Nezamestnaný syn

Príspevok v téme: Nezamestnaný syn
Fatima18

Všetkým dobrý podvečer,
vzťahy v našej rodine sa zvlášť pokazili, keď mladší syn stratil zamestnanie a vyše roka nikde nepracuje. Starší syn je naopak veľmi schopný, ten si prácu vyberá, vyhráva personálne pohovory, zamestnal sa ihneď po ukončení štúdia a tak je tomu doteraz, stále sa niekam posúva, rieši si veci a nestagnuje.... Starší nevie zniesť, že jeho mladší brat nepracuje, len tak sa poneviera a vždy, keď sú spolu, tak sa len hádajú, lebo mu to neustále vyčíta a poukazuje na jeho spôsob života. Mladší je nepriebojný, akosi mu je všetko jedno, prácu síce hľadá, ale až tak sa netrhá... Aj keď ho mám rada, tak už vidím, že je lajdák, že sa za ten rok, čo je doma nič nové nenaučil, stále len sedí za PC a mobilom.... A pritom nie je hlúpy, práve naopak...
Nepokoje sú veľké, starší vyčíta aj mne, že som vraj príliš benevolentná, že iná matka by ho (mladšieho) už vyhodila z domu - nech ide hoci aj pod most...
Som z toho všetkého dosť vyčerpaná, tlačím na mladšieho, nech už zoberie hocijakú prácu, aj brigádu - Starší tlačí na mladšieho, že je príživník a aj na mňa, že mi to nevadí (vadí veľmi) proste cirkus ...
Čo by ste robili na mojom mieste, dokázali by ste vlastné decko vyhodiť z domu, za to, že je lenivé a ľahostajné k svojmu osudu ???

Fatima18

kablica,
ja mladšiemu žiadne peniaze nedávam, symbolicky na neho prispieva ex, čo mladší využíva na svoju obranu, že nejaké peniaze za neho mám...
Skôr mu sem-tam niečo "podstrčí" babka z druhej strany, s čím vôbec nesúhlasím, ale tomu nezabránim

Fatima18

áno lilyiankaa, správne si to pochopila, som rozvedená, lebo aj exmanžel bol lajdák, v minulosti niekoľko rokov v kuse nezamestnaný (a to má dobré vzdelanie), boli decká malé a nechal sa živiť mnou a rodičmi z jednej aj druhej strany, žiaden pozitívny príklad pre chalanov, skôr naopak... Synovia sú presne opačné povahy, mladší je citlivejší než ten starší - ale aj bez záujmu o okolie, tak ako jeho otec...
Starší pracuje v inom meste, niekedy prichádza domov na víkendy, alebo sviatky a to je potom cirkus....

kablica

predpokladam, ze mladsieho syna zivis...
priskrt mu prisun penazi, stravy, pozaduj primeranu cast nakladov na byvanie a uvidis, ci sa nepreberie z letargie
vobec sa necudujem, ze starsiemu sa to nepaci

ebi777

navštívte psychológa spoločne, nie je to ľahká situácia

ten mladší syn môže prežívať neskutočné muky z toho, že si nevie nájsť zamestnanie, a po X neuspešných pokusoch jeho sebavedomie môže byť úkrutne udupané do zeme, ešte keď má pred očami svojho úspešného staršieho brata.

sama som bola niekoľko mesiacov bez zamestnania, po X neúspešných pohovoroch, moje sebavedomie sa nedalo nazvať sebavedomím, nemala som chuť do života, strácala som motiváciu si hľadať prácu, klesala moja priebojnosť, necítila som sa byť užitočná, možno v očiach môjho okolie som sa zdala ako lajdáčka,,,, ale nie, to bolo iba moje zúfalstvo

neviem, čo by som robila, keby ma v tom čase vyhodili rodičia z domu

Lulu2011

ste malo prisna....mam kamarata je uz v strednych rokoch, ale tiez doma za PC do rana, potom prespi den, zivia ho rodicia, je spokojny, mne moja mama povedala, hned ako som skoncila strednu, ze sa mam starat sama od seba, tak aj bolo, ked som si chcela uzit a dala 2 vyplaty na dovolenku, bola som na rozke s treskou :) nedostala som ani cent, nikdy

lilyiankaa

ak som správne pochopila, tak si na synov sama, čiže manžela nemáš, teda aspoň tuna ho nespomínaš .. ak sa staršiemu nepáči, prečo sa neodsťahuje ..on si musí uvedomiť, že tak ako aj on, aj ten mladší je tvoj syn a teda tvoje dieťa a nevyhodíš ho na ulicu ... ako aj mne by to prekážalo .. a má pravdu v tom, že by si už nejakú brigádu alebo čosi nájsť mohol ..neverím tomu, že mladý a zdravý človek si nenájde prácu, keď chce ..len mám skôr pocit, že je vyberavý a nechce robiť čokoľvek, resp. za nejakú malú mzdu ..lenže doba je zlá a on by si mal trošku vstúpiť do svedomia, že nič nemá a musíte ho živiť ..a na strane druhej, keď je tvoj starší syn taký šikovný, prečo mladšiemu nepomôže, neverím, že nemá nejaké kontakty