo robiť alebo aby som sa nešpinila zbytočne, ale pritom čaká, že ho prídem pozrieť...zo začiatku som tam chodila a s nadšením, ale vždy keď som prišla, aj tak ignorácia a robil si ďalej, možno po dvoch hodinách a to sme si dali asi kafe a išli domov...
nie, s priateľmi nechodíme von, veď nechodíme ani len my dvaja, nie ešte aj spoločnosť...pretože ak ide von, tak najskôr o desiatej, jedenástej večer...a ja som od ôsmej s kamarátkou...takže to je tiež o ničom..a čo mal on kamošov, tak sa to tiež obrátilo proti nám, pretože oni začali chodiť stále s jeho ex..takže s nimi sa už nestretávame a aj tak by nebolo kedy..teda on by nemal kedy...
Ďalej spoločné zážitky, mm možno zo začiatku sme sa celkom smiali až do rána, ale neviem, keď si to zoberiem spätne, tak možno len preto, že mne išla huba nonstop..a trepala som somariny, proste som žiarila a bola som celá bez seba, vtedy som to inak brala a vnímala..
Spoločné výlety, mm no za celý rok sme boli len na jednej dovolenke a aj to sme sa tam celý čas hádali a bolo to na prd, to sa mi tiež ešte nikdy nestalo, no jemu vždy dačo bolo, aj keď povedal, že to kvôli tomu, lebo mal kožné problémy a bol z toho nervózny, takže som zase musela byť len ticho a chápať to, aj keď vnútri som zase len trpela..:((( pretože som sa tak tešila, že s láskou idem na dovolenku a on hentaký, proste otras...
A čo sa týka spoločných rozhodnutí, to sa tiež neoplatí komentovať, on chce zostať bývať v rodičovskom dome aj s maminou, no ja by som chcela nanovo aj keď radšej byt, ale budovať od zakladu..no a taktiež čo sa týka vybavenia a zariadenia domu, síce sa ma milionkrát spýta čo by sa mi páčilo aka farba aký typ toho a toho, no ja poviem svoj názor alebo sa snažím prispôsobiť jeho predstavám a on mi všetko zneguje a spraví aj tak podla svojho...a potom ma to už prestalo baviť, nech sa viac nepýta a samozrejme sa na to nahneval, že nemám záujem, ale keď mňa to už ubíjalo keď aj tak vždy spravil opak!!!! ale úplne všetkého!!! tak na čo sa mám ja trápiť a mať predstavy keď aj tak mi ich hneď pokazí..myslím, že skôr vidí len seba, ale zase ja do toho nemôžem nič hovoriť, lebo je to jeho dom a ja nemám z toho ani kamienok..:(((( proste všetko je proti mne :(((

winki

Prečo ťa nezavolá pomáhať mu na ten dom? Chodíte aj von s priateľmi? Do spoločnosti? Máte spoločné zážitky? Spoločné výlety? Spoločné rozhodnutia?

romanticka25

soffa tak tou s tou istotou máš pravdu, je si istý, ale myslím, že aj keby sa s ním rozídem, prejde ho to behom 5 minút...a odskúšať si hentie veci teraz nemám ako, chorá som nebola ani nepamätám kedy, aj keď viem, je to len ako príklad, no ja teraz nejaké veľké starosti nemám okrem toho, že som bez práce a zavalená depresiami..ale on mi v tom nemá ako pomôcť, pretože on má zas roboty požehnane, či už práca samotná a potom aj dom...tak by som chcela byť niečim zamestnaná, aby som sa nemusela aj sama ničiť myšlienkami, ale už nevládzem, stále som niečo skúšala a nič mi nevychádza..preto fakt neviem čo robiť...a keďže je asi chyba vo mne, tak sa mi chce zase len plakať, neviem byť vôbec silná :(

soffa

ahoj.nazaciatok,kazdy miluje inac,muzi su v tom celkom iny!nema asi potrebu ti hovorit co citi,(muzi o citoch nerozpravaju radi)ale to neznamena ze ta nemiluje.mozno je si tebou isty,lebo vie ze si ho chcela.tu neijde o to ci ti povie ze ta miluje,ale o to ako sa ku tebe sprava.,ci ti urobi caj ked si chora,ci si o teba robi starosti,ci ti pomoze ak potrebujes pomoc,o tom je laska,a nie o niejakych slovach.odpovedz si na tieto otazky a budes vediet ci ta naozaj miluje.a este nieco ak cakas si sa jeho chovanie zmeni tak nie.

romanticka25

Prezývka55 áno, tiež som toho názoru, ale...no ty to proste nepochopíš a nepotrebujem ani čokoládu ani nič hovoriť, ale cítiť, tuším stále nevieš o čom alebo si taký istý