Invalidny dochodok

mnbvcxz123

Dadiana, mas teraz nejaky prijem? Chodi ti napr. Pnka, alebo nieco take? Ci si bez prijmu? Si evidovana na urade prace? Asi ano, nie? Lebo keby si nebola, tak by si si musela sama platit zdravot.poistenie kazdy mesiac, co nie je mala polozka.
Pozri, kompenzacie existuju tieto: na osob.asistenciu- co nemas sancu na anorexiu dostat- este k tomu by peniaze dostala osoba, ktora sa o choreho stara, nie ty. Cize tu 0 bodov. Dalej prispevok na kupu pomocky, upravu alebo opravu- u teba neni akej- 0 bodov. Prispevok na kupu zdvihacieho zariad.- 0 bodov. Prispevok na kupu vozidla- 0 bodov. Prispevky spojene s byvanim- upravou bytu, garaze a pod.- 0 bodov.
Ludia so ZTP alebo v nepriaz. zdrav.stave maju narok na: opatrovatelsku sluzbu, prepravnu sluzbu, sprievodcovsku, tlmocnicku, sprostred.osob.asistencie- to znamena, ze ani tu sa "kompenzacie" netykaju teba- lebo ty by si mohla sice dostat nieco z tohto- ale len ako pomoc, nie financnu.

Neviem, ci poberas nejake peniaze, ak nie, chod na UPSVaR a poziadaj o davku v hmot.nudzi. Co je suma pod 200 eur. Ak ti ale priznali dochodok okolo tych 70%- to mas plny, cize by si dostavala invalidny. A ak nemas odpracovane roky- invalidny budes mat nizky.

Ty nie aby si sa snazila zit normalnym zivotom, liecila sa ako sa mas- ustavnou formou, ale budes spekulovat ako ziskat nejake peniaze od statu. Anorexia nie je rakovina.

dadiana

tu teraz nejde o anorexiu..ja sa liecim, ale doma,,ale potrebujem si aspon na nejaky cas, kym sa z toho dostanem vykryt aspon zakladne vydavky, preto sa pytam, ci ma niekto s tymto skusenost..uradnicky na socialke mi vraveli, ze nieco by som dostat mala..

mnbvcxz123

Presne ako pisala Ni-ka, narok na kompenzaciu- ale aku? Tam nie je z coho vybrat v pripade anorexie. A ani ZTP preukaz na anorexiu nedostanes.
Dadiana, kur*, len sa lutujes a vegetis si v stave, v akom si. Tebe to maximalne vyhovuje.

ni-ka

a inak,ani s tymi kompenzaciami to nevidim ruzovo...
maximalne na ztp preukaz...
na dietu nedostanes,ani na pomocku,ani na prepravu,ani na opatrovanie a ani na asistenciu...

dadiana

studovala som na vysokej a zvysok som robila na zivnost lektorku nemciny, potom na dohodu a zvysok som bola na urade prace..takze nemam zaplatene nic..

ni-ka

jasne ze zavisi...ako 28 rocna musis mat zaplatenych najmenej 5 rokov dochodkoveho poistenia...preto sa pytam,lebo keby si mala napr.19 staci zaplatit jeden den...