Sex či nie

Príspevok v téme: Sex či nie
lusinka223

Prosím ľudia prosím :( len má neodsudzujce :( mám 20 a priateľ 23 :( zajtra sa mám milovať s mojím priateľom len mám blby pocit že je to zlé že nám to pokazí vzťah a že je to hriech viete vyrastam v prostredí kde to všade počúvam :( ale ja to strašne chcem povedzte mi že to môžem robit

hildegarde

phoe: ak za vydá za muža, sľubuje, dokonca prisahá pred Bohom, že s ním zostane až do svojej alebo jeho smrti. Aj keď prídu problémy, aj keď ju on prestane ľúbiť, dokonca aj keď jej bude neverný. Lebo božia láska je verná, aj keď je človek neverný. Boh miluje, aj keď ho človek nenávidí a do poslednej minúty jeho života mu je ochotný odpustiť, čaká na jediné slovíčko ľutujem. Teda Boh plánoval manželstvo tak, aby láska manželov odrážala lásku Boha. Takže človek by si mal dobre rozmyslieť, za koho sa ožení/vydá. Rozvod nie je prípustný. Ježiš hovorí o rozvode: každý, kto prepustí svoju manželku a vezme si inú, cudzoloží.

Ak manžel zomrie, žena sa pravdaže môže opäť vydať.

Ak hovoríš, že sex z lásky nie je hriech, musíš to mať z iného zdroja, ale z biblie nie. Predpokladám, že lusinka je z veriacej rodiny, tak tu podávam odpoveď na jej otázku z kresťanského hľadiska.

Aj keď niekto nedodržiava tento príkaz, dokonca ani kňaz, neospravedlní ma to pred Bohom, keď budem robiť to isté. Hriech má kňaz i ja, jeho zodpovednosť bude väčšia (od dal sľub vernosti Bohu a má ísť príkladom veriacim), avšak môj hriech sa nebude posudzovať v mierke k hriešnosti iného človeka.

prezyvko - založ inú tému, môžeme o tom trochu popísať, aj keď je to veľmi obšírne vysvetľovanie. ako som písala, začínam niečo chápať, ale tiež nemám odpoveď na všetko, nie som biblista

phoe

Hilda a keď sa vydá za neho a potom ho lubit prestane a rozvedie sa, resp umrie a ona sa znovu zalubi tak co? A keď jej umrie pat manzelov tak co ? Si uvedom že dnes sa ludia dozivaju aj stovky a nie do 30 40 ako kedysi. Ani vtedy to nikto nedodrziaval. V samotnej církví sa školními a smilni. Tak otvor oči. Sex z lásky nie je hriech. V tom niet,ziadneho zla. Hriech je spat s vlastnym muzom a nenavidiet ho, ostavat s ním len preto, že co povedia ludia.

LILIII

Nemyslim ,dievca sa len pyta ,ci sa moze milovat s priatelom a ty Jiil nas tu nazyvas ,ze debilkovia ? ...... nie to dievca co zalozilo temu ,ale ty si netolerantna . Ja ta respektujem a neurazam nikoho ,tak to skus i ty mila Jill :)

prezyvko

hildegarde, ja dokážem zmeniť postoj pokiaľ mi dáš nejaké vysvetlenie. no zatiaľ si nedala žiadne, vlastne si len povedala že sa na to mám spýtať Boha. tým pokrytectvom mám na mysli to, že najprv sa v 5. knihe píše o putovaní po mestách, ich ničení a zabíjaní mužov, detí a žien v mene Boha. potom prejde na prikázania (o.i. nezabiješ) a neskôr na kameňovanie tých čo sa klaňajú iným bohom a cudzoložníc. neviem akú lásku za tým vidíš ty, zatiaľ si toho moc nepovedala.

