Pretrvavajuci problem - lupiny svrbenie pokožky

Príspevok v téme: Pretrvavajuci problem - lupiny svrbenie pokožky
Luk_aš

Dobrý deň, minimálne 4 roky mám problém s lupinami a svrbením hlavy,lupín v obočí, svrbením za ušami a v záhyboch kože v okolí nosa, svrbením semenníkov a okolia konečníka. Prakticky ihned po umytí vlasov a vysušenia mám kožu na hlave úplne popraskanú vysušenú s veľkou tvorbou lupín a mazu. Ďalšia vec ako som už spomínal je svrbenie spodnej strany semenníkov a odlupovanie pokožky. Bol som u kožnej povedal som jej všetko okrem rozkorku(hambil som sa). Tá po 2mnútach zkonštatovala, že sa jedná o seboroickú dermatitídu, ktorú nieje možné liečiť, len zmierniť príznaky. Predpísala mi dechtový šampón, do obočia a kožnýh záhybov krém "Imacort" a pokiaľ budú lupiny a svrbenie na hlave neznesitelné, tak aj nejaký sprej do vlasov, ktorý sa ma vmasírovať do pokožky, ktorý mam ale používať len v nevyhnutných prípadoch-ten obsahuje kortikoidne steroidy. Po 4 dňoch používania šampónu sa to absolútne nezlepšilo, obočie, kožné záhyby a semenníky si natieram krémom imacort-tam tiež žiadna zmena a ten sprej sa chystám. Neviete mi poradiť? Ja by som tam aj zašiel znova, povedal aj o tých semenníkoch, ale ked som videl prístup dermatologičky, keď u mňa ba základe mojej spovede zhodnotila seboreu, mám nejaké pochybnosti. Začínam byť zúfalý, toto ochorenie mi neskutočne znepríjemňuje život.

Luk_áš

Ako som už povedal, Nizoral a milióny iných šampónov, mastičiek a pod. blbostí som skúsil už dávno. Nezaberá to.

redka

no ta dieta ma neco do seba... skus aspon vysadit sladkosti a mucne veci.... este ti ostava toho dost vela na jednie... a pripravky - oreganovy olej, citricidal, koloidne triebro, kapucinka, lapacho caj, enzymy, kvalitne probiotika, kokosovy olej, vlakniny .... momentalne idem aj ja po vianociach pritvrdit a tu mrchu eliminovat...

nizoral lieci len dosledok nie pricinu a aj to len docasne aspon podla toho co som citala... kym ho uzivas je to oka a potom to mas znova....

kabel

Lukas, kup si nizoral sampon a aplikuj na vsetky postihnute casti tela, aj obocie, napen v rukach, natri a nechaj posobit aspon 10 minut, potom oplachni
opakuj kazdy den a urcite sa to aspon ciastocne potlaci
podla mna by si bol indikovany na celkovu antimykoticku liecbu