Mentalna anorexia, poradte rodicom

Príspevok v téme: Mentalna anorexia, poradte rodicom
amulet

Hospitalizovat ci nehospitalizovat, ak ano kam a co vsetko nas caka? Ake su liecebne postupy, co som citala sa mi zda naozaj dost razne. Prosim poradte mi, mam 12 rocnu dceru ktora sa pol roka lieci na mentalnu anorexiu, ale zatial bez uspechu. Nenavidi sama na sebe asi vsetko a uz nevieme ako jej pomoct. Vyskusali sme nemozne,,je to len kopec slubov a aj ked sme na zaciatku nemocnice odmietli zistujeme, ze nas uz asi nic ine nezostava, pretoze nevieme ako dalej. Dcera ma len 30,5kg a skoro vobec nepribera aj ked papa 6x denne.Ma depresie, je bleda a strasne moc na nas naviazana, preto sa bojime ju niekam zavriet,,,
Berie aj antidepresiva, ale je z nej uplne niekto iny,,stale sa sama seba pytam kde som urobila chybu,,
Ak mate niekto skusenosti s tymto problemom,,prosim napiste mi,,,

jajaa

p.Emília, ja to prajem všetkým, ktorí zmýšľajú o chorobe iného človeka podobne ako Vy...Nikdy by som si takým ani podobným spôsobom nedovolila reagovať na chorobu a utrpenie niekoho iného ako to robíte Vy a mnoho ďalších ľudí. A prajte mi čo len chcete, aj to kľudne popíšte ak máte chuť, mne je to úúúplne jedno. A že báť, no to ste ma trochu pobavili, priznávam. :D

p.Emilia

Ja som dala svojej dcere cas,ktory somnou a s mojim muzom travila.Viedla som ju k laske k ziv bytostiam jazdili sme na konoch chodili do prirody,chodili na hriby, na chalupu, mali sme maciatka ,psikov, kona.studovala na gymnaziu mala same jednotky .Dnes je vedkyna a robi v labaku.Nikdy som snou nemala problem-nevymyslala nemala na to cas.to je to co detom chyba : laska k ludom,zvieratam,prirode,praca

&&&&&&

Emilia ma pravdu. Dnes ma pomaly kazde druhe decko nejaky akoze psychicky problem, ale problem je jedine v tom, ze decko nepozna, kde su hranice. Velky bic, maly dvor, zamestnat robotou a hned by boli decka zdravsie.

ddana

P. Emília, anorexiu vyfliaskaním bohužiaľ neuzdravíte. Je to choroba ako každá iná, navyše celoživotná. Jedná sa o "Závislosť na jedle" + znížená činnosť neurotransmiterov v mozgu a to sa nedá liečiť vašími radami. Ak by to nebola závažná diagnóza, tak dievčatá nestrávia pri liečbe polročnú hospitalizáciu na psychiatrii.

jajaa

p.Emília...prosím Vás, nemajte obavy, na prekliatie ani neverím....nie, nikomu nič zlé len ľuďom, ktorí ešte nezažili psychiatrickú poruchu na vlastnej koži, aby si ju vyskúšali...ale veď podľa Vás je to nič, psychiatrická diagnóza, tak čo sa plašíte....hm? :)

lombardo1981

Mali ste tie deturence prefliaskat ,co to je za moda? Ona upriamuje jej pozornost na seba tym ze nezere.Ja by som ju tak zmlatila ze razom by ju to preslo a nedala by som jej zrat ked nechce nech umre od hladu.
Čítali ste to aspoň po sebe? Nech dieťa umrie od hladu? Sa nehanbíte? A vy si hovoríte matka?

p.Emília

jajaa vy neprajete nikomu nic zle ale mne ano? zamrazilo ma.Tak dufam ze sa budete tesit ked sa to stane mne aj mojim blizkym.Ja nikomu nic zle neprajem na rozdiel od Vas .Dufam ze ma ste ma aspon neprekliali.

jajaa

Vážená p.Emília...Viem, že by sa nemalo priať nikomu nič zlé, ale prajem Vám, aby prišlo sčasti na vaše slová, vy ste na vlastnej koži zažili psychiatrické ochorenie, lebo nikdy neviete či ešte nepostihne aj Vás samotnú, a aby vás vtedy niekto ,,prefliaskal." Dúfam, že nemáte deti...

p.Emília

ako sorry ale neda sa mi nereagovat...Kedysi sme ani nevedeli co je mentalna anorexia a dnes to ma kazde druhe decko okrem iného dyslexiu,dysgrafiu,dys...,adhd,autizmus a pod.Kde sme.Mali ste tie deturence prefliaskat ,co to je za moda? Ona upriamuje jej pozornost na seba tym ze nezere.Ja by som ju tak zmlatila ze razom by ju to preslo a nedala by som jej zrat ked nechce nech umre od hladu.Otrasna tato mladez a este otrasnejsi rodicia ktory nevedia kde sa stala chyba.Lebo ju nechcu vidiet.Ja by som dala kazdemu psychotesty ci je sposobili mat decko,lebo potom tie decka rozmaznavaju a ked zacne brat drogy ,fetovat,robit zle ,kradnut ,klamat tak sa pytaju co sa snim stalo ?ach kam ten svet speje fakt,do akých sra..._?Co znej v zivote bude ked riesi uz teraz anorexiu? Moja dcera sa v trinastich hrala s babikami a neriesila sa.