Solárium pre zlepšenie aknoznej pleti?

Príspevok v téme: Solárium pre zlepšenie aknoznej pleti?
akne-solarko

Nie je tu nejaká baba čo chodí do solárka a má akné? Lebo niektoré mi hovorili že to je dobré že to zlepšilo ich stav.. logicky to aj síce menej bude vidno ale ja nad tým uvažujem lebo nič mi nepomáha a kým si na tvár nacapkám make up aby to nebolo vidno... vždy sa mi robia a to už mám 23 a v okolí brady, čelustí... chrbát... ale viem že solárko nie je zdravé, že je z toho rakovina kože.. preto nad tým uvažujem... či tam chodiť trebars len 2x do týždna ...ale na chrbte mám asi také 5 veľkých znamienok či si to prelepovať?... celkovo som tip bledá, nie mrtvolne biela ale proste hnede oči, hnede vlasy, svetlá pleť, a veľa znamienok... ale pleť mám problematickú a celkovo som z dermatologickeho hladiska vyskušala všetko...

li22li

Solárium určite nie, dobrovoľne si ničiť pokožku môže len blázon... Ak má niekto akné, treba ho liečiť u dobrej dermatologičky. Nie v solarku, alebo u obvodnej kožnej, ktorá sama to solárko aj odporuči ... aby sa zbavila ďalšieho pacienta :/ Inak pleť je po opaľovaní krajšia preto, lebo sú kožné defekty skryté pod opálením, zrohovatenou vrstvou pokožky=opálenie. Prečítaj si o tom v ebooku o opalovani. Stiahneš ho na fakebake sk Aby si mala jasno ako si opaľovaním škodíš...

Metoo

Vdaka za radu :) ja som totizto uz ozaj zufala... Cez leto mam plet uplne krasnu - nemam problemy s vyrazkami ani na tvari ani na chrbte... Hned ako vsak zacne jesen/ zima, som vyhadzana .. Kazdy rok chodim koznej, beriem na to nejake lieky + nejake lokalne antibioticke maste.. Nachvilku pokoj a potom o rok, po lete, znova... Ale mas pravdu - za vraskavu tvar a nejaku rakovinu to solarko skutocne nestoji ...

MinnieMae

Nuž ja neviem, baby, kto vám toto poradil... to tomu ešte stále niekto verí?! :D Každopádne, je to blbosť. Potvrdila mi o dermatologička aj jeden prípad z okolia- dievčina bola v tom, že ju to zbaví akné (ťažšej formy, na ktorú jej málo čo zaberalo), tak solárkovala ako o život... Skončila však s vráskami zrelej štyridsiatničky (a to mala 15!), pokožkou len o odtieň svetlejšou od nutely a s rovnakým akné, ako mala pred začiatkom tejto "liečebnej procedúry". A inak, stačí zapojiť zdravý sedliacky rozum a opýtať sa samej seba, či sa radšej budem "trápiť" s pár vyrážkami, alebo TRÁPIŤ s rakovinou kože (áno, už to nie sú len dohady, je seriózne vedecky dokázané, že solárium zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože!). Najmä ak máš svetlú pleť a veľa znamienok, to by som si dávala obzvlášť bacha. Mám pre teba už len jednu radu: s problémovou pokožkou sa zver do rúk odborníka, najlepšie s titulom MUDr. pred menom, a nie do rúk tety zo solárka!!