Čo mi je?

Príspevok v téme: Čo mi je?
till23

Ahoj. Dlhsiu dobu pozorujem, ze so mnou nie je v poriadku viacero veci. Myslite si, ze je normalne , ak kontrolujem napr. branku ci je zamknuta , minimalne 3x , plyn, dvere,vodovodny kohutik, ci netecie voda, aj ked sa priamo na to pozeram, som schopny sa vratit a okontrolovat to znova. Bol som u psychiatricky, ktorej som povedal o tom, ze mavam uzkosti, som neskutocne citlivy, ci uz na poznamky , reci , pohlady od inych. Obavam sa svojej buducnosti, toho , ze som vlastne nic nedokazal, a s mojou pevnou volou ani nedokazem, neviem mysliet pozitivne, najhorsie asi je problem sa zamestnat, som vlastne pre viacero ludi fluktuant, ono je pre mna dost zlozite nejak zvladat ten stres, komunikaciu, pri ludoch , vacsom kolektive si vlastne ani nemam co povedat, neviem sa vobec uvolnit. Priam si vytvaram v hlave situacie ako zle to moze dopadnut.Ine je to pri ludoch, co poznam velmi dlho a su mi blizky. Beriem citalec uz asi 3 den, no strasne sa toho bojim, kedze to tak nici organizmus, zaludok, telo celkovo. Chcem sa z toho vsetkeho proste dostat, ale nemam nejak uz ani snahu po tych sklamaniach, hlavne na mojej strane. Ak mi povie niekto nieco, co je vlastne aj pravda , len ja to nechcem prijat, hrozne mam nervy, tie myslienky, ze by som toho cloveka normalne prevalcoval, problem sa kontrolovat s nervami a tak. Neviem co proste mam robit. TIez sa k tomu celemu pridava obrovska nerozhodnost, domyslanie si a podobne, ako je napriklad , ze v buducom zamestnani stretnem kolegov, ludi co som nemal rad, a cele sa to bude opakovat.Ze pred nimi zliham, budu sa zo mna smiat, alebo na mne srandovat. Poradte pls :)

nerieskto

Sibe ti? :-) ale nie ty fakt nie si uvolneny... Zapni si vecer telku nejaku komediu nie tie strielacky co uplne drancuju nervy daj si cokoladku na nervy... Sak ty si jak zena. Tak sa ukludni. Precitaj si nejaky mily vianocny pribeh mozno aj o svatych tam je pokoja dost pomodli sa popros boha povedz mu akuy mas strach ze nevies co ti je aby ti pomohol prekonat vsetky tieto veci... Ber ludi ako priatelov ber zivot ako keby si bol komik na plny uvazok na cely en aj noc :-) usmievaj sa bud optimisticky zajdi do katolickeho kruhu tam nie su zli ludia... A zivot sa nicim nepokazi...
Ja viem je to napisane asi moc krestansky ale vies vsetci ateisti maju zo vsetkeho strach. Nemozu sa o nikoho opriet. My tu mame nasho Boha itca ktory si kazdeho privinie a odpusti mu prehresky ak ich clovek napravi a uz a nikdy nezopakuju...:-) boh ti pomoze. Aj pekny citatik ktory mi pomohol v chvilach ked som to fakt nezvladala
Everything will be okay. Just trust me. God

till23

Moze ten CItalec nieco sposobovat alebo zaprocinit ?? chcel by som ho uzivat tak 2 mesiace , aspon na to, aby som videl rozdiel

till23

pandorica:uz druhy den ho neberiem, mal som prestupit uz na celu tabletku, tak neviem ako dalej pokracovat. co som si cital na inych forach tak, ze niekomu sposobil cukrovku,inemu zapal zaludka a podobne, preto sa bojim riskovat. ach jaj

pandorica

Len ten citalec ber dalej.On zaberie až po týždni, možno aj po dvoch.A organizmus ti nezničí.Ja ho beriem 5 rokov a všetko mám v poriadku, aj hlavu, aj pečeň.Neviem prečo si myslíš, že ťa to zničí, to je hlúposť, môžu ti len pomôcť.Ak si inak zdravý, samozrejme.

hihihaha

kkk , vieš ale oto je horšie , že v rodine som ešte "dieťa" aj ked mam 20 rokov takze ja by som nemal take veci sledovat. Akurat teraz som bol uz na poschodi a musel som ist dole sa pozriet ci je vypnuta voda :D:D ale ako vravis ten vnutorny hlas to je tvoja mysel. Presne jak ked robis nieco a umyselne ta nieco napadne a vravis si nech nato nemyslim , ale prave naopak zacnes nato mysliet. Trocha zamotane :D jednoducho povedane vytvorila si si zlozvyk to kontrolovanie a keby si odchadzala bez kontrolovania tak cez mysel ti prejde myslienka ze daco si nespravila co zvycajne robis a vtedy nato zacnes mysliet :D ja som si to tak vysvetlil

kkk...

haha - s tým kontrolovaním vecí to poznám...napr. idem večer o 22,00 vycikať psíka, vrátim sa do bytu, zvnutra zamknem byt a idem do postele..za 10 minut ma napadne : dala som kľúče dovnútra ? nenechala som ich zvonka ? haha ako blbá...ale pomáha nahlas si hovoriť a aj zopakovať keď napr. ideš z bytu preč, že zhasol som svetlo v kupelni a znovu : zhasol som svetlo v kupelni. Alebo nahlas povedať zamkol som byt a ešte raz: zamkol som byt...ak by to bolo neunosné, tak si zapíš body, ktoré treba urobiť pred odchodom z bytu a ked odchádzaš prejdi si ich a odfajkni : voda netečie, plyn nejde, svetlá zhasnuté, okná zatvorené...a potom počas dňa ak ťa niečo napadne, že bože zavrel som okno ? kukneš a vidíš :))))