Som narocna?

Príspevok v téme: Som narocna?
rondusss

Ahojte potrebovala by som pocut vas nazor:-) Mam 4,5 rocny vztah. Mame sa radi,lubime sa,planujeme spolocnu buducnost,rodinu.. Ale vnimam tam problem.. Citim ako keby sa uz menej snazil. Mam na mysli po tej citovej stranke resp. pri ,,dobijani,, a prejavoch. Prve 2 roky boli ine snazil sa,prekvapil ma,ked sme sa mali stretnut vzdy doniesol nejaku drobnost co ma potesila ( kvietok,med.srdce,..) fakt drobnosti ktore potesia. Alebo ked som prisla ku nemu tak izba bola perfektne upratana,vsetko prichystane proste super.. Stretavame sa raz za mesiac niekedy raz za dva nakolko sme z dost vzdialenych miest.No posledne obdobie na to vsetko kasle,nenapadne ho kupit mi nejaku drobnost a ked mu to vykricim alebo pripomeniem tak mi povie ze preco to kazim tym ze mu pripominam co ma robit,ze potom to nespravi,ze to nebude prekvapenie. Tak som si povedala ze riesit nebude ze sa necham prekvapit ale stale sa neviem akosi nicoho dockat.. Alebo s tou izbou, ak sa to este izba da nazvat proste nezaujem.. Ja sa napr snazim ho vzdy s niecim necakane prekvapit a potesit. Alebo ked bol odcestovany pracovne na 3 mesiace dala som si namahu zistit adresu kde byva a poslala som mu ,,male prekvapenie,, tam.. Ja som bola ptacovne tiez dlhu dobu prec a ani len pri stretnuti sa neunuval doniest kvet pritom vie ze mam kvety rada a ze by ma to potesilo.. Viem ze vztah neni iba o darcekoch a prekvapeniach ale myslim ze treba aj to,aby tam bola stale iskra a ten pocit ze clovek na vas myslli.. Preto chcem pocuvat vas nazor co si o tom myslite.. Ci som naozaj taka narocna a chcem tak vela.. Dakujem :-) :-)

rondusss

Kiara presne ako pises,sme proste zeny a chyba nam to.. A hlavne vtedy ked je zrazu nejaky sek. Co sa tyka sms tak tu som aj rok nedostala. A tiez by ma to potesilo keby si nieco len tak najdem.. :-)

Haluzatko: myslim ze si to vystihla uplne presne. Clovek sa neciti taky milovany.

Rozdiel je mozno aj v tom ze ja som taka dynamicka,co ma napadne to spravim,snazim sa stale nieco vymyslat a on je skor taky pri zemy. Ale nebol taky,dost sa zmenil a to ma hneva ze neni taky aky bol...

rondusss

Fero tak na tvojom prispevku som sa z chuti zasmiala :-) asi som sa nevyjadrila dost jasne,alebo si to pochopil inak si predsa chlap :-) nie som posadnuta darcekmi ani nic podobne,pisala som tu o tom ze clovek to citi tak ze mu je to akoby jedno. Nejde ani o tie darceky lebo to neboli nikdy hmotne veci a pod,ale skor ide o ten pocit ze toho druheho vies necakane prekvapi. A z tym poslanym darcekom to mal narodeniny a bola tom,,drobnnost,, ktora sanmu vzdy pacila. A kolegov tam nemal,takze hanbu vynechajme :-) co sa tyka toho ci ma druhu o tom silno pochybujem,nie je ten typ ,nestretava sa s nikym.. 90% volneho casu travime spolu.. Ako som pisala planujeme si vela spolocnych veci.

A chapem ze to vyznelo ze si zakladam len na darcekoch,ale zaujimala ma iba ta cast. A ako pisem nejde iba o ,,materialne,, prekvapenia.

