Plastika - MuDr. Gabriel Marsal

olesya

Ako som slubila, tak pisem sko dopadla kontrola. :-) dopadlo to super...treba pockat, ci to este klesne, kedze som mala total zdeformovanu prepazku (co som netusila, len som myslela, ze ide jemne do strany) tlacila mi zvnutra na nos....aj preto tam bol hrb...takze asi to je zvnutra este opuchnute....no ale ak by bolo treba, tak pan doktor hned sam povedal, ze to napravi, aby to bolo dokonale:-) tak som rada, lebo som sa bala,ako sa k tomu postavi, kedze na internete som citala vselico, ze niektori doktori nechcu vidiet problem a baby su potom zufale ze co dalej...:-) a kwdze rozmyslam aj nad prsiami, tak by sa to sprsvilo narax .. ak si to nerozmyslim, lebo pan dr na odhovaral od toho(od plastiky prs):-)
Videla som nedavno prsia, ktore robil znamej a su perfektne :-)

olesya

Urcite napisem ako to dopadlo. Je velmi dolezite, ako sa dr zachova pri problemoch.pomoze to aj dalsim babam pri rozhodovani sa, akemu dr sa zveria do ruk.;-)

karolinka122

tak to som zvedava Olesy, ako sa k tomu pan doktor postavi, musel by byt sleby, aby to aj on nevidel /alebo nechcel vidiet/ a presviedcal ta o opaku...tak sa drz na konzultacke a nedaj sa odbit....

olesya

Vyslo ma to 1200€ + 50€ predoperacne. Ale to si vies dat spravit aj inde a mozno ts to vyjde lacnejsie. Ja som si to dala urobit u ich lekara a tam to stoji tych 50€.
Asi tyzden alebo dva pred opkou zaplatis zalohu 300€ a zvysok v den operacie.
On operuje aj v komarne a pezinku.asi ma vsade trochu ine ceny.
Tamponada nie je bohvieco, ale ten jeden den sa to da vydrzat a hned dalsi den mas volnu aspon jednu dierku.
S tsmponadou sa velmi zle je aj pije.ked prehltas, mas pocit, ze tekutina ti chce ist skor do nosa ako do hrdla. :-)
Odporucam domov kupit niekolko baleni vatovych tyciniek a vincentku v spreji.ta je fakt super do nosa.
Ano u cervena su hroxne tie cakacie doby.to by ma nebavilo cakat tak dlho.
No neviem ako ti popisat moj nos. Spredu je pekny. Krajsi ako bol. Ale spredu som bola celkom spokojna aj predtym aj ked uz isiel pomaly na jednu stranu. Najviac mi vadil profil a hlavne poloprofil.kef mas totiz hrb, tak najviac ho vidno prave v tom poloprofile...chcelz som ho mat z profilu rovny alebo prehnuty.to mi bolo jedno ci to spravi tak alebo tak. Lenze hrb ostal.urcite mi s tym nieco robil, lebo kost si citim ze je ina na dotyk.ale ci to malo zosekal alebo co...nechapem.uz som sa objednsla na kontrolu, ale bude to az buduci piatok .tak som zvedava co na to povie.lebo toto nie je ako malo byt.

karolinka122

Dakujem za info OLESYA:D Ja som tomu lekarovi kedysi pisala aj posielala foto, slo by o kompletku a celkovu narkozu pisal, cena od 1000 hore podla strediska, kde operuju, to som moc nepochopila, chcela by som do Trnavy..
Co sa tyka tamponady, super, lebo bola som zdesena, ked som si citala tu na fore, ze babenky s nosmi od Cervena z B.B. maju tamponadu 5 dni, co sa mi zda horzne, skusala som si zapchat dierky a dychat ustami, ake to bude a sla na mna panika z toho:D Uz by to mohli vymysliet ako na nazhr. klinikach, ze do tamponady davaju trubicky aby mohla pacientka dychat aj s tamponadou...U nas 100 rokov za opicami. Este sa trocha obavam, ci dychanie bude komfortne ako teraz po operacii, aby mi tam cosi nedovrzali a nieco nezuzili.. A samozrejme, potom cakat par tyzdnov na vysledok, ako sa to "usadne " po uplnom odpuchnuti. Uz len odvahu nabrat. Vyhovuje mi ta Trnava, pisu dobre referencie na Marshala, aj ked najviac opevuju Cervena, lenze tam sa caka min. rok a neviem, ci by som si to nerozmyslela dovtedy:D

