HIIT na orbitreku

0vecka

2 ProHealth ja som aml tiez masivny doma teda ked som este byval u starych to bol nejaky kus za 2k po zlave.. vyzeral dost profesionalne aj bol velky , masivny... ale ak mam ist tych 30s na plne gule tak by musel byt priskrutkovany k podlahe. Inak na nejake polovicnej namahe sa imho na plne gule neda ist. Inaq pri stalom tempe tak 60 min bol super ovela lepsi ako tie smejdy v posilovni. Inak v posilovni sa mi aj stavalo ale nie na vsetkych ze ked som poradne zatiahol tak tam ten remn ci co to tam mali vnutri preklzol. Normalne bolo citit ako to islo tazko a zrazu tak lahucko pricom sa nezvysili otacky...

ProHealth

Ja cvicim doma na eliptickom trenazeri HIIT a je dost masivny, nevyzera ze sa chce rozletiet a to mu teda chudakovi davam zabrat a dokonca na nom cvici aj moj otec..ale ten nie HIIT, on len v normalnom tempe..Inak HIIT som v lete cvicila aj vo forme sprintov to bolo super len takto ked je chladno vonku nemozem:(

NoNoYes

Ja pravidelne cvicievam podla toho videa ale na rotopede, zataz mam po cely cas nizku (2), pretoze tam o tu zataz ani tak nejde ako skor o intenzitu intervalu (rychlost)! vyplujte dusu radsej pri nizkej zatazi ale naplno, nez naopak.

korkova

no ved to, zalezi to od stroja.
Na tom videu ma masivny mohutny stroj s velkou podperou.
Ja nemam az taky dobry. Sice to skace a vyzera ze sa rozleti, ale drzi. Ma clekom dobru stabilitu.
Neviem si predstavit napr. ten orbitrek z topshopu kde mas len palice, nemas sa kde zapriet o pevnu cast :D
carey, zatial som skusala s nizkymi zatazami vsetko

0vecka

hmm no ja som to skusal aj doma aj v posilovni... doma som mal paradoxne lepsi stroj dal som najvyssiu zataz a o otazky sommal asi80 ale cele to skakalo jak dive.... no mal som ftedy asi 110kg ale aj tak... v posilovni som to skusal asi pred po rokom a skoro som sa prevratil :-D

korkova

0vecka, skusala som to a je to v pohode, 30sek naplno, potom v pohode sa uvolnis. Zalezi od toho aky mas stroj a ci sa s nim neprevratis pri tej najrychlejsej faze :)

HIIT sa da robit pomaly pri vsetkom, ak to nie je velmi narocne na stabilitu a koordinaciu svalov.

korkova

Je to super vec, je to vraj efektivnejsie. A najma sa nenudis ako napriklad pri 30min monotonneho sliapania v jednom tempe.