Nezamestnaný syn

Príspevok v téme: Nezamestnaný syn
Fatima18

Všetkým dobrý podvečer,
vzťahy v našej rodine sa zvlášť pokazili, keď mladší syn stratil zamestnanie a vyše roka nikde nepracuje. Starší syn je naopak veľmi schopný, ten si prácu vyberá, vyhráva personálne pohovory, zamestnal sa ihneď po ukončení štúdia a tak je tomu doteraz, stále sa niekam posúva, rieši si veci a nestagnuje.... Starší nevie zniesť, že jeho mladší brat nepracuje, len tak sa poneviera a vždy, keď sú spolu, tak sa len hádajú, lebo mu to neustále vyčíta a poukazuje na jeho spôsob života. Mladší je nepriebojný, akosi mu je všetko jedno, prácu síce hľadá, ale až tak sa netrhá... Aj keď ho mám rada, tak už vidím, že je lajdák, že sa za ten rok, čo je doma nič nové nenaučil, stále len sedí za PC a mobilom.... A pritom nie je hlúpy, práve naopak...
Nepokoje sú veľké, starší vyčíta aj mne, že som vraj príliš benevolentná, že iná matka by ho (mladšieho) už vyhodila z domu - nech ide hoci aj pod most...
Som z toho všetkého dosť vyčerpaná, tlačím na mladšieho, nech už zoberie hocijakú prácu, aj brigádu - Starší tlačí na mladšieho, že je príživník a aj na mňa, že mi to nevadí (vadí veľmi) proste cirkus ...
Čo by ste robili na mojom mieste, dokázali by ste vlastné decko vyhodiť z domu, za to, že je lenivé a ľahostajné k svojmu osudu ???

lilyiankaa

skús mu teda ešte vysvetliť aj to, že to, že bude zarábať menej nič neznamená, že je dôležité mať mesačný príjem, veď predsa má telefón, NB a treba platiť aj internet a že tebe by to finančne tiež pomohlo ..nech sa neodvoláva na otca, že na neho čosi prispieva ..taktiež nie je nikde napísané, že prácu, kt. si nájde teraz bude robiť stále ..veď si popritom môže hľadať inú (lepšiu -či už platovo alebo pozíciou) a tú starú prácu opustí ... tvoj syn je veľmi nevyspelý a moc zvyknutý na to, že veď sa všetko nejak vybaví a niekto sa o neho postará ...koľko má rokov?
inak a to mu nevadí, že keď nemá peniaze nemôže ísť ani von, niečo si kúpiť, či už oblečenie, jedlo, topánky?? mal by sa spamatať, lebo takého chlapa veru žiadna žena nebude chcieť

Fatima18

lilyiankaa,
je to tak, ako píšeš, myslím si, že to súvisí s jeho nižším sebavedomím, len nechápem prečo je taký ... Preto sa paradoxne nejak "hanbí" zobrať horšiu prácu, každý sebavedomý chalan by nič iné neriešil, len ako si privyrobiť a nie, že ho to podceňuje - práca, čo si myslí, že robia len "sockári" - neviem, kde na tieto názory chodí, lebo doma mu stále rozprávam, že človek, ktorý pracuje je vždy hodnotnejší, aj keď má zlú prácu - ako ten, čo nepracuje vôbec a hlivie doma ....

lilyiankaa

veď áno, ale ja to beriem tak, že sú stále súrodenci a pomáhať by si mali ..starší je priebojnejši, tak prečo nepomôcť mladšiemu, menej priebojnému .... klobúk dole, keď je starší šikovný a darí sa mu, to je len dobre, lenže ja mám pocit z mladšieho, že on je proste lenivec ... že by chcel, aby zarábal neviem akú sumu a nič nerobil ..tak mi príde ..proste totálny pecivál ... s tým si musíš poriadky urobiť ty ..lebo keď ho budeš podporovať (nehovorím, že to robíš, ale treba mu asi dať to ultimátum), bude to v budúcnosti len horšie

Fatima18

lilyiankaa,
aj tam je problém, lebo mladší je domased a mimo svojho mesta sa nepohne, ak tak iba do blízkeho okolia, aby mohol cestovať denne späť... Starší sa moc netrhá zase s pomocou, že ani jemu nikto nepomohol (to je pravda), že si všetko vždy rieši sám - to je tiež pravda....

Je to taký rozdiel medzi súrodencami, ako keby ani vlastní súrodenci neboli

lilyiankaa

tak s ním moc nepohneš, ak on nechce robiť za minimálku ..to som písala ajv prvom príspevku ... a teda brat by mu nemohol pomôcť nájsť nejakú prácu?? tak mu daj ultimátum, buď si do nejakého dátumu zoženieš prácu a nech ti dajme tomu prispieva 100eur mesačne alebo dovidenia ...

Fatima18

kabel a woo,
máte pravdu, má to všetko u mňa bezplatné, ale ja mu to stále dávam na vedomie, že v živote nič nie je zadarmo a za všetko sa platí a už mi tiež prechádza trpezlivosť, že musí už zobrať akúkoľvek prácu, veď to neznamená, že to musí robiť navždy, ale on povedal, že za minimálku robiť nepôjde, neviem si s ním rady

jacki

AHOJ FATIMA AJ JA SI MYSLIM,ZE TEN STARSI SYN,BY SA MAL ODSTAHOVAT,AK ON UZ PRACU MA,A JE USPESNY,AKO SI NAPISALA,MAL BY SI SKUSIT AKE TO JE,A OSAMOSTATNIT SA,A ZARABAT SI SAM NA SEBA,TO JE MOJ NAZOR.

woo

peniaze mu nedavas, ale ked je dospely, mal by ti platit za najom, mal by mysliet na buducnost a setrit, mal by sa sam stravovat, co predpokladam ze ho zivis ty. tiez mu asi upratujes. takze treba mu dat najavo, ze ocakavas prijem za pobyt, za vodu, za stravu, a pokial si nenajde pracu, ze z coho chce zit?

kabel

co znamena "symbolicky" vo financnom vyjadreni? Odkial ma teda mladsi syn jedlo, oblecenie, prispevok na najom, internet? myslim si, ze pod 200eur sa to stlacit neda, odkial ma 200eur mesacne?