Antikoncepcia a ejakulácia

Príspevok v téme: Antikoncepcia a ejakulácia
softinelle

Zdravim vas,

chcel by som sa vas opytat na jednu otazku.S priatelkou sexujeme uz viac ako 8 rokov.Uziva antikoncepciu Softinelle no chcel by som sa do nej spravit a vychutnat si snou ten krasny pocit naplno.To co by ma zaujimalo ci moze otehotniet ak uziva tuto antikoncepciu.Vsade ze sa pise ze je velmi ucinna ale tak tazko povedat.

Nema z vas niekto podobne skusenosti ???

Viem ze najlepsie je sa opytat gynekologa ale mna zaujimaju skusenosti a nie poucky od lekara.

wreck

ahoj, antikoncepcia tohoto typu funguje tak, ze zabranuje uvolneniu vajicka z vajecnika. navyse meni vystelku maternice tak, ze stazuje vajicku zahniezdit sa v nej, ak by sa nahodou aj uvolnilo z vajecnika.

preto teoreticky nie je mozne otehotniet.

lenze ziadna antikoncepcia nie je stopercentna (a samootehotnenie zeny je v historii 'zdokumentovane' len raz :-)), preto treba vzdy pocitat s moznym tehotenstvom. na ucinok antikoncepcie vplyva mnozstvo faktorov, o ktorych je dobre vediet, a o ktorych sa pise v pribalovom letaku. ten treba cely dokladne precitat a porozumiet textu.

striekanie do partnerky by som urcite neodporucal, ak mala za posledny tyzden traviace problemy, hnacky, dehydrovany organizmus alebo v minulych mesiacoch uzivala antibiotika.

pre znizenie pravdepodobnosti otehotnenia je dobre striekanie realizovat mimo obdobia ovulacie (zhruba v strede medzi dvomi menstruaciami).

ak partnerka dodrziava dobru zivotospravu, nie je prilis tucna, nefajci, pije vela vody, ma pestru stravu, neberie lieky, antikoncepciu uziva so zeleznou pravidelnostou, v rovnaku hodinu, a je celkovo v dobrom zdravotnom stave, je jej sanca otehotniet velmi mala, hoci tam stale je. neraz sa stalo, ze si zena myslela ako dosledne antikoncepciu berie, a onedlho uz kocikovala.

a pozor, gynekologicke prehliadky aspon raz rocne su pri uzivani antikoncepcie nevyhnutne. v pripade zmien na sliznici v posve alebo hlbsie aj castejsie. dievca musi byt v takom pripade pod odbornym dozorom, musia mu robit pravidelne stery, kontroly, sono...