Môj priateľ

Príspevok v téme: Môj priateľ
jaasghkk

Mám priateľa už pomaly 5 rokov ( môj prvý vzťah ). Je úžasný perie, žehlí, upratuje, varí, vynáša smeti, nakupuje,vtipný , múdry, vzťah k deťom. keď mu poviem o polnoci, že som hladná je ochotný mi uvariť jesť. Jediný problém je to, že je hudobník ( klavirista ) a ako muzikant ma predstavenia občas, párkrát za mesiac , niekedy ani to. Keď mu poviem, aby si našiel normálnu prácu , tak mi povie , že on sa učil za klaviristu a bude robiť to čo je vyučený. Takže finančné záležitosti väčšinou riešim ja , platiť nájom , kupovať jedlo a pod. Ako ho donútiť pracovať ? Alebo sa mám jednoducho zmieriť s tým , že môj muž je žienka domáca ? :)

jaasghkk

Takže ak by mal exekuciu napr. už 2 roky tak o 8 rokov od neho nemôže štát chcieť ten dlh splatiť ? aj keby to bolo 40 000 € ?

brownie

uz zacali prazdniny ? nudis sa ?
mozete zit na farme, tam vas uzivi a exekutor nesiahne na mrkvu ktoru vytiahne zo zeme.

lombardo1981

Po tom, čo si napísala, že po ňom ide exekútor, je podľa podstatnejšia otázka, či niekedy bude ochotný finančne prispievať na chod domácnosti ako to, či je lenivec. Mám pocit,že sa iba vyhovára, že bude robiť iba to, za čo sa vyučil, pretože mu to tak vyhovuje. Ale možno je to iba môj pocit.