Veľmi citlivá suchá pleť

Príspevok v téme: Veľmi citlivá suchá pleť
GreenTea

Ahojte, prosím neviete mi poradiť nejaký dobrý krém na suchú pleť? Mám bledú citlivú pleť a skoro žiadny krém mi nevyhovuje. Kožná mi predpísala jeden krém na tvár, ktorý mi asi prvý vyhovuje na vyrážky... síce to aj tak stále nie je dobré.. A potrebujem poradiť nejaký krém na fakt moc suchú pleť. Začína byť zima a v zimných obdobiach je to ešte horšie, okolo pier sa mi robia také suché miesta, že keď prejdem potom rukou tak mi zíde koža. Keď si zas tvár umývam dosť to potom štípe skúšala som aj olej ale po ňom mám červené fľaky..Ak máte podobný problém prosím o radu :) ďakujem

redka

treba zistit pricinu tej suchej pleti... skus ten kokosovy olej alebo rakytelu.... kokosak pouzivam uz dlho a mojej pleti robi dobre.. aj ked som nemala taky problem ako ty... a ta rakytela ukludnuje, hydratuje, regeneruje... mozno ti pomoze... mozno by pomohlo brat nejake oleje aj vnutorne... napr arganovy... alebo aj kokosak...

GreenTea

nie žiadne odbery nič...a pečeň by mala byť ok..nepijem ani alkohol, nefajčím, nemaľujem sa každý deň si umývam tvár len čistou vodou...aspoň dvakrát, pred spaním si nakrémujem.

redka

kokosovy olej
arganovy olej
alebo skus rakytelu

na odlicovanie pouzivaj napriklad biodermu sensibio - taka ruzova a prestan pouzivat akekolvek mydlo ci gel na cistenie... len voda a potom odlicenie biodermou a na to krem... na tie flaky skus mozno koloidne striebro...

ono treba zistit pricinu tych flakov... co to je za vyrazky??? aky je povod? to ti kozna nepovedala? nerobila nejake odbery? casto len predpisu kremik a hotovo a je jedno ze je plny kortikoidov....

potom mozno skus este hladat pricinu vo vnutri - pijes dost vody? nemas zanesenu pecen a creva???