Nechcem sa vydavat!

Príspevok v téme: Nechcem sa vydavat!
klariqa

minulostou vas zatazovat nebudem, momentalna realita je, ze sme s priatelom spolu rok, velmi sa lubime a viem ze on je ON...a schyluje sa k tomu, ze ma poziada o ruku. lenze prave s tym mam problem, vidina, ze mam vystupovat pred davom ludi, ze cely vecer bude upriameny hlavne namna, uz teraz viem, ze to nezvladnem. nedokazem vystupovat pred ludmi, v kostole by som sa povracala urcite a cely vecer byt na parkete a tancovat ked to neviem...ine zeny maju vysnivanu svadbu a klamala by som keby ze poviem ze ja nie, ale skratka sa toho dna hrozim. vzdy ked na to pride rec radsej hned zvrtnem temu..mojho priatea milujem, chcem s nim byt navzdy, ale neviem ci som schopna podstupit celu tu maskaradu okolo toho :(

Stromča

Ale nerob si starosti.. A načo sa ponahlat do svadby? Alebo, ked sa budes nato cítit, sprav si taku minisvadbu.. na úrade..pár ludi..

MultiLevel

Sejla, presne tak :)
A navyse, ak sama citi, ze sa jej vracaju stavy uzkosti...Ved zo vsetkeho co pise je jasne, ze tam je nejaky psychicky blok, nielen tuzba nerobit zo svadby ceremoniu pre vsetky tetky, ujov, bratrancov z desiateho kolena a podobne :)

Sejla

Veď ona písala, že vlastne veľkú svadbu sama chce, ale bojí sa vystúpenia pred ľuďmi. Podľa mňa sú zas odveci rady, že sa má prispôsobiť svojmu strachu a obetovať tak svoj sen o veľkej svadbe a spraviť malú. Taký strach je možno prirodzený, ale väčšina neviest ho prekoná. Ak ho prekonať chce a nevie, nevidím dôvod, prečo sa neobrátiť na psychológa. Veď k nemu nemusia chodiť len psychicky narušení ľudia, mnoho k ním chodí aj po praktické rady v nejakej životnej situácií, či potvrdiť si svoje psychohygienické návyky, posunúť sa ďalej.

ledabeda

:)
urcite si este dost mlada....aj ja som. a preto ma moja situacia trapi ze neviem aku mame buducnost... to su tie najkrajsie chvile v partnerssvte a potom uz len dietatko :)

isto sa vela báb takto trapi, lebo je to tak trochu aj neistota ako to vsetko bude potom, ci sa nieco zmeni vo vztahu a ci je ten pravy...mozno sa obava aj tvoj priatel...
no ste dvaja na to aby ste to zvladli.. porozpravaj mu vsetko co ta trapi ( boze, ako sa to lahko pise :( ..ja sa mojmu bbojim povedat vsetko o mojej rodine,..to neni len tak )....ale sprav to...a . zacni sa tesit..kukaj si obrazky svadobne... a predstavuj si samu seba :)

klariqa

ledabeda dakujem.. si prva, co mi tu trosku dvihla hlavu hore :) mrzi ma tvoja situacia...a asi by som sa na to mala pozerat z tohto uhlu..vdaka

klariqa

agnes co ti na tom pride divne? skratka to viem pretoze , budes sa cudovat, obaja mame usta a zvykneme sa nimi aj rozpravat a sam mi povedal ze uz vybera prsten. a ano ani neviem preco som sem napisala, mozno som hladala nejake povzbudenie, ale uz dva dni si citam niektore otazky a odpovede na tomto fore a ludia si sem chodia len "pichnut" do ostatnych.

ledabeda

boze ...kukla som do tejto temy aby som zistila aky mas dovod :D a to len taky??? ved to povedz priatelovi..chodievaj do spolocnosti, ku si nieco na seba ci by si si nikdy neobliekla, nieoc vyzivave...komunikuj s lumi.predstavuj si svoju svadbu. ak si mysli ze je tvoj priatel ten pravy...tak si to uzivaj plnym duskom... !!! v ten den budes krasna!!!
ja mat tvoj banalny problem.....da sa riesit..alebo zbehni ku psychloogicke..nastopro to je nejaky blog ze sa tak strasne hanbis pred ludmi. a vadi ti pozornost

..ja naopak sa bohuzial nikdy nebudem moct vydat!!!! :( mozno by som aj chcela,lebo je to krasne, mam 4 roky uzasneho priatela. ale je cuinec..ja mam rodinu co sa o mna moc nezaujima..myslim o to kto je moj priatel atd.preto ho ani nepoznaju a viem ze by mi nasvadbu ani neprisli...trapas keby som na svadbe nikoho z mojej rodiny nemala, nemyslis.... vaz si tvoju rodinu!!!... moji sa stale hadaju, otec alkac...mama uz z neho na trosky... odisla som do zahranicia a on je stastie a slnko mojho zivota!-......

Agnes998

No musis si sama ujasnit co vlastne chces, chces svadbu alebo nechces, chces ju s dvoma svedkami alebo v kruhu najblizsich alebo so vsetkou aj vzdialenou rodinou, susedmi, kolegami atd. Kym sama nevies co chces, tazko ti niekto poradi. A pride mi divne, ze tu uz riesis svadbu jak keby si sa mala vydavat o mesiac a tvoj ta este ani o ruku nepoziadal a nemozes vediet ci vobec niekedy poziada.

klariqa

zavazku sa nebojim, uz som raz vydata bola, nedopadlo to dobre, ale viem s urcitostou povedat, ze nemam obavy sa zaviazat prave tomuto muzovi. prve manzelstvo beriem ako omyl ale neodradilo ma to od toho, aby som este nedala dalsi pokus :) na pocudovanie pred prvou svadbou som vobec takyto strach nemala, vsetko som prezila uplne kludne, mali sme taku normalnu svadbu s najblizsou rodinou. len teraz mam taky nepochopitelny strach. pred rozvodom som navstivila psychologa, mala som pocit uzkosti, mozno ze sa to vracia...