Chirurgické odstránenie jazvy

Príspevok v téme: Chirurgické odstránenie jazvy
without-name

Zdravím, už dlhšiu dobu ma trápi moja cca 4-5cm jazva na stehne... Stalo sa mi to pred vyše rokom, mala som úraz a nepekne som si poškriabala nohu (rana bola dosť hlboká). Dosť mi prekáža, mám ju na veľmi viditeľnom mieste, vidno ju hlavne keď mám sukňu/šaty, či kraťasy, nehovoriac o plavkách. Rozhodla som sa, že vyhľadám nejakého lekára a dám si ju odstrániť, resp. zmenšiť viditeľnosť. Na internete som si našla stránky plastickej chirurgie a v cenníku bolo uvedené, že chirurgické odstránenie jazvy do 5cm stojí asi 50eur, čo je pre mňa celkom prijateľná cena. Tak sa chcem opýtať, či s týmto niekto máte skúsenosti, ako taký zákrok vlastne prebieha, či ste s výsledkom spokojní a atď... alebo je na jazvy lepší laser? Ďakujem vopred :)

kikivi

Moja kamaratka mala davno na tvari mensiu jazvu a jej to nejako zbrusovali, celkom pekne jej to vyrovnali. Asi najlepsie bude ak pojdes nejakemu odbornikovi na konzultaciu, nic za to nedas a aspon zistis co sa da urobit s tou tvojou jazvou. Viem ze na taketo veci bola dobra doktorka Sona Bohunska, ja som za nou bola v ULK tiez mi davnejsie pomohla (odstranovala mi popraskane cievky na tvari bolo toho dost, ale super praca) teraz tusim posobi v klinike esthetic. Podla mna ked sa ti na to pozrie niekto kto s tym robi povie ti ktora metoda je najlepsia a co mozes od toho ocakavat....

prezyvka

No ako som spomínala zmenšiť ju nezmenšíš...neviem či sa dá nejako urobiť aby jazva stmavla ja mam skôr fialové jazvy po operacii a dúfam že ešte vyblednú...

without-name

Moja jazva nie je pod úrovňou kože, ani nad, ale je normálne zarovno s okolitou kožou... a je už vyblednutá (až príliš, ja mám tmavšiu pokožku, takže dosť "svieti"). A hlavne veľmi vidno okraje jazvy ... Áno, som si vedomá toho, že jazva sa nedá úplne odstrániť,ale chcela by som ju nejakým spôsobom zmenšiť, zúžiť alebo také niečo. Ale neviem, ktorá metóda by bola najefektívnejšia.

prezývka

Ako bude vyzerať jazva to ďaľšom chirurgickom zásahu zaleží najmä od toho ako jazva vyzerá teraz ale treba si uvedomiť, že jazva sa nikdy nestratí a vždy zostane jazvou. Nikto nezaručí či po zákroku bude jazva vyzerať lepšie rovnako alebo dokonca horšie...minimalne si treba uvedomiť že bude o niečo väčšia. Pri keloidnom hojení je najpravdepodobnejšie že pri najlepšom jazva bude vyzerať rovnako alebo aj horšie...maximálne sa dá dosiahnúť vyblednutie a sploštenie jazvy a ani toto nebude 100% isté...