Odisli by ste s partnerom?

Príspevok v téme: Odisli by ste s partnerom?
hulligann

ahojte, mam otazku, vas priatel alebo priatelka dostane pracovnu ponuku v inom meste napr v Cechach, odisli by ste s nim? ja som tuto ponuku dostal ale priatelka bez rozmyslania povedala ze by nesla, pritom je bez prace a byva doma, vyhliadky do buducna slabe...mam jej nejak dohovarat? rozist sa nechcem ale bez penazi sa akosi neda zit, dakujem za prispevky

lilyiankaa

pozri tvoji rodičia si musia uvedomiť, že si už dospelá žena a že raz príde čas keď z domu odídeš ..a teraz máš tú šancu ...a nemaj strach ani obavy, všetko v pohode zvládneš .... veď navaríš, upraceš a pod. a verím, že aj priateľ ti pomôže s prácami ... ale ak sa na to ešte necítiš, ostaň doma pri rodičoch a ako ti písala ebi, chodievaj k priateľovi na víkendy a postupom času sa tam aj presťahuješ

jacki

ebbi-ano mam pracu,pracujem v domove dochodcov,mam 22rokov moj priatel ma 30rokov vies ebbi naozaj ho velmi milujem a velmi by som s nim chcela zit mame sa skutocne velmi radi a chceli by sme mat ako sa hovori uz svoje hniezdocko lasky,s jeho rodicmi si dobre rozumiem jeho mamina je fajn aj jeho otec,dokonca mi priatel povedal ze by nam jeho rodicia pomohli s tym byvanim,no ja neviem co mam robit aj kvôli mojim rodicom,ktori s tym nesuhlasia ani zanic.no moje srdce aj rozum ma taha za mojim priatelom naozaj ho velmi milujem.

ebi777

neviem koľko máš rokov, ale ak si fakt ešte veľmi mladá, a sa na to necítiš, tak sa neodsťahuj z domu

ak ťa ten tvoj priateľ skutočne miluje, a on má skutočné ambície sa osamostatniť, tak nech to spraví, hovoríš, že on je od Teba o dosť starší,, tak nech sa osamostatní, a ty k nemu budeš chodievať na návštevy a na víkendy, a sem-tam mu pomôžeš s domácimi prácami

postupom času sa to potom vykrištalizuje, možno po čase sa k nemu prisťahuješ

koľko máš rokov? máš aj prácu?

jacki

ahoj vsetci potrebujem poradit. mam priatela je odomna starsi,no velmi si rozumieme,a mame toho vela spolocneho,sme spolu druhy rok,no problem je v tom,ze priatel prisiel pred dvomi dnami zamnou s návrhom,ze sa chce osamostatnit.Ja som tiez mala take predstavy,zit s nim uz sama,no teraz ak by to malo byt realne,mam z toho strach,ci by som to vsetko zvladla domacnost,vlastnu rodinu atd...ja ho velmi velmi milujem,no neviem,co mam spravit a navyse moji rodicia nechcu aby som odisla z domu vravia,ze mam na to este cas,nepaci sa im to,som zufalaneviem co mam spravit.

kvadro

Maoam, mentalita CR je dost ina..
chodim tam dost casto, mam tam dost vela znamych.
Takze az tak tie hranice nemozeme ignorovat..
Niekto ma proste "odpor" k inej krajine, nemozeme im to zazlievat.. drama nedrama, praca nepraca, proste kazdy ma iny vkus
(PS: je nemozne nakupit normalne oblecenie v CR, panske urcite nie, je to ine ako tam na SR)

Iveta Michael

Súhlasím s Maomam - zdieľam rovnaký postoj k tomu problému ani niet čo dodávať!

Maomam 04.12.13, 07:31

Kiara24

Hulligan a áno ja by som odišla a na jej mieste by som už mala zbalené kufre. Lenže každý človek je inej povahy, čiže ak ona nechce tak moja rada znie - splň si svoj sen a neobmedzuj sa ak máš väčšie možnosti inde. Možno si sklamaný, ale v živote treba byť kus aj sebec. Navyše ju tu nič nedrží ako mňa škola napr. Len jej pohodlnosť ;)

Kiara24

Zaujímavá téma

Mám otázku aj ja. Čo by ste urobili na mojom mieste alebo ako by ste uvažovali? Som v podobnej situácii s tým rozdielom, že síce môj priateľ chce tiež do ČR odísť, ale ja za ním. Miesto tam ešte nájdené nemá, ale hľadá. Nedržím ho tu a veľmi mu to prajem, podporujem ho, len jediný háčik je, že ja študujem na SR a potrebujem ešte štúdium dokončiť. Posledné dva roky. Takže bola by som odkázaná akurát len na cestovanie tam a späť, poprípade v lete na prázdniny uňho. Samozrejme, že by aj on chodil domov, má tu rodinu. Je to podľa vás zvládnuteľné? Pretože tým že on chce odísť otvára sa aj obrovská možnosť pre mňa čoskoro v budúcnosti - nájsť si omnoho lepšieho fleka tam... :)