Najlepsia kamoska je nesamostatna a tak trochu "na mne zavisla"

Príspevok v téme: Najlepsia kamoska je nesamostatna a tak trochu "na mne zavisla"
rikettka

Pozname sa skoro cely zivot, od zakladnej, teraz mame obe 24 rokov, ja mam uz dlhe roky jedneho frajera, zijem s nim a chodim na VS, ktora je narocna, vyplna mi vacsinu casu, hl teraz kedze mam skuskove...

Ona mala pocas tych rokov vela "priatelov", aj jednu vaznu znamost, ked u neho byvala, ale aj to je minulost, bol to kreten...

Teraz je po dlhych rokoch uz par mesiacov single, akosi si nevie nikoho najst a stala menej spolocenska (co je este horsie, lebo takto ani nikoho nenajde..)

A v tom je problem, nema co robit, tak mi vola kazdy den, chce sem chodit sa ucit, byt tu, kecat...
Ja by som ju kludne videla raz za tyzden, ci dva, teda pokial mam skuskove az po skuske, jednoducho sa potrebujem ucit.

Otazka je, ci som ja SEBEC, ked ja mam to stastie, ze byvam v klude u priatela, ktory mi dava priestor a klud na ucenie, kdezto ona po rozchode je s rodicmi, ktori jej lezu na nervy a ona im. Alebo ci je normalne, ze JEJ POVIEM NIE, lebo myslim na seba a svoj klud, ktory pri uceni CHCEM MAT.

Ked jej poviem, ze musi byt samostatnejsia, viac priebojna v zivote a snazit sa zoznamit s novymi ludmi a robit, co ju urobi stastnou, odpovie, ze nema kamosky a kamosov prilis, tak co jej akoze ostava, ked sa na nu vsetci vykaslali...

Takto to bolo uz od detstva, vzdy mi volala, chodila ku mne a chcela byt so mnou, no teraz uz nereaguje poriadne na slovo NIE, resp mam pocit, ze jej ublizujem, tak neviem ci sa mam obetovat obcas a byt s nou, aj keby som radsej nebola (lebo mam svoj program), ak by som sa mohla rozhodnut...

rikettka

raz tu bola, lebo ma doslova prevalcovala, ze dojde aj ked som nechcela. nakoniec sa to dalo, ucila som sa aj ja nieco, ona si pisala veci. ale hned na dalsi den, chcela dojst zas, a teraz opat a....asi si na to zvykla a ja nechcem, aby to bolo uz stale :D to je u nej tazke, ze podam jej prst, ona si zobere ruku a nechce ju pustit.

rikettka

No ja sa snazim jej to vysvetlit, ale teraz, ked aj poviem NIE, lebo sa ucim a chcem byt sama, tak mi povie, ze ona dojde a bude v inej izbe sa ucit. No co sa da na toto povedat? Pride mi to na silu a ja som povaha, ze ked ma niekto nuti do veci, tak je mi to uz naozaj neprijemne. A teraz neviem, ci uz nie som sebec, ked jej poviem, ze sa nemoze prist ucit ani DO INEJ IZBY.

woo

ona bude asi ten typ, co visi na jednom cloveku, teraz nema frajera, na ktorom tiez visela, tak visi na tebe, ona ale musi zmenit tuto svoju chybu...skus jej to vysvetlit. a pripadne ju odkaz aj na psychologa, ked sa tolko potrebuje vykecavat. ten jej povie to iste, ze si ma vytvorit vlastny zivot

Mima.89

Tak pokiaľ si jej aj ty dobrá len keď nemá priateľa tak potom určite nie si sebec. :) tak ju párkrát ignoruj, povec jej že nemáš čas, opakuj jej to kým je to nedojde. Ale občas sa jej určite ozvi, teda aspoň tak ako to robíš doteraz.. asi iná cesta ani nieje..

woo

nerob si vycitky, raz do tyzdna je ozaj dostacujuce. mala by si najst nejake konicky. odkaz ju na dobrovolnictvo napriklad. fitko. jazykovy kurz.

rikettka

A som s priatelom 6 rokov, nikdy som sa na kamosky kvoli PRIATELOVI nevykaslala. Ked to mam tak tvrdo povedat, skor sa na ne vykaslem, ked chcem byt sama (naplnit si svoju potrebu byt tak ako som, sama s ucenim) ako to, ze chcem byt sama s priatelom, skorym nemam nudzu byt sama.

rikettka

ked sa ucim, nevyjdem z domu aj 3 tyzdne, to mi mozes verit...to nie je o tom, ze nechcem mat cas, ale ja sa naozaj ucim. pocas semestra alebo prazdnin ju vidam aj denne. ale to je len par mesiacov do roka, vacsinu casu mi zerie skola. kebyze nebyvam s priatelom, tak si asi ziadneho nenajdem, kedze ja sama von skoro vobec nechodim, ked tak, mame party u nas na byte.

ano a o tom rozpravam, ci nie som sebec, ked to takto robim... Ono to je zas tak, ze kym bola tych par rokov vzdy s niekym, tak tento problem nebol, ba priam, ked byvala s hentym poslednym priatelom, videli sme sa raz za mesiac, lebo ona NEMOHLA, dokonca na silvestra radsej bola sama s nim, nez by dosli sa bavit za nami. Cize tak nejak.

Je to cudne, neviem ako z tohoto von. Proste mam rada svoj klud, svoju samotu, ked sa ucim. Inokedy nie je problem. Len teraz som uz 2 mesiace dost zavreta doma (mala som skusku aj v decembri) a videli sme sa len parkrat, tak to tazko znasa, kedze ma okrem mna len viac menej 2 ludi, ktori maju tiez aj svoj zivot.