Kusem si peru a neviem co s tym, prosim pomozte, som bezradna

Príspevok v téme: Kusem si peru a neviem co s tym, prosim pomozte, som bezradna
simmeli

Dobrý deň, prosím Vás poraďte mi, stále si trhám peru a za chvíľu mi z nej nič neostane. Začalo to už dávno, myslím, že to bola prvá vec, čo som sa naučila...Už ma z toho bolia ruky. Máme to v rodine, aj sestra má tento problém. Napísať tento príspevok mi pomohla moja kamarátka, ktorá ma stále na to upozorňuje a už sa na to nemôže pozerať. Vyzerá to navyše hrozne, s dotrhanou perou vyzerám jak po botoxe. Ľudia ma zrovnávajú s kačicou. Aj môjmu otcovi to strašne vadí. Minule mi povedal: Gate špinavé, pera dotrhaná, to je ale vizitka...to bola posledná kvapka, myslím to fakt seriózne, nedá sa toho zbaviť...Ďakujem

halooo

mám ten istý problem kusok trčí a už ťahám . snažim ss večer vždy poriadne namazat s balzamom aby mi neschli ale nepomáha a zas odtrhnem suché miesto stále dookola veľmi mi to vadí toež neviem ako prestat

cokoladka898

ja s tym mam tak isto problem. mam to uz od ranneho detstva. mamina mi vravela, ze ked som bola mala, a obliekala nas so sestrou von, ked sme sli, ze kym obliekla sestru tak zo mna len tiekla krv. zostalo mi to dodnes a neviem ci sa z toho da nejako dostat. sice sa vravi, ze vsetko sa da, ked sa chce. psychiku mam v prdeli uz od detstva a problemy pretrvavaju doteraz. zacnem s tym uplne spontanne a uz sa to jednoducho neda zastavit. pery vykusane, krv...

zewa

Ja som si hryzla peru. Raz sa ma opytala zubarka, preco to robim a ja ze som na nervy. Ale zostal vo mne taky blby pocit a vlastne vdaka tej zubarke (lebo som sa hanbila) som s tym prestala. A inak by som to nazvala asi nejakou kompulziou. Ludia robia vselico, co ich uspokojuje. Cmulaju si palec, trhaju vlasy, vytlacaju pupaky az tak, ze im zostavaju jazvy. Myslim, ze za vsetkym je nejake pozadie. Mozno psycholog a naucenie sa nejakej techniky spravania by mohlo pomoct.

mishka35

tiez som si myslela, ze som sama :D
len sa si kusem z vnutrajska, vnutro ust mam teda uz dost poskedene :/ je tazke sa kontrolovat, tiez to zvycajne robim ked som nervozna,,,je to strasny zlozvyk a tiez by som sa toho rada zbavila,,,niekedy si uvedomim, ze to opat robim tak prestanem ale nikdy mi to nevydrzi dlho....

simmeli

s tym sa nedá prestať, mám to už odmalička, je to ako prestať brať drogy, myslíte si, že to patrí k sebapoškodzovaniu? Takto som sa nad tým ešte nezamýšľala.

ivka113

No a ja som si myslela, že som sama :) presne ten istý problém mám aj ja, a robím to hlavne, keď som nervózna...ono sa to povie, že sa musíš kontrolovať, ale to je už tak vžité, že to robíš proste podvedome...je ale fakt, že keď nie je pevná vôľa, a že si povieš proste že s tým prestaneš, tak to asi neprestane...ja som ju zatiaľ nenašla, max som vedela prestať na pár dní, ale to je máličko...
tak držím prsty, aby sa ti to podarilo, a ja sa idem pokúšať ďalej :) bude to asi dlhodobý proces...

vitavi

Stav obidvoch pier signalizuje stav zažívacieho systému. Tvoj je ochabnutý, príliš uvoľnený. Na príčine je cukor a všetky sladkosti vrátane ovocia, ovocných štiav a medu, chemikálie, povzbudzovacie látky, aromatické látky, exotické potraviny a koreniny, mliečne výrobky a mlieko.
Aby si tieto jedlá mohla vylúčiť, mala by si kontrolovať množstvo soli a údenín. Prejsť na stravu , ktorej základ 60-70 % by tvorili nerafinované obilniny, ktoré ti dodajú vnútornú silu i B vitamíny na posilnenie nervového systému. /Obilniny doplň tepelne upravenou zeleninou, trochou kvasenej zeleniny, strukovín, rýb a semienok.

Bipolar

Nepatrí to k sebapoškodzovaniu? Tiež tým trpím a neviem sa toho zbaviť, síce to bolí jak sviňa a krváca to, ale stále to robím, hoci nie priamo myslené ako SP, skôr mi prekážajú trčiace kúsky kože, tak ich odšklbnem... pomaly aj s polkou pery, ale čo už s tým narobím, neviem...