Zablokovane koleno

Príspevok v téme: Zablokovane koleno
cokoladka898

ahojte, po uraze po pade som si zranila koleno. nevedela som nan dostupit, velmi bolelo. rtg bez traumatickych zmien. doktor povedal, ze asi meniskus. bolesti pominuli, opuch sa stratil. nosim teraz bandaz. barle uz nemusim nosit. po uraze som vyse mesiaca. no trapi ma zablokovane koleno ked si ho vystriem. ked klacim, ked sa idem postavit z drepu. som objednana na MR. chcem sas opytat, ci moze meniskus takto zablokovat koleno, alebo je to niecim inym. a ked mam rtg v poriadku?

Cindy353

ja mam skusenosti s akupunkturou viac nez dost - na vnut.organy a hlavu super ale na mechanicke poskodenie absolutne 0 bodov

prezývka

A meniskus môže zablokovať koleno keď poškodením sa mu vytvorí niečo ako výrastok a potom zavadzia ak je to tak tak tej atroskopii vyhnutia nie je teda ak je poškodenie také že je dôvodom problému...preto určite akupunktura nepomôže kedže ide o mechanické dráždenie...

prezývka

ja som tým myslela že aj ked hovoria že rezonancia je najpresnjšia diagnostická metoda (okrem artroskopie) aj tak nemusí ukázať so 100% instotou kde je problém...ja mam skúsenosť že podla jej vysledku som mala mať poškodené takmer všetky časti kolena ale pri artroskopii mi zistili len jeden...

prezývka

RTG nezobrazuje poškodenie meniskov ani väzov (mäkkých štruktúr kolena) preto je potrebné pre objasnenie urobiť rezonanciu avšak ani tá nemusí s istotu ukázať v čom je problém...v tedy treba urobiť artroskopiu, ktorej sa aj tak pravdepodobne podla vysledku MRI nevyhneš...ale nie je to nič strašné...