Ako prezit skuskove

Príspevok v téme: Ako prezit skuskove
sara11

ahojte, verim ze je nas tu skuskovych viac a poradite mi ako to zvladnut

som v prvom rocniku na dost tazkej skole, takze taketo zazivam prvkrat a uz mam toho dost, nevladzem, ani nie z toho zeby som sa strasne vela ucila, len par hodin denne, ale psychicky je toho na mna vela... nechapem preco to tak beriem ked uz mam za sebou takmer vsetko - 4 skusky z 6, jedna je lahka, no ta druha najtazsia

vacsina spoluziakov ma toho pred sebou ovela viac, a neberu to tak tragicky, no ja som strasny stresman, chytam uz depresiu, som stale zavreta doma ani nevnimam okolity svet, castokrat len tak sedim a pozeram do blba, to trva aj hodinu kym sa donutim ku knizkam, a uz aj ked sa ucim, tak vidim pred sebou katastroficke scenare, ze tu skusku neurobim ani na 3krat

prosim poradte mi, ako to brat vsetko s nadhladom, ako nebrat skolu za najdolezitejsiu sucast zivota ... snad je tu viac takych, ktori sa trapia podobne ako ja :)

Iveta-11

Hm..., 10 - 12 skúšok majú akurát tak na pedagogických fakultách a tie snáď skončí už asi každý jeden.
Nie je skúška ako skúška a nie každý si vie zorganizovať skúškové obdobie.
V prvom rade sa musíš naučiť zorganizovať si skúškové obdobie a normálne si rozvrhnúť skúšky. Čo sa len dá (ľahšie skúšky) si porob v predtermínoch, hodne ti to pomôže.
Mám spolužiačku, ktorá je vedomosťami o.k., ale má takú záľubu, že chce byť stredobodom kolektívu a vkuse sa musí sťažovať ako nič nevie atď..., takže aj takýto ľudia existujú a neber si príklad práve z nich.
Ja sa cez semester učím sústavne a ak viem, že z niektorého predmetu chcem ísť na predtermín, tak si to tak zariadim už od začiatku semestra.
Ja som mala tento semester 3 skúšky a už mám porobené všetky, takže mám pokoj.

sara11

a to som sa tesila, ze budem mat skuskove, budem pekne doma oddychovat, sem tam sa nieco poucim, oddychla som si tak maximalne par dni pred vianocami :D ... to uz radsej beriem to kazdotyzdenne dochadzanie na intrak a neustale pisanie protokolov

sara11

tak vcera som bola trochu na cerstvom vzduchu a dost mi to pomohlo, beriem to uz lepsie aj ked sa mi uz neskutocne nechce :( jasne skola ma bavi inac by som na nu nesla, len nemam rada ked sa mam ucit nieco pod tlakom, to ma vtedy nebavi ucit ani to co ma bavilo, ale tak pomaly to ide :)
problem bol asi v tom ze som mala pred par dnami dost tazku skusku, ucila som sa na nu od vianoc, aj cez silevestra spolu skoro dva tyzdne, den pred skuskou som vobec nespala, tak ma to psychicky dost rozhodilo, no uz som z toho ako tak spamatala a ucim sa na dalsiu este horsiu, dufam ze na opravak to nebude, ale tak co narobim, ako bude tak bude
ja som taky melancholik, takze ned vsetkym stale premyslam, uvazujem... co by som dala kedy som bola aspon trochu flegmatickejsia, nedavat zbytocne obycajnym veciam velku dolezitost... som rada ze v tom nie som sama :)

miki25

jajajsa z toho, čo píše tak mala len max.7 skúšok (aj to je otázne či až toľko) a druhá polovica zápočty. tie zápočty tak sa píšu počas semestra a nie skúškového navyše dosť často v rozličných týždňoch niekedy aj 2x z jedného predmetu. tych 5-6 skúšiek sa dá zvládnúť za úvodný týždeň ak človek strávi čas aj cez Vianoce nad knihami čiže ide učiť sa už po semestri. osobne som urobil už jednu predtermín a 4 počas skúškového, ale učil som sa aj cez štedrý deň aj časť silvestra. čiže ostáva mi už len jedna, ktorá má úvodný termín na ďalší týždeň. inak na najťažšie skúšky hlavne tie,kde sa počíta napr. štatistika a garantujú ich iní maniaci :D tak sa učím už počas semestra. strávim pri nich polhodinu skoro každý deň počas semestra, ktorá ma nezabije.

jajasja

nechcem nejako sudit..ale keby si mala co len jednu tazku skusku tak ako napr mam ja nie je mozne aby si stihla uz dvanast skusok mat za sebou...a to aj keby si bola najvacsi genius na svete...ako clovek ked ma 10 plus viac skusok je to podla mna tak ze proste ten jeden predmet nemozes mat nejako obsirny..nie je predsa mozne aby si tolko predmetov uz mala za sebou..a tie skusky nemmozu byt nejake s mega kvantami uciva...aspon ja si to myslim..fakt nechcem sa na nic hrat...ale aj keby si sa ucila nonstop ze by si nespala tak sa to podla mna neda...vies u mna su skusky dost tazke kazda jedna az na par vynimok a vacsinou mam skusky na ktore sa treba pripravovat min tyzden lebo je toho mega kvantum uciv...

vivka 23

Hrac

nie su az take jednoduche, z nasho odboru uz odisla polovica ludi

a nespravila som ich za jeden tyzden :D vacsinu pred vianocami a 3 tento tyzden
inak pocitam tam aj zapocty samozrejme, kedze u nas su zapocty rovnako tazke ako skusky, prave skusky su lepsie v tom ze su na ne 2 opravne terminy a na zapocty ziadny alebo jeden ale narocnost je rovnaka

MultiLevel

Uz sice takto "netrpim", ale tiez som si presla tymito vecami :) Nikdy som nestresovala tak ako ty napriklad, ale tiez som mala svoje "stavy" :) Dnes, s diplomom v policke vidim, ze som aj tak mohla kopec veci brat jednoduchsie a s nadhladom. Nikto sa ta nikdy nebude pytat, na kolky raz si skusku spravila, ake si mala znamky, nic...kazdeho zaujima co dokazes, takze na to mysli.
Ked som sa ucila, nikdy som tomu nevenovala cely celucicky den. Musela som si aj oddychnut, aj robit ine cinnosti, aj sa vyvetrat. Lebo ked sa ucis dlho v kuse, tvoj mozog to uz nestiha vnimat :) Pol hodinku som napriklad cvicila, hodinku sa prechadzala so psom, pak sa ucila. A vzdy som sa snazila dobre vyspat, zdravo jest. Ziadne sladkosti, ziadne cipsy, kofola, sladene vody, blee....
Snaz sa ucit tak, aby si vedela o com hovoris, nikdy sa neuc nic naspamat, ak sa to teda da...
Skolu ber vazne, cize chodievaj na skusky, na prednasky, ale nesmie ta prevalcovat. Fakt po jej skonceni pochopis, o com hovorim :)

vivka 23

no ludkovia ja mam 13 skusok!! viete si to predstavit? a uz teraz mam vsetky za sebou, chyba mi uz len jedna na ktoru idem teraz v pondelok a dufam ze to dam

ale tiez som inak strasny stresor, bojim sa nenormalne stale, ale akosi zbytocne lebo mi to celkom ide, no znamky uz teda nemam dobre, som rada ze prejdem pri 13 skuskach nemozem chciet mat este aj dobru znamku..