Facebook a váš názor na daný problém...

Príspevok v téme: Facebook a váš názor na daný problém...
Dana88

Ahojte..chcem sa vás opýtať na váš názor...
Spoznala som asi pred rokom na fb jedno dievča... Nepoznám ju osobne, no veľmi dobre sa mi s ňou komunikuje.. Keďže som nemala v živote šťastie na kamarátky tak som vďačná, že sa mám komu vyžalovať a že mi má kto poradiť...
Problém je ten, že má na fb cudzie fotky (myslím si to) a má vytvorené ďalšie 2 účty s inými menami aby pôsobila dôveryhodne, že ju ľudia osobne poznajú.. Možno sa pýtate ako som na to prišla?.. Čo sa týka jej fotiek to som si nie celkom istá ale tie účty áno lebo sú to mužské mená a fotky ktoré sa tam nachádzajú som objavila náhodou na internete a patria úplne iným ľuďom..
Chcem sa Vás opýtať, myslíte si, že sa jej mám na to opýtať, že mám podozrenie že klame?...
Aký je váš názor na to, ak si ľudia zakladajú vymyslené účty, dávajú cudzie fotky a zoznamujú sa takýmto spôsobom síce len formou písania si?.. Je to nejaká psychická porucha alebo sa len cítia osamelo?..
ďakujem

woo

vyborne, vykecavat sa neznamym podozrivym ludom na verejnej socialnej sieti. mudro. dufam ze vie, kto si, kde byvas, kolko zarabas, kde pracujes, kade chodis a kedy a kam chodis na dovolenku.

Sejla

Neviem sa vynačudovať aké majú ľudia bezvyznamné zábavky aj čo sa teba týka, načo sa zoznamuješ s cudzími na facebooku, ani neviem ako to robíte, keďže to nie je stránka vyvinutá ako zoznamka, ale slúži na zdielanie mnoho krát súkromných údajov, fotiek, zážitkov s ľuďmi, ktorých skutočne poznáš, pretože zdravý človek má mať prirodzenú úctu ako k sebe tak aj k svojmu súkromiu a doverným informáciam a prirodzený odstup a nedôveru voči neznámym ľuďom na druhej strane, takže aj ty sa trochu uvedom, viem, že hlavne mladých ľudí k tomuto nikto nevedie a internetová doba je ešte v začiatkoch, ale sama si to musíš uvedomiť. A tá druhá osoba naozaj môže byť pre teba aj nebezpečná, nikdy nevieš čo je zač.

WildWind

ked mas podozrenie, prerus kontakt, nech dotycna o tebe nic nevie! moze ist o obchod s ludmi! myslim to uplne vazne, poznam osobu, ktorej sa to stalo a mala velke stastie, ze ju utocnik nevedel vylakat z davu, inak by ju uz nikdy nikto nevidel.

MultiLevel

agnes, no to je dobra kravina, ze sa nejaky clanok neda inak komentovat, len cez FB...alebo som pocula, ze ked sa chces prihlasit do niektorych sutazi, tak jedine cez zdielanie na FB...Ako, nerozumiem preco by mali mat vsetci ludia FB ucty, ak su sutazit v nejakej hre, alebo komentovat cosi :D Chore...no nic, povedala som si co som mala na srdiecku :)
Dana, nemusis jej hned napisat, ze mas podozrenie, ze klame. Skus sa jej najprv na to opytat, ze ci nahodou nema niekolko uctov, lebo je to bezne v dnesnej dobe a podobne...nemusis hned na nu vyskocit, ze je klamarka.
A vlastne co cakas od virtualneho sveta a kamaratstva? Ze ten clovek bude k tebe uprimny? :) hm....

Agnes998

Ja stale nechapem ako si na to prisla ze ma viac uctov. Inak aj ja mam dva ucty na fb, jeden pod vlastnym menom, druhy pod vymyslenym zenskym menom. Ked chcem komentovat nejaky clanok a da sa len cez fb, nemam rada, ked to musim pisat pod svojim pravym menom, chcem zostat v anonymite, preto ten druhy ucet.

Bizón

O tom som pocul tiež. Dokonca niektorí sa registrujú na fb pod menami svojich známych keď im chcú škodiť. Alebo pod ženským menom s mužským profilom. Ľudská závisť a škodoradosť. Jednej mojej kamoske tak skodila iná baba ze vystupovala pod jej menom a dávala návrhy chalanom na sex. Profilom na fb sa nedá veriť ako profilom na pokeci. Stačí ze ma niekto tvoju fotku a už sa môže hrať ze si to ty.