Zameskany termin prichodu na UPSVaR, vyradenie z evidencie

Príspevok v téme: Zameskany termin prichodu na UPSVaR, vyradenie z evidencie
GaFrida

Potrebujem pomoc. Dnes som sa bola na UPSVaRe sa podpisat, lenze som uplne zabudla na termin (mala som ist 27.11, ).

Bolo mi povedane, ze som vyradena z evidencie a ako "trest" sa nemozem evidovat pol roka na urade a mam si platit i pol roka zdravotnu poistovnu.

Je to nezvratny stav? Nemozem sa nejako odvolat? Od ktoreho dna budem vyradena? Predtym som chodila do prace, od 5.10 som evidovana na urade prace. Dakujem za odpoved, velmi mi tym pomozete

peter.k

no tu by pomohol jedine ludsky pristup a zhovievavost zamestnanca UP...po pravnej stranke to nevyzera ruzovo...v prvom rade to vyradenie musis dostat v pisomnej forme, vo forme rozhodnutia...voci nemu sa samozrejme mozes odvolat, otazkou je ci mas moznost pouzit na svoju obranu pravne relevantne argumenty (zabudla som neobstoji)...to iste plati, ak by si sa chcela odvolat aj voci druhostupnovemu rozhodnutiu a hnat to na sud...zakon 5/2004 Z.z. si si zrejme uz stihla pozriet...svoju "nespolupracu s uradom" mozes ospravedlnit vaznym dovodom, ktory ti to znemoznil...mas ich v §36 ods.4...z nich by si to mohla este skusit uhrat na §36 ods.4 pism e) "ine dovody, ktorych vaznost posudzuje urad"