Vitamin C intravenozne

ni-ka

tak zas som o nieco mudrejsia...najdem si teda to lacnejsie generikum a preberiem to s doktorkou,ci je taka moznost a ci je to vhodne pouzit namiesto injektopasu za 25 eur...
dakujem velmi za rady a nazory!!!

atomed

doplnenie,chapem ze mnohi sa boja intravenozneho aplikovaniu cohokolvek,sam nie som vynimkou.V pribalovom letaku od lieciva resp.injekcneho roztoku je jedna z moznosti ho pridavat do NACL.ked porovnate B braun injekcny roztok za cca 25 euro s ampulkami jediny rozdiel je ze okrem natrii hydrogenocarbonas,aqua ad iniectabilia su tam aj ine pomocne latky zlucenin sodika-zasada a jeho koncentracia je nizsia lebo potrebujete 15 ampuliek aby ste dosiahli 7.5 g C ale az na 75 ml oproti 50 ml ako ma b braun.a este daco k NACL infuzke 500 ml sa da pomalsie aplikovat do zily ako Aa 50 ml.

atomed

Skromny nazor,pre RNG,drobec88 co pise o injekcnom roztoku 5 amp.po 5 ml 0,5 g v 1 amp. je sice generikum,vyraba ho BB Prarma,a.s.Cesi,registrovane SUKL-www.sukl.sk
obsahuje okrem Aa aj
natrii hydrogenocarbonas, natrii hydroxymethansulfinas dihydricus, natrii hedetas dihydricus, aqua ad iniectabilia.
Obsah sodíka v lieku: 16,025 mg/ml, to zodpovedá 0,696 mmol/ml,da sa teda povazovat za rovnako vhodne liecivo ako je spominany Aa roztok od B braun za cca 25 euro 50 ml 7,5 g,ked sa prida do infuzneho roztoku NACL-neutraly roztok,mimochodom asi najbeznejsie podavana infuzka v SR zdravotnictve pravdepodobne ma este pomalsie intravenozne aplikovanie do organizmu nez spominany liek od B braun.

RNG

Drobec, do zil nemozes davat velke davky kyseliny askorbovej, lebo dostanes acidozu. Tam mozu ist len neutralne askorbaty.

ni-ka

suhlasim s llek,asi by som sa bala si sama namiesavat infuzie...a myslim ze by mi to ani doktorka potom nepichla...urcite naraba len s tym,co je na to urcene...
len keby to nebolo take drahe:((davala by som to aj synovi,ma tazku alergiu aj s astmatickymi prejavmi,myslim ze by mu to dost pomohlo...
skoda,tak ostavame pri ustnom uzivani cecka...
dakujem za nazory:)

Drobec88

llek - samozrejme že lieky určené na ústne podanie nesmú ísť do žily, tu sa ale bavíme len o liekoch na intravenózne podanie, acidum ascorbicum injekčné!!! Môj priateľ to praktizuje niekoľko rokov a je to doslova pre neho blahodárne vo všetkých ohľadoch jeho problémov.

RNG

Inac polcas rozpadu askorbatov v krvi je od 1/2 do 1 hodiny, tj juednorazove davky su malo ucinne. Na ucinok treba neustale dodavat novy vitamin C, aby sa dlhsie udrzala jeho vysoka hladina v krvi. Preto su potrebne take vysoke davky.
Inac rozne zvierata si vedia taketo davky v tele vytvorit hravo, napr prasa, ked je prenasledovane tvori v tele az 100 gramov vitaminu C denne. Z tohoto poznatku povodne vychadzal aj Linus Pauling a exprimentaciou vo vyskume potvrdil, ze telo pracuje lepsie s ovela vyssimi davkami vitaminu CD, nez je v tych archaickych odporucenych dennych davkach. Naviac zistil ze este vyssie davky su terapeuticke, tj uzitocne pri lieceni roznych chorob.
Ja osobne pouzivam napr pri viralnom utoku 1 gram esteru C ustne kazdu hodinu a za 3-4 dni su virusy historia. Fakticky 48 hodin casto staci na to.
Zialbohu ester C nie je schvaleny na infuzne pouzitie, hoci by bol ovela ucinnejsi pre svoj ovela dlhsi polcas rozpadu/vylucenia z tela, ako napr askorbat sodny, ktory sa na infuzie pouziva.
Na tukove vaziva je zase ester C palmitat, tiez neschvaleny a pravdepodobne ani velmi vhodny na infuzie. Ale ja ho pouzivam transdermalne do mojich kremov, takze sa do tela dostane aspon nieco z neho bez prechodu kyslym zaludkom.

Mozno by mali uvazovat o enterickom baleni tychto,najma ako lipozomov, tak by sa do krvi dostalo podstatne viac.

RNG

Ajvyrobcovia infuznych roztokov vitaminu C pouzivaju len fyziologicky roztok do ktoreho daju farmaceuticku kvalitu vitaminu C, neutralneho.
Ale aj tak nikomu s tym neodporucam experimentovat, to treba nechat na lekarov. Infuzie nie su nieco, co si clovek moze davat sam bez lekarskeho dozoru.
Je absurdne a spinave, ze sa tie infuzne zdroje vitaminu C tak nemozne predrazuju.
Samozrejme, je to pasivna obrana proti pouzivaniu vyssich ucinnych davok vitaminu C na liecenie roznych chorob, najma rakovin.
Vseobecne, organizovana medicina je proti pouzivaniu vitaminov na liecive ucely, podporuje len pouzivanie v zmysle odporucenych dennych davok, archaickych, z roku 1948, a novsie udaje pouzivania vitaminov v megadavkach na liecive ucely zvacsa ignoruje, dokonca casto aj aktivne potlaca.

llek

K tejto dikusii chcem dodat len tolko, ze neodporucam rozpustat lieky urcene na peroralne pouzitie do fyziolog roztoku a podavat infuzne. Liek sa ma vzdy uzivat takym sposobom ako je urcene. To si fakt myslite, ze si mozete rozpustat tabletky a davat si ich do zily? V liekoch na oralne pouzitie su vzdy aj urcite pridavne latky.

ni-ka

a kde sa da zohnat fyzak?a to mozem len tak prist za doktorkou a povedat ze chcem to cecko takto?ak uz ho podava,nie je viazana nejakym presnym postupom a infuziou?
kam chodite vy na infuzky?...ja som v tomto laik,bolo mi to akurat spomenute od doktorky ze je moznost chodit na infuzie ceckom,ale neviem aky je postup a ako to chodi...