Vykaslala som sa na liecbu u Albertovej. Co teraz?

Príspevok v téme: Vykaslala som sa na liecbu u Albertovej. Co teraz?
Drienka

Tak este predtym ako mi zacnete nadavat len tolko ze sa uz trapim po zdravotnej stranke velmi dlho. Mam 30 rokov som vydata a manzel by uz chcel dieta ale ja sa na to necitim. Ja som bola prakticky chora od malicka ale posledne roky sa to vystupnovalo. Moj muz je velmi prirodne zalozeny a neznasa uzivanie liekov. Ja som ale naopak sa radsej chcela spolahnut na lekarov. Kvoli tomu sme sa vzdy dost hadali. Potom jeden rok som uz brala 11 roznych liekov a zacalo mi byt z toho naozaj zle. Tak muz ma objednal k Albertovej a zacala som teda z jej liecbou. Vydrzala som to tri mesiace zo zaciatku mi bolo lepsie ale nejako som to nevydrzala dodrziavat vsetko to co mi kazala. Aj zmena jedalnicka aj ine predpisy a to vsetko okrem liekov. Aj som sa kvoli tomu z muzom hadala lebo on mi do vsetkeho kibicoval a vsetko sledoval ci to dodrziavam. To mi liezlo dost na nervy. Mozno aj preto som sa na to vykaslala ja neviem. Sama neviem co mam spravit ci k nej mam ist znova alebo si mam najst niekoho ineho. Ani neviem ako to ona berie ked jej clovek prerusi liecbu lebo uz som sa jej neohlasila aj pol roka. Ci je mozne zacat zas od zaciatku. A este by som chcela vediet ci ta liecba ma naozaj vyznam a ci niekto z vas to vydrzal aj dlhsie a ci mu to pomohlo. Mne najviac na tom vadilo to ze mam nieco presne dodrziavat. Ale ked by to pomohlo tak by som to este skusila.

Prezyvka55

karolinka122 jaaj uz vidim podla ip ze si to vlastne ty len si nevies nastavit a pouzivat jednu prezyvku tak potom tu zbytocne sposobujes bordel.

Vies ako to chodi karolinka ked niekomu nieco branis a pytas sa ze ako si dovolil nieco take povedat potom si asi ty sama neslobodna lebo inak by si to vedela pochopit ze preco,
z toho som usudzoval ze si obmadzovana vo vyjadrovani svojich nazorov a postojov. Ci mas na slovo Albertka nejaky patent ktory som porusil? :D

Prezyvka55

karolinka122 ved si pis co chces karolinka, nepamatam sa zeby som s tebou diskutoval :D ci si teraz vstala a snivalo sa ti ze sme spolu nieco rozoberali?

karolinka122

PRE PREZYVKU55
pises mi..." mozem si pisat co chcem a kedy chcem, narozdiel od teba si mozem slobodne vyjadrit svoj nazor." Na aky rozdiel odo mna? Ja nemam akoze pravo si vyjadrit svoj nazor a na tvoje prispevky? Ze o tom neviem..Kto mi brani vyjadrit sa ty? Pises riadne nezmysly...

Prezyvka55

Alebo mam teraz vyhlasit ze uz nechcem vidiet nikoho z Merck KGaA alebo Novo Nordisk ci Biogen Idec lebo mi posielaju 20% somarin? :D

Prezyvka55

kabel a Latina

Prave naopak ja robim svoju pracu excelentne. Inak by ma uz davno vyhodili.
Ale nie je moja chyba ze niekto posle alebo chce somarinu.
Takisto nie je albertovej chyba ze jej dojde niekto kto prerusi liecbu.
Ale zeby teraz z toho mal niekto robit skandal a osocovat sa na stracanie casu to je podla mna velmi prehnana vec.

Latina

No ale kazdy sa na to nediva tak ako ty. Ty si v podstate k tomu lahostajny, urobis to co musis. Snazis sa to urobit dobre, ale tym to pre teba hasne. Ale su aj ludia, ktory maju k tej praci iny vztah. Moj svokor je instalater a zarobi staru backoru aj ked je velmi dokladny a dosledny. Lebo sa zo vsetkym tolko serka, neexistuje aby povedal ze sa nieco neda opravit a ze treba novu suciastku alebo to vymenit. On si da tu namahu a spravi aj nemozne. A za robotu dostane par supiek. Jeho kolegovia zarabaju 5 x tolko ale jeho to netrapi. On je rad ze robi poctivu robotu.
Na mieste pani Albertovej by druhy mali plnu cakaren a islo by to sup sup jeden za druhym a kazdy pekne peniazky na drevo. A nie ako ona ze jeden za den, lebo sa to musi urobit dokladne. Este som sa s takym pristupom u nikoho ineho nestretla. Tym chcem povedat ze pre niektorych ludi je ich praca poslanim aj ked to mozno znie ako osuchana fraza. Moj svokor je cely vyteseny ze niekomu opravoval pol dna potrubie a ze sa to nakoniec podarilo. Domov pride spoteny a spinavy s 20 eurami. Svokru moze porazit ale on je stastny. Takych ludi vela neni ani ja k nim nepatrim.

kabel

prezyvka55, ty mas jeden mensi problem v ponimani sveta-ze nejde vzdy o peniaze.
naozaj existuju ludia, ktori radsej vidia za sebou dobre vysledky svojho snazenia, nez plnu penazenku. nie kazdeho totiz uspokoji, ze aj ked to nevyslo, dostal zaplatene. pre niekoho je urcujuci pocit, ze jeho snazenie malo zmysel. a do tohoto poznania este musis dospiet, este si v nizsej etape.

