Nevladzem

Príspevok v téme: Nevladzem
chanonn

pisem vam tu dalsi moj problem hoci sama neviem preco to sem pisem citim sa sama nikomu nemozem verit neviem ako dalej co bude somnou dalej neviem si predstavit svoju buducnost neviem si predstavit ani dalsi zajtrajsok
ja viem ze ludia maju ovela vecsie probelmi a trapenia ale ja to uz nezvladam som na vsetko sama

pred 3 rokmi som sa spoznali s mojim priatelom bola to laska ako hrom on zil uz roky v zahranici zamilovali sme sa do seba ako inak cez internet boli sme v neustalom kontakte chceli sme byt uz velmi spolu realne on teda prisil na svk prezili sme spolu najdokonalejsie dva tyzdne ako si clovek vie predstavit uz sme si nevedeli predstavit dalsie dni bez seba tak sme sa rozhodli ze spolu zacneme zit v zahranici kde on zije a pracuje... vsetko bolo uzasne nasla laska vydrzala strasne vela prekazok mali sme to velmi tazke lebo vela ludi nam zasahovalo do zivota najme jeho byvala ale aj rodina ...no cez to vsetko sme sa nedali rozdelit ale mne casom padla psychika zcala som mat aj zdravotne probelmi aj psychicke nezvladala som vobec nic mala som uzkostne stavy zachvaty hnevu z nicoho nic...

zacala som uzivat lieky,antidepresiva take slabsie lenze mne to nejak nezaberalo a nevedela som kedy dost jedla som tabletky ako lentilky sitaciua sa vyostrila tak ze pri mojich zachvatoch ma priatel zacal bit, lebo som sa nespravala ako on vyzadoval ale ja som proste zato nemohla moja hlava ma nepocuvala, po fackach sa mi ospravedlnil a prisahal ze ma miluje ale ze ma niekedy nedokaze zvladnut mala som samovrazdene sklony

opustil ma. ja som sa vratila na svk a padla do este vecsej depresie moja laska k nemu bola taka nesmiesne velka ze som nedokazala rozmyslat a jedine co som chcela bolo byt s nim. ked som sa ho neskor spytala preco ma opustil ked som ho najviac potrebovala povedal ze to tiez nezvladal ze sa v noci modlil aby som sa rano zase nechcela zabit.

prezivala som peklo.. nejak som sa z toho dostala a prestala uzivat tabletky ale zacali mi hormonalne probelmi na ktore mi z presnostou nevie prist zaiden lekar uz rok sa trapim, mavam opat depresivne nalady nebavi ma vobec nic mam nadmerne ochlpenie co ma trapi asi najviac lebo sa uz necitim ani ako zena .. vzath sa neskoncil on zamnou chodil na svk

mam panicky strach vychadzat von,ale ked prisiel stale som sa musela prekonavat chodit na nasstevy k jeho rodine...a potom mi stale vycital ze skoro vobec nekomunikujem ze som neschopna ale pritom vie aky boj mam sama so sebou. nemam zdravotne poistenie na slovensku iba v zahranici, ja som to tam nezrusila kvoli nemu lebo keby som to urobila prisiel by o vela penazi ma tam dost velke vydavky posielal mi nejake peniaze ked som potrebovala chodit na vysterneia ale to nestacilo vsetko som si musela hradit sama kedze poistenie tu nemam, takze nemozem chodit ani ku psychiatrovi ani riesit ine zdravotne probelmi ...bola som objedana na miesto kde sa specializuju mojim problemom, no on peniaze nema, nema vobec nic ... dostava aj moje penaize a on nema absolutne nic za velmi dlhy cas. dokonca si ani nechce priznat vobec nic... nemozem ani do prace lebo nezvladam chodit medzi ludi, doverovala som mu ze tie peniaze odklada na liecbu a na nas spolocny byt ....... viem ze mi nikto nedokaze poradit a povie ze ja som ta hlupana ale ked mate neikoho rada verite ze nesklame zase v taketo veci.. aspon aj som verila. vsetko robi len pre svoju rodinu. som uplne znechutena zo zivota

phoe

Chod domov, vykasli sa na neho, len ťa využíva. Chod ku mame a aj tvoja psychika sa dostane do normálu. Ten chlap ti za toto nestojí. Nepostara sa o teba.

