Mentalna anorexia, poradte rodicom

Príspevok v téme: Mentalna anorexia, poradte rodicom
amulet

Hospitalizovat ci nehospitalizovat, ak ano kam a co vsetko nas caka? Ake su liecebne postupy, co som citala sa mi zda naozaj dost razne. Prosim poradte mi, mam 12 rocnu dceru ktora sa pol roka lieci na mentalnu anorexiu, ale zatial bez uspechu. Nenavidi sama na sebe asi vsetko a uz nevieme ako jej pomoct. Vyskusali sme nemozne,,je to len kopec slubov a aj ked sme na zaciatku nemocnice odmietli zistujeme, ze nas uz asi nic ine nezostava, pretoze nevieme ako dalej. Dcera ma len 30,5kg a skoro vobec nepribera aj ked papa 6x denne.Ma depresie, je bleda a strasne moc na nas naviazana, preto sa bojime ju niekam zavriet,,,
Berie aj antidepresiva, ale je z nej uplne niekto iny,,stale sa sama seba pytam kde som urobila chybu,,
Ak mate niekto skusenosti s tymto problemom,,prosim napiste mi,,,

flowe

Myslim, ze treba zacat od seba..ale miesto sebaobvinovania, pytat sa skor samej seba..mam sa skutocne rad?
a tam je niekde zaciatok tohto ochorenia, milovat sa a brat sa taky aky som..
na internete je kopec informacii ohladom duchovnych pricin roznych ochoreni.
moj nazor na tuto chorobu je taky, ze jedine co pomoze, je Laska.
Takze ziadne obvinovanie seba, kde som spravil chybu, ale cez lasku k sebe k nej...cez ciny a pozitivne vyzarovanie jej ukazat, ze svet je aj iny.
Aj ked verim, ze to mate tazke, no treba verit v zazraky a v to, ze to vyjde a Vasej dcere sa konecne ulavi.
A je to hlavne o dovere..treba jej verit, ze to dokaze, aj ked to nepojde hned..treba len VERIT!
Zelam skore uzdravenie

PS

p. Emilia - prvy poopis Anorexie boli zaznamenane uz okolo roku 1694

p.Emilia

Ok tak potom nechapem co robili ti rodicia do teraz ked decko ma 30 kg.To dovtedy nevideli?a ked je 6 krat denne a nepribera?to jej davaju jest ako mravcekovi?to znamena ze dieta ma vyssi vydaj ako prijem ked nepribera.To znamena ze je niekde chyba.Ja si myslim ze rodicia urobili strasnu chybu.Mna len zaraza ze matka sa sama seba pyta kde urobila chybu a nepozna na to odpoved.Keby sa realnejsia zamyslela vzdy sa da najst dovod.Asi nemaju az taky super vztah ked dieta ma anorexiu.anorexia co ke velmi zaujimave vznika prave vztahom matka -dcera.Namiesto fora by ste si mali precitat knihy a jednu poradim neviem ako sa vola ale je od vydavatelstva evitapress a nieco v style bola som bulimicka.dnes uz mlada zena opisuje anorexiu a bulimiu tak ako je a nejdete v nej odpoved na otazky.Ano citala som ju.Anorexia je volanie o pomoc, nepochopeni v rodine,prilisne naroky na deti,nezaujem rodicov o ich pocity, nuda a pod.Kto ma deti vychovat ked nie rodicia?kto im ma poskytnut oporu?ja nehovorim ze moje dieta nemalo zle dni.Ale vzdy som pri nej stala a podporovala ju.Zatial co iny na to kaslu a preberu sa ked je neskoro a dieta vazi 30 kg.A potom ratujeme a nevieme si odpovedat na otazky.Je moc mala na anorexiu.Nepoviem keby mala 15 vyssie to sa da chapat ale este je len dieta.Museli ste urobit fatalne chyby.Anorexiu na zo dna na den .to mohlo trvat roky.a vy ste nic nevideli?

Žužova

a ešte dotatok. -kolko krát sa deti snažia takto len uputat pozornosť na seba aby si ho konečne rodičia všimli, pretože nanho stale kašlu ,pretože ho nepochváli a,pretože.. pretože . Ale vy ste zrejme dokonalí rodičia určite a vaše deti su ešte dokonalejšie takže nepochopíte o čom hovorím :) škoda..

Žužova

haha akoby to bolo iba v telke a časakoch,je to všade... bilbordy pri cestách ,v obchodných centrách, ... všade kam sa pozrieš . ,proste je takáto doba ,takže sa neni čomu čudovať .Ano kedysi nebol net a deti boli viacej vonku ale problemy mali (možno menej ale bolo to aj vtedy) ... Stačí málo lásky v rodine ,stačia zlé vzťahy ,stačí ked chce byť dievča proste dokonalé perfektné (nielen postavou) proste perfektcionizmus..stačí nizke sebavedmie a jedna hlupa veta že ,,si pribrala".. je vela pričin. ,tak mi tu nehovoor o nejakých hodnotách ked o tom vieš velké ho*no.
ako tu už bolo spomenuté ,možno niekedy aj vás v živote niečo pdoobné stretne a potom (možno) pochopíte ... Aj ked silno pochybujem lebo vy sa vžiť do druhého očividne neviete ...je mi vas luto :)
hauk :)

&&&&&&

Zuzova, keby mali decka spravny hodnotovy rebricek, tak by ich reklamy ani vyretusovane fotky modeliek nezaujali natolko, aby kvoli nim zacali grcat ako ty, alebo hladovat. Ty si grcaj, ked nevies, co je v zivote dolezite. Vojnu na vas.

Žužova

p. Emilia, kedysi možno anorexia nebola tak velmi rozšírená ale uvedomte si aj aka je doba, počitače,telka,reklamy časopisy, same krásne vyretušované modelky ,všade ,,dokonalosť" tak čomu s avlastne čudujete ?
Mimochodom slovo ako empatia alebo vžitie sa do druhého vam asi nič nevraví.myslíte si vaša dcéra je slečna dokonalá lebo ste ju skvelo vychovali ale podla mna každý ma svoje muchy ato že netrpela anorexiou neznamení že ju netrápili ine veci o krotých sa vam ani motžno nezdoverila a ani by ma to neprekvapilo,ked mate takýto pristup.

p.Emilia

To vy ste mi priali zle.co ja som tu niekomu nieco zle priala?ja som konstatovala ze deti sa nevedia spravat v 12 sulozia,zaujimaju icb handry ,prachy, cecky ,rite kde sa skym vyspia ,aby pohol hlavou tp nie radsej vypytaju papier dyslexix a hotovo.Odpovedzte mi na otazku preco kedysi nebola anorexia?

jajaa

a ešte mi dovoľte spomenúť, ak by niekto náhodou nevedel alebo zabudol, že porucha príjmu potravy, čo zahŕňa aj mentálnu anorexiu je závažná choroba dôsledkom ktorej môžu nastať komplikácie, ktoré môžu zapríčiniť SMRŤ CHOREJ/CHORÉHO. ale mnohokrát platí, že kto nezažije, žiaľ, nepochopí...