Zamestnavatel ma nechce pustiť do školy

Príspevok v téme: Zamestnavatel ma nechce pustiť do školy
nepodstatna1

Mám taký problém , externe študujem na SPU (1rok.).Som zamestnaná v jednej spoločnosti, cca 4 mesiace ( už nie som v skušobnej dobe ) . 13.14.15.16.1.2014 potrebujem isť do školy, ale zamestnavatel mi nechce dať dovolenku, resp. v zmluve mám že v istých dňoch si nemožem vziať dovolenku. Vypoveď už dať nemôžem lebo nie je 1vého. Ci by sa dala dať výpoveď dohodou - neviem či by si dovtedy dokázal najsť náhradu. Na PNku sa nemôžem dať lebo mám ešte detského lekára, samozrejme možem prestúpiť k normálnej , ale bojím sa že by mi počas tých dni prišla kontrola a jabolav Nitre.

Tak sa vás pýtam , aku mám možnosť isť do školy ? Čo možem vymyslieť ?

Čo by sa stalo , ak by som len tak neprišla do práce? , zamestnavatelovi by som to oznámila ...

Alebo čo by sa stalo , ak by som sa dala na PNku a prišla by na to kontrola ? Aka je pokuta ?

Prip. je dajaká iná možnosť ?

Za vaše rady velmi pekne dakujem , lebo neviem tento problém vyriešiť :)

nepodstatna1

Robím v jednom obchode s oblečkom a budeme mať novu kolekciu , takže ten týždeň musíme byť všetci v práci :( Vypoveď už dať nemôžem ( nie je 1vého ) jedine dohodou , neviem či s tým vedenie bude súhlasiť. Mám v pláne odísť 31.1.2014 mi končí zmluva.

Takže na 2 dni po sebe si môžem zobrať celodenné ošetrenie u lekára ? A na 3 deň OČRku .. aj keď mám iba 20r ?

Prezyvka55

nepodstatna1 hmm prave pozeram ze ty chces 4 dni v kuse, tak este 1 den navyse teda 3 mozes vybavit tak ze si das osetrenie na clena rodiny, neviem ci idu 2 dni za sebou + 2 dni na seba to som neskusal ale 2 na seba 1 na clena to by fungovat mohlo.

Alebo mas moznost dalsiu a to nechat si absencku ale je mozne ze ti strhnu 2 dni z dovolenky za to, ale zas na druhej strane co to je za debilna robota kde ta veznia, na to by som sa vysral.

Treba si taketo podmienky dat zmluvne pri nastupe.

Prezyvka55

Detsky lekar ti kludne vypise celodenne osetrenie na ktore mas narok 7* do roka a na ktore sa ziadna kontrola nevstahuju. Dokonca to nie je problem pre doktora dat na termin dopredu alebo dozadu. Bola to moja bezna prax ked som este robil na slovenku ked som potreboval nieco vybavit len som brnkol do roboty ze idem k lekarke a potom ked som mal cas som k nej niekedy skocil pre papierik ze nech mi na ten a ten den da celodenne osetrenie.
Celodenne osetrenia mozes mat maximalne 2 dni za sebou :) ale to je tiez vyhoda a dobre je to vediet ze ak napriklad chces mat 4 dni volna kludne si mozes dat buchnut papier na stvrtok a piatok alebo piatok a pondelok a je to normalne legalne a musia to akceptovat.
Na ziadnce celodenne ani hocjake ine osetrenie ti nedojde kontrola, nie je to PNka.

kablica

V prvom rade, kedze uz vo firme vedia, ze v tychto dnoch surne potrebujes ist do skoly a ty by si sa dala vypisat na PN, tak by ti zamestnavatel hned poslal kontrolu, ci dorzujes liecebny rezim (t.j. trcis doma), ak by si doma nebola, tak nedstanes nahradu mzdy pocas PN a samozrejme zamestnavatel vyvodi dosledky.
Nevysvetlenu absenciu v praci samozrejme zhodnoti ako zavazne porusenie pracovnej discipliny a mozes dostat okamzitu vypoved s tym, ze sa to s tebou bude vliect v tvojich papieroch..

zuska-bluzka

aj detský lekár ti môže dať pnku, dnes môžeš byť u detského lekára do 28 tuším, takže sa ráta s tým, že pnky dávať bude. prekážku v práci by si mala zamestnávateľovi nahlásiť bezodkladne. on ťa môže prísť skontrolovať, či dodržiavaš liečebný poriadok. ak nebudeš doma nemusí ti vyplatiť nádrahu mzdy. rovnako to môže vnímať aj ako porušenei pracovnej disciplíny...
neviem akú máš prácu ale nešlo by to radšej tak, že sa s kolegyňou/kolegom dohodneš, že tie dni odrobí za teba a ty potom naopak?