Zostala som sama

Príspevok v téme: Zostala som sama
LadyOpium

ahojte...liecim sa na ppp uz od roku 2009 a zdy ked som si nasla daku kamosku zdy bola len z nemocnice alebo z ambulancie alebo z pro-ana skupiny...pred dvomi rokmi som zacala normalne jest a skoro vsetky sa na mna vykaslali...ja sa uz bojim hladat si zdrave kamosky lebo nikdy pri mne nevydrzali pocuvat moje kecy o tom aka som tucna a ze neviem opet prestat jest, lebo som jedlo zacala vnimat ako potrebu...teraz ked aj nieco napisem do pro-ana skupiny nikto tam nereaguje alebo mi nadavaju, lebo som zacala jest...viem, ze ich uznanie si nikdy neziskam ale mne na tom hrozne zalezi lebo chcem patrit k niekomu kto mi rozumie preco chcem byt chuda...lenze ja ani neviem kedy som chuda a kedy som uz vychrtla!!!a so zdravymi sa nebavim, lebo ma nechapu...co mam robit???

vicky_025

no ak ti každý v okolí vraví že nie je čo chudnúť, pravdepodobne to bude pravda a už si dosť chudá. len ti ešte zostalo to klamlivé videnie o sebe samej.

ak trebárs nosíš oblečenie veľkosti S tak sa zameraj vážne len na formovanie. Tam už nebude čo chudnúť. Hladovaním človek prichádza v prvom rade o svalstvo... uvidíš že postavu si časom dokážeš zlepšiť tak, že budeš môcť byť spokojná.

vicky_025

prvom rade by si mala prestať chodiť na dané fóra a hľadať u nich rady. zbytočne ťa to bude ťahať do starých koľají.
keď sa s niekym budeš chcieť rozprávať o tom ako ďalej v zdravej životospráve, nezameraj sa na to že chceš chudnúť, ale že chceš formovať postavu a byť zdravá. Toto je oveľa pozitívnejšie. A je aj veľa veľa športových nadšencov v mladom veku, čiže si myslím že si nájdeš s kým o tom prehodiť reč.

kde takých ľudí stretávať, nuž to záleží hlavne na tebe :) ak chceš ísť viac medzi ľudí, tak trebárs nejaké športové krúžky, fitness centrá a podobne.. no aj na nete je kvantum stránok o zdravom stravovaní, cvičení a podobne. veľa z nich má aj diskusné fóra. tam sa ľudia delia o rady, svoje úspechy, isto nájdeš niekoho kto ťa podporí. ak chceš profesionálne rady ako posilovať, asi skôr to fitnescentrum, tam ti nejaký tréner môže poradiť cvičenia presne pre teba.

LadyOpium

a kde takych ludi najdem??lebo ja uz som zo seba zufala:((potrebujem niekoho kto ma pochopi...ja jednoducho jem normalne a chcem schudnut cvicenim...ale kazdy mi vravi ze mi netreba chudnut a potom mam chut zas ist za tymi anorektickami aby ma podporili v chudnuti...ale ked im poviem ze jem normalne odsudia ma skor ako od nich dostanem radu ako si vyformovat postavu

vicky_025

nie sú to kamarátky ak ti nadávajú a nechcú mať s tebou nič, ak si začala jesť. nechápem načo chceš ich uznanie.. chceš vôbec vyzdravieť alebo znova spadnúť späť do anorexie? prečo sa potom orientuješ stále na danú skupinu?

v prvom rade rieš svoje vnímanie samej seba. nikoho myslím nebaví počúvať nonstop o tom, aká si tučná, keď pravdepodobne ani nie si. a nie je to o tom že ostatní sú všetci zdraví ako si napísala. Veľa ľudí má zdravotné a mentálne problémy. A to že si mala anorexiu hneď neznamená, že už ti nikto nikdy neporozumie a podobne. Ty jediná si to nahováraš. Nie každý si vie predstaviť aké to presne je, ale to neznamená že ťa hneď odsúdia.

Skús sa zamerať na ľudí, ktorí podporujú zdravý životný štýl. Je kopec ľudí čo sa venuje fitness, zdravo sa stravujú a ide im aj o štíhle telo...