Maoam

ok, tak ak on kasiruje davky napriek tomu, ze tam uz nezijes a ten urad na to pride, tak bude musiet v najlepsom pripade vratit vsetko a v najhorsom sa proti nemu zacne trestnopravne konanie, kedze ide o statne peniaze

lenze ty si sa mala odtial odhlasit, ak si to neurobila, tak mozu bohuzial stihat aj teba, i ked hlavny podozrivy bude on, kedze to bezi asi na jeho ucet a on to neohlasil, ze si sa odstahovala, budu viac brat na paskal jeho

no a teraz k nemu, z toho co pises, mi pride ako podvodnik, bohvie kam tie prachy idu, od zien po bohvieco a mozno je to jeden z tych, ktori slubuju zenam manzelstva bla bla bla a akurat ich vyuziju (aj financne)

totalny hochstapler zatial podla tvojho opisu

no a k tebe - tak byt tebou, tak sa BEZ toho, aby som to jemu povedala, odtial odhlasim (aj na dialku, kontaktuj ten urad), neviem kde teraz zijes, teda u koho na SVK, to si stale nenapisala, vybav si poistenie a ak ti prisluchaju davky, aj tie a chod sa prosimta fakt liecit na psych. kliniku, bud teraz alebo nikdy

a pocas liecby a ked ta zastabilizuju psychoterapia, kde to vsetko budes moct lepsie spracovat, co sa ti stalo a preco atd.

a do buducnosti nikdy viac potom neurob tu chybu, ze vsetko zahodis kvoli 1 chlapovi a hlavne ze seba samu obetujes a stratis svoju identitu

drz sa dievca a neber na neho ZIADNY OHLAD prosimta, nie po tom, co vsetko mas za sebou

chanonn

co sa tyka penazi, oni niesu uplne moje.. on tam ma odpacvane nejake tie roky, ked sme zacali spolu zit nemal pracu dal vypoved tak sme poberali socialne davky, ale davka sa zvisila tym,ze uz mal partnerku cize mna, davka sa zvysila na dvojnasobok. o kratky cas si nasiel pracu ale zacal pracovat len na polovicny uvazok , cize ostali aj tie socilane davky, ja som pracovat nemohla kvoli mojmu stavu.. ale respektive keby som sa odhlasila odtial, tie peniaze mu zrusia lebo ich poberal aj vdaka mne, keby som to urobila musel by vratit statu vsetky peniaze ktore poberal lebo ja tam niesom uz viac ako rok, on naozaj nema nic, neviem kde tie peniaze daval nema az tak velke vydavky aby minal uplne vsetko, tu nejde o 1000 eur, ani 2000 ... je to vela penazi. on mi tvrdi ze chodi ku psychologovi plati najom a bezne veci, ale kde som ja ?? vedel ze ja nato nemam ako sa liecit lebo som poistenie nezrusila. mna doraza iba to,ze som mu verila, lebo naozaj stalo sa strasne vela veci ktore ublizili nam obom, ale ja som sa vzdy snazila byt najlepsou ako viem, zahodila som vsetky svoje sny ,a jedine co som riesila a chcela bol on...chcela som normalny zivot mat deti vlastnu rodinu muza ktoreho milujem a on mna nepotrebovala som nic ine. dozvedela som sa vseliake veci, dokonca mi pisali aj volali nejaky zeny, ci ja som jeho zena upozornovali ma ze niesom jeho jedina, najnovsie som sa dozvedela ze mal pletky z nejakou 40 rocnou, ze bola tam na dovolenke a spoznali sa cez kamrata a on jej zacal pisat a stretavat a dohodovat si sex, on tvrdi ze si to vymyslela ze spavala z neho kamaratom a isla aj po nom ale on jej povedal ze nema zaujem ze on ma priatelku. a ze to co mi natarala je asi z pomsty ze ju odmietol .....comu mam verit alebo komu ??????? je toho namna vela chcela by som ho vymazat zo zivota a zacat od znova,ale ja to nedokazem ,nedokazem zabudnut ako som kvoli nemu dopadla citim velku nenavist

Maoam

ty si za neho vydata?

ak nie, tak sa tam mozes teoreticky vratit a odstahovat sa inam, ak si teda poberala nejake davky a dokazala by si z toho vyzit (najom, strava atd.)

tym padom by nemal pristup k tvojim peniazom, ak by ti chodili na tvoj, mozno novy ucet, na ktory on nema splnomocnenie

ak sa nechces vratit, tak sa tam odhlas s tym, ze zijes uz na SVK, ono ak tam nadalej poberas soc. davky (ak teda slo o toto) a zijes na SVK, neviem, ci to nie je protipravne, lebo podla krajiny v mnohych mas na tieto pravo len, ak zijes na uzemi ich republiky, ak si sa dlhodobo vratila na SVK, tak uz nie a mozu ich ziadat naspät, na toto pozor, ale neviem o aku krajinu slo

ak si poberala invalidny dochodok, je to ine, tento sa vyplaca aj do zahranicia, ale tiez zavisi od toho, ci ide o EU alebo krajinu mimo EU atd.

