Riesenie financii vo vztahu

Príspevok v téme: Riesenie financii vo vztahu
katuska25

Dobry den, mam 25 rokov, priatel 27, obaja mame pracu, zijem s partnerom v jednej domacnosti dva roky. Financie mame zadelene nasledovne: priatel plati najomne cca 120 eur ja platim veci co sa tykaju chodu domacnosti (jedlo, cistiace prostriedky atd) plus nam vypomahaju obcas rodicia. Aj napriek tomu chce odo mna uhradit polovicu najmu. Je to podla vas ferove? ved tolko ako on minie na najom ja miniem na chod domacnosti priblizne - ved si uz len vezmite co clovek necha v obchode za jeden chlieb, maslo, nejaku sladkost, cibulu, zemiaky a podobne .... nechcem sa kvoli tomu hadat ale myslim ze prispievame do spolocnej domacnosti cca rovnako a riesit ci niekto da o 5 alebo 10 eur viac mi pride trosku pritiahnute za vlasy... som len zvedava na vase nazory...diky

ewelin2828

fuuuuha....ako tak čítam, tak my s priateľom budeme asi riadne "divní"..v živote sme si žiadne peniaze nevyčítali, možno občas, ale to len zo srandy :) Keď ideme na nákup, tak to sa skôr pri pokladni hádame, že kto to uhradí (samozrejme, že obaja by sme zaplatili)..a to nie sme spolu len pár mesiacov, ale vyše 5 rokov a takmer rok už máme spoločné bývanie....ja som rada, ak môžem do domácnosti hoc čo nakúpiť a nikdy by som nepýtala prachy od priateľa...ani on odo mňa nepýta...ale tak každý sme iný :)
A čo sa týka poplatkov, tak to máme podelené..ale viac platí priateľ - hypotéka, plyn, elektrina, internet, telka, ani neviem koľko to je dokopy, ale cca 200 eur...ja platím zase nájom cca 100 eur..a stravu ako kedy, ako kto...takže menej síce prispievam, ale zase starám sa o chod domácnosti a zarábam menej ako priateľ...obom nám to vyhovuje a nič si nevyčítame :)
Miluje ťa vôbec tvoj priateľ? Ak sa zoberiete, tak čo bude potom? aj pre deti ak bude treba nakúpiť, tak si každé euro budete vyčítať? teda on tebe? hodila by som s ním vážnu debatu..a presne tak, ako ostatní píšu, nech si skúsi sám všetko utiahnuť...myslím, že potom zmení názor :)

lilyiankaa

tak ano ovečka, ale niekedy sa mi stane, že vybehnem len s peniazmi, peňaženku s kartou nechám doma v domnení, že idem kúpiť len jednu dve veci ..ale keď zrazu je treba aj to aj tamto :)

lilyiankaa

katuska a kolko teda ten tvoj priateľ zarába a koľko ty? inak tiež si moc nedovoľujem ísť do obchodu s bankovkou menšou ako je 10 eur .. a ak aj áno, že viac pri sebe nemám, tak to 100x prepočítavam ....

phoe

Vy ste z lacného kraja:) ja do obchodu so sumou nižšou ako desať eur ani nevojdem. Fakt sa mu čudujem, mal by byť rád že je rád. Ale niektorí nevedia byť vďační.

katuska25

toto je len moj odhad, niekedy platim 10 eur v obchode inokedy ked idem napr vedla dorgerky kupim zubnu pastu, sprchac lebo sa minuli tak menej a podobne nemam to na papieri spisane, proste kupim co chyba... a hotovo

katuska25

Ved hovorim, ze na domacnost (strava, cistiace prostriedky, hygienicke potreby atd...) davam cca 90 - 120 eur, neratam to presne ale ked idem do obchodu a kupim uz len nejake veci vzdy necham 3 - 5 eur v obchode podla toho co kedy kupujem (pomahaju aj rodicia takze netreba kupovat kazdy den nakupy za neviem ake sumy)...

lilyiankaa

vo vašom vzťahu niečo nie je v poriadku ..resp s tvojím priateľom .. neviem mne sa to správanie a delenie sa na polovicu nepáči ..ako už bolo spomenuté, on síce zaplatí nájom, ale aby ste na drogériu a jedlo minuli len 90-120 eur sa mi zdá neskutočne málo .. my tiež platíme nájom cca 150 eur + plyn a pod .. a strava nás pre dvoch vyjde cca 25-300 eur ...číže on ešte dobre obišiel .. mňa by skôr zaujímalo, či zarábate približne rovnako alebo koľko cca zarobíš ty a koľko priateľ?

katuska25

Plus navyse cca 3 - 4 krat do roka som to najomne proste sla zaplatit zo svojho, ked mi dal peniaze nech idem platit najomne sla som z jeho penazi, ak nedal a bolo treba zaplatit tak som platila ja ale hovorim stalo sa to asi 3 - 4 razy do roka...