Jill, nikde netvrdím že viem ako to bolo, nakoľko nikto z tej doby už zrejme nežije a jediné podklady sú knihy neistého pôvodu a tradície. to o čom sa tu bavíme je len polemika ktorej výsledok je v podstate bezvýznamný :)

LILIII

Ja si nemyslim ,ze mam pravdu PRAVE JA !! Tak, ako nemozeme s urcitostou potvrdit ,ze pravda je pisana v Biblii . Bibliu som citala aj Koran aj Tanach aj knihu Siddhartha Guatama ,ale nemozem s urcitostou tvrdit ,ze je tam pisana 100% pravda.
Tie knihy su pisane ,aby sme sa dostali blizsie k prapociatkom bytia a ...... a vobec ,nema zmysel sa k viere vyjadrovat ,lebo vzdy to skonci prekrucanim a vzajomnym osocovanim.
.
Off .. off .. off !!!!!

hildegarde

phoe: nie, zamilovať sa určite nie je hriech :). Otázka znie, či by podľa teba Boh schvaľoval, keby spala postupne s rôznymi mužmi, aj keby to bolo z lásky.

Boh hovorí, že muž opustí svoju matku a otca a prilipne k svojej manželke a budú jedným telom. Jedným telom sa muž a žena stávajú práve pohlavným aktom. Ak sa už stali jedným telom, toto telo nemožno trhať. Láska túži po zjednotení s milovanou osobou. Láska je verná, koho miluje, toho neopustí. V príklade, ktorý uvádzam, nie je reč o božej láske. Táto láska totiž hovorí "milujem ťa" a vyjadruje to aj telom postupne 5 mužom, pričom najmenej štyrom nie je verná.

Boh je taká láska, akú si ani nevieme predstaviť. Z lásky zabúda na seba, darúva sa bez výhrad. Božia láska je nezištná, obetuje sa pre druhého a nehľadí na to, že sama sa musí preto niečoho vzdať, dokonca ide až na smrť. To urobil pre nás Ježiš, jeho láska ide až za hrob. Ak mám osláviť božiu lásku, tak jedine tým, že tá moja sa bude podobať na jeho. Láska dávajúca sa, obetujúca sa, otvorená životu. Láska ktorá nekalkuluje, ktorá si nepotrebuje niekoho vyskúšať, kým sa mu prisľúbi. Láska, ktorá sa nebojí zaviazať sa zostať v dobrom aj zlom pri tom, koho miluje. Ktorá nemyslí na seba, ale hlavne na objekt svojej lásky. Láska, ktorá víta deti, lebo sú plodom lásky a láska sa túži ďalej odovzdávať.

Preto môžem byť zamilovaná do 5 mužov, ale spať budem až s tým pravým, ktorý sa stane mojím manželom, ktorého predstavím rodine a ktorému sa zasľúbim pred Bohom.

prezyvko, popora: to sú otázky do inej témy. Prezývko: tresty smrti za hriech v starom zákone nie sú pokrytectvom. Ja som tiež dlho nevedela spojiť starý zákon s láskou nového zákona, ale už to začínam chápať. Otázne je, či by si to akceptoval. Pokiaľ ideš do diskusie s tým, že budeš na svojom postoji skalopevne trvať, aby si si ho uhájil stoj čo stoj, nemá zmysel niečo písať, lebo aj tak to neprijmeš. Ale ak ti niečo nesedí, trápiš sa preto, a prosíš Boha o pomoc, aby si to pochopil, dá ti odpoveď.

Jill

Hadate sa tu ako debilkovia a nikto z vas nepozna skutocnu pravdu lebo vsetci dojedneho sa ju dozviete ako aj ja az po smrti a to bude pre niektorych velmi velke prekvapenie. Takze na vasom mieste a je vas tu vela Lula, Prezyvko, Multilevel, Phoe, Lilla a spol. ktory sice si myslite, ze mate pravdu vo svojich tvrdeniach, ale ktovie aka je skutocna pravda pravd. Nebudte si az taky isty, ze to co tvrdite je naozaj tak.