co sa jeho tyka, nebudem hodnotit jeho bitky a spravanie jeho rodiny, to je bez debaty, chcem len napisat, ze zvladat stavy psych. tazko choreho cloveka je pre laikov strasne narocne, vyustuje to casto do zufalych stavov a cinov, ale mal ta zaviezt na psych. kliniku tam, to je bez debaty takisto

ale asi nemal zaujem alebo nevedel, co ma robit

a tak zdrhol

co sa prachov tyka, tak dava ich rodine svojej alebo kam miznu?

alebo ti iba TVRDI, ze nic nema.....a v reale ma, ale nic ti dat nechce a kasiruje aj tvoje prachy, ak ti tam este nejake chodia na ucet??

lebo toto musis vyriesit, pretoze ak robi DLHY na tvoj ucet a meno, tak nie ze budes mat este väcsie problemy...

napis viac, pokus sa objasnit tu situaciu co mozno najjasnejsie pre prispievatelov a menej chaoticky, aj ked je to v tvojom stave tazke jasne mysliet

chanonn

ano berie peniaze vdaka poisteniu lebo sme v tom state nahlaseny ako par, to je zlozite toto ani nieje podstatne ale ze som mu verila ze tie peniaze odklada. tie psychicke problemi mi zacali prave koli nezhodam z jeho rodinov nestali psychicky natlak ako sa mam spravat,ze niesom dost dobra on ma nejako tom som presvedcil a ja som si zacala vsetko vycitat ze teda som mu ja znicila vztahy v rodine ze niesom dost dobry clovek. ale ja som sa proste iba strala o nas spolocny zivot o nasu buducnost spolocne byvanie,ale on sa nevedel odthrnut od rodiny. po praci neprisiel hned domov,ale k rodicom... ked nieco potrebovala jeho rodina bol ochotny okamzite pomoct, ked som potrebovala pomoct ja, odmietal ist somnou k psychiatrovi vraj to nepotrebujem. a ked videl ze naozaj som uz v hlbokej depresii opustil ma. dali sme sa zase dokopy, sme v neustalom kontakte,chodi casto na slovensko. vcera pisal mojej mamine ako mmu namne strasne zalezi a nechape co sa to somnou deje ze ho zo vstejeho obvinujem a neprajem mu nic pekne, ale on sa namna s prepcenim vysral ked som ho potrebovala. nema ziadne peniaze a to mesacne ma celkom slusnu sumu, a on nema nic. nemam pocit ze je toto fer, ze som mu dala doveru a nema ani na moju liecbu. stale uprednosnoval svoju rodinu, jeho sestra brat a svagrina ma nikdy nemuseli hadali sa somnou pre uplne hlupsti hladali si zamienky ublizovat mi, a on sa ma ani nezstal. ano tvaril sa ze sa s nimi nebavi ale myslim ze normalny chlap by sa svojej zeny. namiesto pomoci ked som ju v zachvatoch ziadala dostala som facky, ja neviem cim to trpim ci je to depresia alebo co ale ja som ziadala len pomoct nie modre z neba neviem ci som ja naozaj az taka zla

Maoam

1. v ktorej krajine si zila?

2. akej narodnosti rsp. rasy bol tvoj priatel? preco nepobera davky on sam v danej krajine, ak tam ma trvaly pobyt, ci ma majetok a preto mu socialka alebo kto tam tie davky vyplacal vratane uhrady zdrav./soc. poistenia?

3. kedze vztah je uz hin, odhlas sa tam, prihlas sa na SVK (soc. urad), aby si mala zaplatene zdravotne poistenie zatial, kym nemozes pracovat, neviem kde zijes, ci u rodicov alebo kde, ak ti neprinalezia davky, tak aspon aby si bola poistena a mohlas sa ist liecit, lebo toto sama nezvladnes

4. mas manio-depresiu?

Sejla

Nerozumiem ako môže on mat peniaze z toho, že si tam poistená, o čo ide, ak berieš nejaké prídavky v inom štáte, mali by ísť všetky tebe a mala by si dosť aj na psychiatra na SVK. Nepochopila som presne v akom ste vlastne vzťahu teraz, opustil ťa, stále ste spolu, ale zároveň si od neho odišla na SVK..nevyznam sa v tom. A zdá sa mi že niečo si zabudla napísať, z čoho si dostala tie samovražedné myšlienky a stavy, berieš drogy, priateľ ťa ponižoval, mala si tam zlé podmienky na život, problémy v práci..? Treba vedieť príčinu takých vážnych stavov. A ďalšia vec; tvrdíš že ťa bije akoby to bolo úplne normálne, ale bitie ženy nie je nijako ospravedlniteľné, ten tvoj priatel nebude úplne čistý kvietok.