eiva

a kolko ta to vyslo? cely nos makke casti a kost? a vyzera to uplne inak ko si chcela? pripadne ci to vyzera prirodzene

olesya

Karolinka...pisem, ze so. 2 mesiace po ;-) mna operovali v piatok, v sobotu som isla domov a vecer som si vyberala tampon z jednej dierky a v nedelu vecer z druhej...z tej druhej to islo trosku horsie, ale dalo sa. Najviac som sa bala dychania ustami. Ale dalo sa to...o dva tyxdne po opke mi dali dole leukoplasty (pevnu dlahu mas len tyzden) a dalsi den som uz isla na nakupy, lebo tie dva tyzdne doma sa cas hrozne vliekol a uz som mala depky :-)...pokozka na nose bola samozrejme znicena. Mejkap na nose vyzeral hrozne, takze nos som len zapudrovala, mejkap som si spravila len na zvysok tvare a bolo to ok. par dni potrva, kym sa da pokozka doporiadku. Treba nos vela kremovat, hydratovat...
Musim este podotknut, ze mi rovnal aj prepazku, aj ked s dychanim som nemala ziadne problemy. Ale nos isiel jemne do strany. Co som si neuvedomovala a som rada, ze to spravil, aj ked o tom sme sa pred opkou nebavili a dycha sa mi aj teraz rovnako, takze to spravil dobre.
keby boli este nejake otazky, kludne sa pytajte...

karolinka122

Olesya, tiez zvazujem Marshala a komplet nos, kost troska osekat a uprava aj makkej casti, ako dlho mas od tej operacie? Kolko dni si musela mat tamponadu? Dost mam z toho vsetkeho strach, hlavne z tej tamponady...A samozrejme, ze ked nos potom nie je podla predstav, je to zasa psychicka ujma, tokle peniaze a tolko bolesti, marodka...treba mu to povedat, ked tam pojdes, ze to nemas podla predstav..Ozaj, za aky cas si po operacii sa dalo ist medzi ludi, aby si niekto niecoho vsimol?

olesya

Co sa tyka cakaciek tak su kratke...na konzultaciu som sla o 2tt po zavolani a opka bola o mesiac po konzultacii. ale dalo sa aj skor.len kvoli menstruacii mi to vyhovovalo po mesiaci

olesya

Ahoj. Neviem, ci ti to pomoze, ale ja som 2 mesiace po opke nosa a bohuzial...tiez som si dr marsala vyberala na zaklade foto a referencii...mozno som mala len smolu akurat ja.chcela som rovny nos pripadne jemne prehnuty.mala som na nom hrbol a k tomu doladit zvysok...ten zvysok mi urobil krasne to musim uznat.ani modriny som nemala.iba mini v kutikoch oka.opuch takmet ziadny.hojenie na jednotku....ale ako vravim..nos nevyzera ako by mal z profilu...chcela som ist k nemu aj na prsia, ale teraz neviem :-( buduci tyzden chcem ist na kontrolu, tak uvidim co na to povie...najprv som som dufala ze je to len opuch, ale ux viem, ze nie je...je to kost a ta neodpuchne...co ma velmi mrzi, ze este tesne pred opkou sa ma pytal, co mi najviac vadi na nose, teda co je pre mna prioritou cislo jedna a nakoniec to ostalo...