Chýbajú mi kamaráti/tky

Príspevok v téme: Chýbajú mi kamaráti/tky
som_alone

Mám 16 r., som 2. rok na strednej ale nemám žiadne kamarátky, a už mi velmi chýbaju. Kým som chodila na základku, mala som najlepšiu kamarátku od detstva ale mala som veľa spolužiakov ktorích som nemala rada a po skončení základky som nemala chuť sa už s nikým z nich udržiavať v kontakte. proste som bola rada že som odtial vypadla, tešila som sa na strednu a nevadilo mi že som sama. A ako sme sa rozliezli na stredné, tak som sa aj s tou najlepšou kamarátkou prestala úplne baviť. To teraz strašne lutujem a chýba mi, ale už to nenapravím :( poznali sme sa naozaj od detstva. Podobné sa mi stalo aj na tanečnej, začala som nenávidieť tam chodiť, tak som prestala a na tieto kamošky som sa tiež vykašlala (ja krava!). Tak som nastúpila na strednú ale tam mám iba 3 také že dobré spolužiačky, s ktorými ani nechodím von iba v škole sa bavíme. Ja nemám s kým ísť von, nemám ani 1 také kamarátku, a ja už to proste takto dalej nevydržím. Prosím, poradíte mi ako si zase nájsť nejaké kamarátky? Problém je aj to, že som trochu tichá...ale strašne teraz lutujem že som sa s nimi prestala baviť, čo by som teraz dala za to, keby sa so mnou stále bavili...Nuž ale bola by som rada keby som si našla aj nejaké iné kamarátky/ov. Ak ste si to celé prečítali, dáte mi prosím nejaké radu čo robiť? Vopred vám dakujem :)

vicky_025

a ako sa to vlastne stalo? z ničoho nič si presekla kontakty, bez vysvetlenia? a ani jedna sa neozvala potom? či si im ani neodpovedala na správy trebárs?

lebo ak sa ti neozvali tiež, tak to mohlo byť také obojstranné odlúčenie. aspoň mi to tak príde, ktovie no..
ak s nimi chceš obnoviť kontakt, tak im napíš. veď tým nič nestratíš, isto ich máš na facebooku alebo niekde. možno ich aj poteší, že ťa zaujíma, ako sa im darí. aspoň ja by som sa teda nenahnevala, ak by sa mi ozvala nejaká stará kamarátka a chcela si ísť niekde sadnúť a porozprávať sa.. ;) ak sa ti neozvú, alebo budeš vidieť, že to nemá cenu z odpovede, tak aspoň už nebudeš nad tým toľko uvažovať...

pri hľadaní nových kamarátok je veľa možností... už len tie baby z tvojej triedy čo si spomenula. nemáte sa možno ešte o čom viac ako o škole rozprávať, ale spoločné zážitky to môžu zlepšiť :) rozvíjaj témy, možno máte nejaké spoločné koníčky a záľuby. skús byť iniciatívnejšia a spýtať sa ich, či by si trebárs šli po škole sadnúť na kávu alebo niečo. ja som takáto nikdy nebola síce, takže až tak úplne ti neporadím.. ale videla som to na spolužiačkach, ako spolu chodili nakupovať, kávičkovať a podobne.. a z toho sa postupne stávali všelijaké akcie.

ak chceš stretnúť nejaké úplne nové, tak to ti pomôže nové záľuby a koníčky.. prihlás sa nejaký krúžok, ešte si v tom veku kedy sa to dá.. jazykové kurzy, skupinové športy, všelijaké kluby... brigády, dobrovoľníctvo.... moja známa stretla svojho priateľa napríklad na kurze prvej pomoci napríklad :)

som_alone

vicky_025 ani nie s tým že si nájdem nové, ale proste som mala potrebu si od toho všetkého oddýchnuť, od školy a od tých všetkých ľudí ktorých som nemala veľmi v láske a a zároveň som sa vykašlala na kamošky :( ale aj som dúfala že si nájdem nové kamošky a tie staré mi vtedy tak nechýbali, až teraz to tak nejak na mňa dolahlo...a nie ani som sa im neozvala, ako som už písala až teraz som si uvedomila koho všetkého som stratila, a teraz je mi už divné im po 2 rokoch napísať...len ja mám pocit že všetci okolo mňa majú kopec kamošov a so mnou by išli niekam iba v prípade núdze, proste to niesú také pravé kamošky, ach jaj...

Yumi-chan

tak si skús hľadať ľudí ktorí majú rovnaké záujmy ako ty ak hovoríš, že si tichá... keď máte niečo spoločné, tak sa máte hneď o čom baviť a trápne ticho nevzniká :)

vicky_025

prestala si sa ozývať kamarátkam s vidinou toho, že si nájdeš nové? to mi teda veľmi nejde do hlavy....

ozvala si sa im teraz niekedy? napísala si im ako sa majú, ako sa im darí na nových školách? to si nejak nedefinovala. ak si to neskúsila, naisto nevieš či s tebou chcú byť ešte v kontakte.

a keď máš kamarátky v triede a vravíš že dobré tak kde máš problém? v tom že spolu nechodíte von? tak ich niekam zavolaj ty. možno si aj ony vravia, že by niekam zašli, ale nemajú kam.