Mentalna anorexia, poradte rodicom

Príspevok v téme: Mentalna anorexia, poradte rodicom
amulet

Hospitalizovat ci nehospitalizovat, ak ano kam a co vsetko nas caka? Ake su liecebne postupy, co som citala sa mi zda naozaj dost razne. Prosim poradte mi, mam 12 rocnu dceru ktora sa pol roka lieci na mentalnu anorexiu, ale zatial bez uspechu. Nenavidi sama na sebe asi vsetko a uz nevieme ako jej pomoct. Vyskusali sme nemozne,,je to len kopec slubov a aj ked sme na zaciatku nemocnice odmietli zistujeme, ze nas uz asi nic ine nezostava, pretoze nevieme ako dalej. Dcera ma len 30,5kg a skoro vobec nepribera aj ked papa 6x denne.Ma depresie, je bleda a strasne moc na nas naviazana, preto sa bojime ju niekam zavriet,,,
Berie aj antidepresiva, ale je z nej uplne niekto iny,,stale sa sama seba pytam kde som urobila chybu,,
Ak mate niekto skusenosti s tymto problemom,,prosim napiste mi,,,

jajatko

A hlavne sa samej seba nepýtajte dookola kde ste spravili chybu, jednoducho sa to stalo, je to choroba, berte to ako určitú etapu vášho života a verte, že nakoniec vás to posilní a aj dcéru. Proste to nastalo a rieši sa to, treba vydržať.

jajatko

Ja som trpela anorexiou od 11 rokov a keď sa na to spätne pozriem, volila by som dočasnú hospitalizáciu napriek možnému nesúhlasu dcéry (neskôr Vám za to bude vďačná, verte mi). Ale ešte predtým si s ňou sadnite a citlivo, ale zároveň tak, aby bolo cítiť, že ste vyslovene za možnosť vyskúšať hospitalizáciu jej vysvetlite, že treba vyskúšať aj túto možnosť a že ste sa tak rozhodli a musí to prijať, že za skúšku to stojí. Držím palce a prajem veľa trpezlivosti, ale pod odborným vedením by sa z toho časom mala dostať. :)

dedka2

Je veľmi ťažké vyjdariť sa k tejto téme pretože si naozaj vyžaduje slovo odborníka. Píšem tu preto lebo s Vami súcitim a verím že sa jej stav čoskoro zlepší sama som trpela depresiami. V prvom rade jej treba dobrého psychológa, ďalšia vec jr odpútať ju od problémov neprestajne. Kúpte jej psa alebo ju verte na kone alebo niečo odpútať jej myseľ od depresie plávanie existuje mnoho možností aj to postupne jedenie príde. P.S. Overte si ci to nie je koli chlapcovi láska vie potrápiť alebo či za tým nieje iná choroba Držím Vám palce budem sa za ňu modliť