Prezyvka55

Latina maju smolu :D neviem ci sa naprpceni alebo nie ale kazdy ma volajaku zmluvu ze do kolkych dni musia byt analyzi hotove. Ked nam niekto posiela "cistu vodu" a my nestihame nie je to nasa chyba ale chyba manazmentu firmy ze ma najat viac ludi :D mne je to fakt jedno co tu testujem ja som plateny rovnako na hodiny tak ako albertova je platena na vysetrenia. Keby som bol plateny za dobre vzorky tak by ma to mozno stvalo kebyze dostavam 50% zlych ale kedze som plateny bez ohladu na to tak mne osobne to je jedno :D. Ja si pracu spravim dobre aj pri dobrej aj pri zlej vzorke.

Latina

Prezyvka55 no teda nevsimla som si ze by sa tu niekde pani Albertova osobne stazovala ze ju niekto obera o cas.Tu pisu jej pacienti ze voci nim je to nefer lebo v case ked k nej niekto pride len tak ze ved sa uvidi co to spravi, tak v takom case by mohol prist radsej taky pacient, ktory sa chce seriozne liecit. Takze v tomto smere beru jej cas ktory by mohla venovat niekomu inemu. No a pochybujem tiez ze by ona riesila taketo malichernosti ako sa riesia tu. Na to asi fakt cas nema, ze?
A k tej tvojej profesii tak si predstav, ze by ti dali nieco analyzovat a boli by to nejake sprostosti, nepotrebne. Pracovny den ma povedzme 8 hodin a ty by si sa teda venoval tym zbytocnostiam a nestihol by si kvoli tomu urobit nieco dolezite. Bol by si zaneprazdneny hlupostami a tvoji klienti ktory by potrebovali nieco fakt vazne a surne, by sa toho nedockali, lebo by si to nemal kedy zanalyzovat. Tak by ti klienti boli urcite tiez napaprceny ze ti dal niekto riesit blbosti zatialco oni maju nieco vazne ale nevybavis to pre nich. Takto to bolo myslene podla mna.

Prezyvka55

ebi777 ja vravim skor konkretne, lebo si zivo viem predstavit to ze napriklad nemas rada 1 potravinu alebo napriklad nemam rad spenat, ten je zdravy ale vadi mi jeho chut.
Ale myslim si ze mas na vyber takze je jasne ze sa da zit aj zdravo hoci nejake veci rada nemas.
Narazal som len na to ked jej trebars nakazala jest kel a kel jej nechuti tak by ma ho nic nedonutilo ho jest. Samozrejme miesto toho kelu mozes zjest nieco ine ako zdravu alternativu.
Hovorim len o principe ze niektore veci jedinci nezvladaju ani pri dobrej voli.

Ninka03 :D ale ved ja jej to neberiem :D to vy vyzdvihujete ako strasne je mrhanie casom ked niekto kasle na jej liecbu.
Ja hovorim ze je za to zaplatena. Je to v poriadku. Nic neni na to zle. Neviem kolko berie ani ma to nezaujima, kazdy kto ku nej ide alebo chodi jej cennik pozna. Je to jej normalna robota.
Ja sedim v praci alebo som v labaku a dostavam vzorky na testovanie, lieky, choroby, geny somariny nejdem to tu rozpisovat. A tiez ku kazdemu sa musim vyjadrit napisat spravu spravit rozbory a plnokrat mi tu poslu somarinu povedzme ze vodu z kohutika co na genetickom inzinierstve nema co robit a neplacem ze som stratil cas ze som radsej mohol testovat nieco dolezitejsie. Zaplatene mam za to rovnako. Ich chyba ked poslu somariny. A vobec nemam potrebu s nimi riesit ze vy debili kolko casu som kvoli vam stratil uz som mohol mat preskumany za ten cas liek na rakovinu. Ked poslu znova staviam sa k tomu zas profesionalne.
Ved za to beriem peniaze, aj ona za to berie peniaze. Cize aj keby som ku nej isiel 100 krat a 100 krat prerusil liecbu moze to jej byt fuk ked jej 100 krat zaplatim moja chyba ze si nedam povedat. Tak ako u mojich zakaznikov ked mi 100 krat poslu vodu z vodovodu ich problem ze na toto platia vedecky vyskum. Ja im to 100 krat otestujem a 100 krat zoberiem peniaze.

PRE PREZYVKU : mozem si pisat co chcem a kedy chcem, narozdiel od teba si mozem slobodne vyjadrit svoj nazor.