Injekcia do žily

alex884

nechapete ze brat vystudoval zdravotnu skolu a dokym je na sluzobke tak mi ju pichala doktorka ani neviete kto mi u picha a uz ze som narkoman na forum sa pise ked potrebujete pomoc nie?

Mima.89

0vecka, narkomani si to pichnú hocijako, veď tie ruky ich potom aj tak vyzerajú. :) samá podliatina, modrina, infekcie, po čase takým štýlom o ne zvyknú aj prísť.

philips

0vecka, ono trafiť si do žily by snáď zvládol, ale sám sebe pichnúť asi nie. Ja, čo postup teoreticky ovládam, to nedokážem. Kožu som si prepichol, bol som aj v žile, ale vždy keď som potiahol piest buď hore alebo dole, tak som pohol aj so striekačkou. Nakoniec som si prepichol žilu aj na druhej strane. :)

Možno to niekto dokáže, ale sám sebe pichnúť i.v. injekciu je vysoko náročné ba až nemožné.

philips

Mima, viem, že u nás na škole sa v marci (?) konala konferencia, kde im to dovolili, ale asi im to už aj opäť zakázali. :D

Ono dúfam, že to nie je žiadny feťák, aj keď je tu tá pravdepodobnosť, nakoľko mal založených niekoľko tém pod rôznymi menami, dôvodmi, vekom a pohlavím.

0vecka

lol akozeuplne si vymyslas... ziadny pricetny lekar by ti nedfal injekciu do ruky ze pichni si to doma do zily...

inak podla mna by to zvladol hocikto zase sa okolo toho robi zbytocny cirkus

Mima.89

Tak dneska sme sa o tom bavili s kolegyňami a spolužiačkami, asistenti to stále nemajú v kompetencii, asistenti do žily liek nemôžu podávať, ani sa to nechystajú zatiaľ zmeniť. Našťastie :)
spravy.pravda.sk

Mima.89

philips, niečo také som počula že budú môcť, ale myslela som že sa o tom iba hovorí ako o ďalekej budúcnosti. :) U nás v nemocnici ale asistenti injekcie nepichajú, nemôžu podávať ani lieky. Aj tak si myslím že by mu to lekárka nepovolila doma pichať. To nie ako inzulín. Keď už ti to podľa teba pichal brat tak prečo sa jeho nespýtaš na postup, musel si to aj vidieť keď ti to pichal,nie? podľa mňa to je fake téma, nedajbože nejaký narkoman chce vedieť ako si pichnúť do žily...dúfam že nie.