Výdaj lieku

Príspevok v téme: Výdaj lieku
marhyno

Poprosil by som radu,

očná lekárka mi predpísala kvapky na zápal v oku a ten je viazaný na lekársky predpis kázala mi ich brať dva týždne no po týždni mi došli a zápal úplne nešiel preto by som ptoreboval zase kúpiť tie kvapky no doktorka má voľno ?

Mám ísť na pohotovosť s krabičkou a poprosiť ich o vydanie predpisu ? diky

phoe

Kablica, mne atb kvapky aj pre mňa aj malého vždy vyšli, jasné že na to lekár musí myslieť ked to predpisuje . Ale treba podľa toho letáku aj dávkovať . Veď lekári majú dlhoročnú prax a vzdelanie na to, aby vedeli koľko ktorý liek vyjde

ni-ka

aj tak nechapem jak si ich mohol minut,mne 5ml flasticka vydrzi mesiac a pol pri kvapkani 2 kvapky denne...tj 5ml cca 80-90 kvapiek...
ty si mal 5 x denne a vydrzali ti 5 dni, co je 25 kvapiek...co si si ich do toho oka nalieval?

marhyno

kvapky boli TOBRADEX 5ml ... mal som si ich kvapkat 5 krat denne ... po 5 dňoch mi došli ale zápal sa mi nevyliečil úplne takže by som ich potreboval ešte na pár dní no lekárka má dovolenku asi až do nového roka

kabel

ATB kvapky sa davkuju az 5x denne, nie je problem ich minut za tyzden...a nic volnopredajne ATB kvapky nenahradi
podobne i kortikoidne kvapky sa daju za tyzden minut (neviem, o aky typ zapalu ide) a takisto plati, ze ich nic nedokaze nahradit