Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

tyranie hladom prosim pomozte :(

Príspevok v téme: tyranie hladom prosim pomozte :(
ella

neviem odkial zacat.....mam kamaratku ktorej chcem velmi pomoct, lebo sa mi straca pred ocami. nema bulimiu ani anorexiu na pricine su rodicia. Jej mama je sialena do zdravej vyzivy a ine ako klicky a soju u nich nenajdete, ani cukor ani kavu dokonca ani obycajny caj nie pretoze vsetko skodi no hroza. jej rodicia sa stravuju v robote a ona je doma sama a nema si ani z coho navarit no proste cele dni je iba chlieb aj to daky cudny a syrokrem no je to ich pomsta a nutenie neviem ako to mam nazvat prose chcu z nej mat nieco co ona odmieta a takto to chcu dosiahnut. a nevravim o psychickom tyrani no vzdy ju najdem zdrvenu a v depresiach. chysta sa na VS, ale odmietaju jej to platit proste z kaluze pod odkvap je to zla situacia a ona nevie ako z nej von. uz ju aj z domu vyhadzovali, horsie je ze nechodi teraz do skoly lebo bola 2 roky v zahranici a teraz len sedi doma nemoze najst pracu ani brigadu a je jej zo seba nanic a ja naozaj neviem ako jej mam pomoct. snazila som sa jej ponuknut nech pride sa ku nam napapat, ale odmieta je to pre nu ponizujuce :( pomozte prosim dakujem

mima5

nina55 - a co si myslis ze som spravila ja?? od 16tich pracujem a na nohach stojim ale bohuzial som presla nespravnou vychovou a opat opakujem ze moj otec za to sedi v base lebo je to vec ktora je protizakonna. tak ak chces si tak svoje deti vychovavaj alebo to povazuj za normalne ale asi sa im to v nejakej "podobe" neskor vrati

nina55

mima5 - nahodou ethel netrepe sprostosti, neviem akoby si to chcela riesit, zostat sediet doma a cakat co bude? takto sa nic nezmeni, prave naopak zhorsi sa to..to ze mas teraz psychicke problemy, to dost zavisi od povahy ako sa s tym kto vysporiada,neznamena ze to plati pre vsetkych! postavit sa na nohy je samozrejme dost tazke, ale v zivote si je treba zvykat na situacie,kedy sa o cloveka nikto nepostara, sam sa musi postarat sam o seba, ale zas je to o tom,kto je aka povaha...

mima5

Ethel a tebe podobni si uvedomte co tu pisete! ja sama som zazila situaciu ze som bola v 18tich vyhodena z domu (pocas 4.ho rocnika na strednej!),otec vtedy dokonca odomna doma pytal peniaze, ze mam prispievat na domacnost a to som este nemala ani maturitu! a odvtedy som nedostala od rodicov ani korunu - ani len na stravu, na nic. nehovoriac o tom ze zhruba od 15tich to bola uz LEN strava, vsetku drogeriu aj vsetko som si kupovala z vreckoveho. takze od cerstvych 18tich sa komplet zivym sama, popritom studujem, mala som to stastie ze som natrafila na dobre platenu pracu, ale odtial ma vyhodili a momentalne pracu nemam ziadnu a nemam si z coho platit skolu. a koho to trapi? nikoho. A mila Ethel a spol. vysledok tohto vsetkeho je ze trpim psychickymi problemami a moj otec momentalne sedi v cele predbezneho zadrzania za tyranie. Samozrejme to co som opisala nie je jediny dovod pre ktory tam sedi, ale je to jeden z nich. Tak si dobre rozmyslite co tu trepete.

IvanBA

Ella, 22 r. a take znamke v skole, to je fakt smola mat takych rodicov, ako popisujes. Jednoznacne najst si pracu s moznostou ubytovania aj keby jej zostalo len na ubytovanie a stravu. Mozno si jej rodicia myslia, ze nema dost sil odist.Musi nabrat odvahu s tvojou pomocou najst pracu a zacat. rcite ma rodicou rada, ked sa k takemu kroku nevie oddolat. Drzim Vam palce, aby ste to vyriesili v jej prospech.

evelina

je to smutné,iste to má ťažké, a može len bud ostat a znášať to (s rodičmi nepohne)ale môže siaspon vybojovat aké také práva napr.pravidelné vreckové,sukromie v izbe.... alebo musí najst odvahu a osamostatniť sa ale ani to nie je len tak,musela by mať najskor robotu aby mohla všetko platiť tak miesto lutovania nech sa zamerá na to aby si našla prácu, musí si ju nájsť!

ella

je to zlozitejsie co rodicia od nej ocakavaju, ona si s nimi nema co povedat snazila sa, ale vzdy to dopadlo rovnako velkou hadkou a potom z toho vyplynuli aj "tresty" ze sa s nou nebavili, ignorovali a pod.
no cakaju ze ona sa bude tvarit ako milujuca dcera a bude im plnit vsetko co im uvidi na ociach. ale po rokoch kedy ju ignorovali, a slovne ublizovali a niekedy nielen slovne nema sil sa pretvarovat akoby sa nic nestalo.
proste ona s nimi nekomunikuje a to ich zerie najviac, ale povdz mi kto by sa s nimi rozpraval ked nemaju pre nu pekne slovo?

evelina

Tu brigadu si musí najst, v tom jej pomož, ved vie aj jazyky ked bola v zahraničí, môže prekladat, učit iných...alebo v pokladni, stráženie detí, upratovanie...potom može ostat bývať resp.spávať u rodičov,a radsej nech sa tam príde viac menej len vyspat ked si nerozumejú, a za zarobené peniaze si kupi čo jej chutí

ella

ide mat 22 skoncila gymnazium skoro na same 1 cize hlupa nie, ale s gymplom toho clovek vela nenarobi, iba ak ide na VS, no a okres Martin.
dakujem vam za vas zaujem :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.