Preplachovanie nosa morskou solou

Príspevok v téme: Preplachovanie nosa morskou solou
Timur

Ahojte,
mam zapal dutin, od dnes beriem antibiotika Augmentin + to preplachovanie morskou jodovou solou. To som si pripravil tak, ze si prevarim 2dcl vody, dam do nej 1/2 kavovej lyzicky morskej soli a necham vychladnut na izbovu teplotu. Preplachovanie robim injekcnou striekačkou (striekanie do nosnej dierky robim pomaly a kontrolovane, ziadne prudke streky).
Chcem sa opytat, kolko preplachov po sebe mozem spravit s objemom striekacky 20ml?
Je lepsie si pritom lahnut a mat hlavu uplne v záklone a vydrzat tak par sekund alebo staci nahnutie hlavy na jednu a potom na druhu stranu a pustat "roztok" az pokial nevyjde cez druhu dierku von? Ja mam problem s prepazkou, takze pri aplikacii do lavej dierky to pravou vychadza az po velmi dlhom case:)
Ked to pritom steká hrdlom a prehltávam to, dúfam nevadí a má to tak byt ?!

Timur

tak dnes sa mi podaril preplach cez obe dierky:) neviem cím to bolo, ci zlou technikou alebo som tom mal tak upchaté hlienom ze to proste nepreslo...ale som rad.

Jednym z vedlajsich ucinkov antibiotik ktore beriem su hnačky, a dnes rano som to asi prvykrat pocitil, aj teraz pocas dna to mam take vselijaké, po kazdom jedle mam nutkanie ist na WC.

Asi preto si mi odporucala aj probiotika, nie? Nejake lacné a ucinné? alebo ProBio jogurty nestacia?

redka

no zmyslom je precistenie dutin.. a ked si to tam len nalejes a ono to vytecie a neprejde to dutinami tak neviem ci to ma zmysel....

Timur

techniku uz zvladam....vcera som este zaklanal dozadu a nie dopredu, preto mi to stekalo aj do hrdla:)
Este poskusam vselijak ci to pojde cez tu pravu dierku von...ked nie, tak si to robit len cez jednu dierku?

Skusim aj vdychovat, ale kedze viem ake to je vdychnut vodu do nosa, tak ma to neláka:)

Obvodna povedala ze mam byt radsej v teple,..aj ked som dobre obleceny, mam ciapku na hlave, tak potom na druhy den rano to mam horsie, ale mne sa nechce sediet doma, samozrejme ked bude hnusne pocasie tak zbytocne nepojdem.

redka

inac niekto nosnu sprchu robi aj tak ze si naberie tu slanu vodu do dlane a potom vdychne jednou nosnou dierkou a vypluva ustami.. ale toto som radsej neskusala... bala som sa ze sa zadusim :D inac na youtube su rozne videa

redka

existuje aj takzvana tatranska sprcha... je to taka sklenena banka na vyplachovanie nosa ale mne sa to s nou nepodarilo... potom su specialne nadobky na neti ktore najdes na internete... ale mne aj tak najlepsie posluzila ta flasa... treba vediet spravne naklonit hlavu... chce to cvik... neviem ako je to s tvojou prepazkou a ci moze prejst ta voda cez dutiny v takom pripade...

antibiotika uz dober... ale nezabudni brat aj probiotika v rozostupe od antibiotik najmenej 4 hodky aby si nebral probiotika nadarmo ked ti ich hned atb zabiju....

NAC Liečivo acetylcysteín rozpúšťa všetky zložky, ktoré spôsobujú väzkosť hlienu. Podporuje tým vykašliavanie a tlmí dráždivý kašeľ. Acetylcysteín pôsobí tiež antioxidačne, a tým podporuje ochranné mechanizmy organizmu.
Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída (zápal priedušiek), bronchiektázie (rozšírenie priedušiek), priedušková astma, bronchiolitída (zápal priedušničiek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrodená porucha skvapalňovania hlienov). Liek sa ďalej užíva na liečbu zápalu hrtana, akútnej a chronickej sinusitídy (zápal prínosových dutín) a seróznej a exudatívnej otitídy (zápal stredného ucha) s výpotkom a pri predoperačných a pooperačných stavoch spojených so zvýšenou tvorbou väzkého hlienu v dýchacích cestách.
Pri chronických ochoreniach dýchacích ciest a krčných, nosných a ušných ochoreniach sa liek smie užívať iba na odporúčanie lekára.

zdroj hoogle.sk

Timur

s tou PET flasou to vyskusam, to by nemal byt problem.....ale asi kvoli prepazke mi to po liatí do lavej nosnej dierky potom z pravej nevychadza, ale vychadza to naspät z lavej...

co je NAC?

antibiotika vybrat celé?

Timur

redbatica2

nasiel som nejaky clanok a bolo v nom okrem ineho aj toto:

Pre koho je táto metóda nevhodná?

Pre pacientov s infekčným ( bakteriálnym ) zápalom nosových a prínosových dutín.
....................

a co viem, tak zapal dutin je bakterialna nadcha....takze teraz co?