Migreny (bolesti hlavy)

Príspevok v téme: Migreny (bolesti hlavy)
orchidejka

nevedeli by ste mi poradit alebo nema niekto odskusany styl a sposob zivota a co mu zabera na migreny alebo ako ho zit aby bol o trosicku kvalitnejsi? totiz mam 25 rokov, prognoza na migrenu obrovska (maminu nou trpi, jej sestra, starka mavala tiez urcitu formu a zevraj aj jej mama - takze genetika nepusti) a ja mam paradny nabeh ak nie uz aj zaciatky migren. dobre ze nie kazdy druhy den ma boli hlava (raz lavy spanok, potom pravy - vacsinou vsak na pravom), najma vtedy ked sa pravidelne nenajem doobedu alebo nepijem, lenze nie vzdy to ide akoby kazdu hodinu nieco zobhnut alebo sa nejst alebo ked nie stale tak aspon pravidelne, pretoze v robote mame niekedy dobry zhon a zastavim sa az okolo jedenastej kedy uz zacinam pocitovat tlaky v hlave ktore pocas dna prejdu do vacsej bolesti. a uznajte kazdy bozi den toto zazivat, mam uz z toho mensie nervy. nechcem v kuse uzivat nejake analgetika, lebo dost casto mi ani nezaberu - cize skoda ich jest. rozmyslam nad nejakou prevenciou, co robit aby som v kuse nemusela mysliet ze sa musim najest a na druhej strane neviem ci tymto jedenim sa nerozjem a ci nebudem len priberat. rposte neviem co mam robit, to vas ani zivot nebavi ked kazdy den vas boli hlava a iba cakate kedy prestane a ani sa neda zivot uzivat.