Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Prezývka55

romanticka25 no problem je jednoznacne v tebe, ty sa nevies sama zabavit to je tvoja chyba a podla mna je ovela viac ak chlap trebars maka na spolocnom byvani ako ked ti povie nejaku frazu ze "lubim ta" alebo ti kupi cokoladu.

romanticka25

Prezývka55 ale ja nepozerávam také chujoviny stále...jaj to jediné si si z toho článku zobral?? ach..a nepotrebujem slová, kludne aj tie činy mi stačia, ale bohužiaľ ja ani tie nepociťujem :(

Asi by som nemala byť na nikoho tak naviazaná..:( ach, tak to fakt radšej navždy sama...lebo ja chcem byť naviazaná, ale aby naviazaný bol aj ten druhý, ale to tak asi nikdy nieje, aby obaja lubili rovnako, vždy tam je jeden nad :((
pretože ak by som bola odkázaná sama na seba, čo ani neviem, tak ma proste nebaví nič ostatné..žiadna činnosť, ani sa z ničoho neteším, či už z materiálnych vecí alebo nemateriálnych...
ja chcem len lásku, ale neni mi vôbec súdená :(((((((

Chlapi vedia robiť hocičo, zabavia sa v práci, zabavia sa pri domácich prácach, na záhrade, s kamošmi, aj pri oprave auta napríklad, ale ja to nedokážem :( asi som taká slabá alebo čo, ale keď nemám v láske to, čo potrebujem, môžem byť kdekoľvek, s kýmkoľvek, robiť čokoľvek a baviť ma to nebude ani nebudem z toho spokojná a šťastná...je toto normálne?

Prezývka55

:D ludom uz drbe z tych hlupych americkych romantickych sprostosti. Odporucam prestat pozerat a citat chujoviny.

ja tiez nie som na take reci, radsej ciny.

Maoam

inak este daco - ty sa s tym status quo prosim ta len nezmieruj, hej, lebo skoncis presne tak, ako ti dokladne od A po Z napisal doubledog a ma 100% pravdu

len preto, aby si nebola sama byt s niekym, s ktorym sa beztak citis sama, nema vyznam

ale tento vztah MA vyznam, co sa tvojho osobneho vyvoja tyka

to pochopis o par rokov, ak to pojmes teraz spravne a vyuzijes tuto zivotnu sancu na to, aby si pochopila podstatne veci a pohla sa vpred

ono pasujuceho partnera si clovek musi tak trocha aj 'zasluzit', nic ti z neba nespadne a ked chces muza, s ktorym fakt budes stastna, este mas dlhsiu cestu pred sebou

a po okoli a kamoskach sa moc nekukaj, neopakuj, nesleduj, ide o teba, ty si individualny jedinec so svojim osudom, potrebami - hlad si svoje a ja ti zelam, aby si prisla na to, co ako robit, daj na svoju intuiciu, ta ti uz teraz jasne blika, ze to nie je OK - tak pocuvaj, sakra..

Maoam

cau, vies kde je tvoj podstatny problem? v nedostatku lasky - o ktoru vyslovene zufalo bulikas

lenze cakas ju od okolia, od partnera, namiesto toho, aby si riesila svoj osobny problem (y)

tento partner ti akurat nastavuje zrkadlo a vosiel ti do cesty nie preto, aby ste spolu ostali stastni naveky vekov, nebodaj aby si s nim mala rodinu a dieta (deti), ale prave preto, aby si si uvedomila svoj skutocny problem a zacala na sebe pracovat

a raz - ked zmenis svoju vnutornu situaciu a uvedomis si, po com vlastne prahnes a ze si to musis dat sama a stanes sa nezavislejsou, silnejsou a hlavne budes schopna aj nieco DAT (viem, ze si zrejme dobry a citlivy clovek, ale si zatial slaba a zavisla osobnost - nic v zlom, neber to ako utok) vo vztahu, ktory bude na jednej urovni a hlavne si budes vedome vyberat partnera, ktory bude zarovno s tebou hladiet v ten isty smer a budete mat ten isty ciel

tento partner to nie je, ty to podvedome uz vies

ale to, s cim mas skutocny problem ti brani odist - este na to nemas silu

porozmyslaj o tom

romanticka25

doubledog ja viem, všetkého som si vedomá, aj sa snažím asi nejak s tým zmieriť ako to je, aj chcem mať deti, všetko ako má byť...a aj keď sa to všetko takto pokašle bude to moja vina..
Lenže ja sa bojím odísť z tohto vzťahu, lebo zas na druhej strane viem, že je rozumný, verný a úprimný chlap. Nie je to alkoholik, nevysedáva s kamošmi niekde v krčme..takže tu sú tie výhody, len či tie výhody stačia k môjmu šťastiu.
Preto by som sa to aj bála ukončiť, pretože aj keď sa pozriem naokolo, tak žiadny normálny chlap, nemám kde stretnúť niekoho nového a cez net sa stretávať určite nebudem, takže sa aj bojím, že by som bola navždy sama..mám kamarátky, jedna má 27, jedna 31 a sú single aj keď veľmi túžia po rodine, ale nikde žiaden normálny chlap...a to už sú samé pár rokov..:( nechcem tak dopadnúť...tak čo spraviť :( pekné je to tuším len v romantických filmoch :(((

doubledog

vies, aky je, vies, ze ti nevyhovuje, a cakas, ze sa zmeni.
potlacas svoje pocity, nahovaras si nieco, o com dobre vies, ze sa nikdy nestane a ze to nie je pravda.
aktivne pracujes na tom, aby si bola nestastna a zufala, predpokladam, ze sa budes este roky presviedcat, ze je vsetko ok, nastahujes sa k nemu domov, budes s nim mat deti.
a potom ked konecne pochopis, v akych si srackach, budes sa stazovat, akokeby si ty v tom bola uplne nevinne a cele sa ti to stalo ako nejaka prirodna katastrofa.

ty budes asi zena :)

Fleur-de-lis

koľko má priateľ rokov?
Veľa problémov a zranení plynie z nepochopenia rozdielov medzi mužmi a ženami. A kvôli tomtuo nepochopeniu nevieme správne reagovať, a výsledok je ešte horší stav.
Skúsila by som ti pomôcť pochopiť čo sa deje, aby si sa dokázala rozhodnúť na základe pravdy a nie domnienok, že či chceš ostať v tomto vzťahu.
Ak máš záujem, napíš sem svoj mail a ja ti napíšem.
Nechce sa mi to rozoberať tu na fóre.

romanticka25

ja viem, že nejde o to, že mi nepovedal milujem ťa...najskôr mi to strašne chýbalo, potom som si zvykla, ale ja to ani necítim a to je myslím, že najhlavnejšie...mala som už predtým pár vzťahov a nikdy to nebolo takéto chladné :((( stále si nahováram, že je len taký typ človeka, že to možno vidí z iného pohľadu, možno to ani tak nepotrebuje prejavovať ani sa láskať a túliť sa ako ja....no podľa mňa je to blbosť, každého keď prepadne láska, tak robí neskutočné veci a ani sám nevie prečo :(((( to je môj môj názor a je mi len z toho do plaču :(