Na 1 minútu som úplne prestala vidieť! čo sa to deje?!

Príspevok v téme: Na 1 minútu som úplne prestala vidieť! čo sa to deje?!
nerieskto

Zo zimného prostredia som vošla do teplej školy. Bolo veľmi horúco, mala som na sebe ešte stále vetrovku. Naraz mi začalo byť nevoľno, začali sa mi podlamovať kolená, prišlo mi na zvracanie a chcelo sa mi ísť spať. Bolo mi fakt horúco, cítila som, ako mi po chrbte steká pot, celú tvár som mala v jednom ohni. A odrazu sa mi začal miznúť obraz pred očami. Najprv som nevidela striedave časti obrazu videného mojimi očami 50 percent a potom mi na 1 minútu na 100 percent úplne odišiel zrak, začalo mi hučať v hlave na 1 minútu som prestala aj počuť a nedokázala som ani povedať nahlas čo mi je, lebo som nič nepočula. Bolo to veľmi čudné, pretože sa mi potom zakrútilo v hlave ale všetko sa vrátilo späť do normálu. Týždeň som sa cítila veľmi slabá, išlo mi na vracanie, no podobná skúsenosť že by mi odišiel na chvíľu zrak, už nenastala.
Som krátkozraký človek, mám dioptrie 2 a 2,5.
S čím to môže súvisieť?
S krčnou chrbticou problém nemám.
Nízky tlak vtedy určite nebol a aj keby bol, človeku sa točí hlava vtedy a nie odíde zrak! Tak mi prosím poraďte!

Agnes998

Asi to bude fakt tym tlakom, teda jeho klesnutim, pri prudkej zmene teploty taketo stavy mozu nastat. Mne sa stalo cosi podobne ked som vysla zo sauny a vosla do studeneho bazena. Zacala sa mi tocit hlava, sice som neprestala uplne vidiet, ale obraz mi zacal skakat pred ocami a uplne sa rozmazal cize som nerozoznavala ani tvare a predmety len velmi nejasne. Mala som pocit, ze odpadnem. Z poslednych sil som vyliezla zo studeneho bazena a takmer sa doplazila do tepleho, kde sa zacal moj stav pomaly zlepsovat a vsetko sa vratilo do normalu.

ebi777

klesol Ti tlak,,,,
treba sa stále povyzliekať, aby si sa nezahriala a keď sa tak stane, treba sa rýchlo napiť voda

v podstate si zažila stav pred odpadnutím, skoro si odpadla

nerieskto

No pocuvajte ja mam len 15 ok? Mozgova prihoda?! Delate si srandu?! A nikto nech tu nepodsuva take ze ti niekto poradi za poplatky okej? Raz budete na tom podobne a bude to pre vas trapne. Ta ked ste taki mudri ta poradte vy.napriklad moze sa niekto prihlasit do zdravie.sk do fora ale zaroven je dajakym lekarom co si nahana klientov...
To su lekari na tom az tak zle?! Dve litre alebo tri litre dostanu zaplatene a este co by nechceli?!

phoe

Fuha Andrej, desať eur za radu ? Pekne spravena stránka, aj právnici sa vyjasili, len koľko budete mať klientov...

sara11

po prvom darovani krvi som mala podobnu skusenost, vysla som z miestnosti pred ocami zrazu tma, podlomili sa mi kolena... no neviem ci sa to da definovat ako odpadnutie, kedze som pocula vsetko naokolo, len mi vypadol na par sekund zrak :)
asi som nepomohla, no chcela som sa aspon podelit o skusenost

lenovo11

Andrej, a v akych cenovych hladinach sa budu aspon priblizne pohybovat tie poplatky za konzultacie? (skuste prosim inu odpoved nez ze to zalezi od konkretneho lekara... bude to priklad okolo 10 eur za 5 riadkov odpovede vo formate A4, alebo 50...?)