Haluzatko

Slová uistenia - sú to povzbudenia, slovné ocenenia, pochvaly, poďakovania, či odpustenia. Niektorí ľudia majú pocit, že si ich nevážite, alebo ich nemáte radi, ak im to výslovne nepoviete. Tak ako oni povzbudzujú iných, uisťujú ich o láske, takisto to potrebujú počuť.
Pozornosť - spočíva v spoločne strávenom čase. Či je to výlet, kino, posedenie, či ochota porozprávať sa, počúvať. Pocit duševnej blízkosti znamená pre tento typ ľudí viac ako darček, služba či slová uznania. Obyčajný rozhovor ich nabije neuveriteľnou energiou a presvedčením o vašej láske.
Darčeky - dar je hmatateľný predmet, ktorým hovoríme „myslel som na Teba, mám Ťa rád“. Nie je pritom dôležitý darček samotný, ale citový vzťah, ktorý darčekom sprostredkujeme. Je to symbol lásky a pre niektorých ľudí je práve toto primárnym jazykom lásky. Môže to byť čokoľvek, čo im aj sami pripravíte.
Skutky, služby - pod týmto jazykom lásky nerozumieme otroctvo, využívanie či manipuláciu. Sú to skutky, ktoré robíme preto, lebo chceme. Veď mnohým poskytne väčšie naplnenie možnosť dávať ako prijímať. Ak teda niekomu pomôžete s jeho prácou, riadom, hocičím a bude z toho prejavovať radosť aj celý týždeň, tak jeho primárnym jazykom lásky sú služby a skutky.
Fyzický kontakt - dotyky sú jedným z komunikačných prostriedkov. Ak sú pre človeka primárnym jazykom lásky práve dotyky, tak práve tie mu budú hovoriť hlasnejšie ako slová „mám Ťa rád“. Keď sa takého človeka prestaneme dotýkať, bude sa cítiť izolovaný a začne pochybovať o vašom vzťahu k nemu. Je dobré to vedieť, ak je toto niečí primárny jazyk. Vtedy je vhodné priateľské poklepanie po ramene, objatie a podobne.

Haluzatko

Ahoj, máte evidentne odlišné jazyky lásky. Skús si prečítať knihu - 5 jazykov lásky a možno sa ti pár vecí objasní, hlavne sa o tom porozprávajte potom. Ja som mala podobný problém s partnerom. Ja aj on máme úplne inú hierarchiu a sú pre nás dôležité iné veci.

Toto je 5 druhov:

> Slová uistenia
> Pozornosť
> Darčeky
> Skutky služby
> Fyzický kontakt

Pre mňa sú na prvých dvoch miestach fyzický kontakt a pozornosť, ja doslova umieram, keď sme spolu s priateľom a niesu tam dotyky, objímanie, blízkosť a pozornosť. Myslím teda, keď sme spolu. On nieje až také maznátko ako ja, ale vysvetlila som mu, že ja bez toho fyzického kontaktu z jeho strany sa necítim byť milovaná. A to ti poviem, že toho potrebujem teda veľa veľa. On má tiez inú hierarchiu, ale konečne viem aj ja ako dať najavo lásku jemu, resp. ako sa bude on cítiť milovaný.

Pre teba sú evidentne dôležité dareky, žiadne drahé dary, proste pozornosti a toto je pre teba znak z jeho strany, že ťa miluje. Keď človek nedostáva lásku formou akou potrebuje - vzťah upadá, necíti sa milovaný. Neviem či som to opísala dostatočne. Odporúčam radšej knižku. Sú tam príklady párov, ktorý majú odlišný jazyk lásky a na základe nich to človek najlepšie pochopí.

Kiara24

Ber to tak, ze je to chlap. Ale robia to aj zeny, aby som nehadzala vsetko len na muzske pokolenie. 4,5 roka je fakt taka doba, kedy clovek velmi neriesi ze ach neposlal som jej sms a neviem co. Ja som s priatelom zatial len 8 mesiacov co oproti tvojmu vztahu je nic :D A vedz, ze uz ani on mi nepise kazdy den sms na dobre rano alebo dobru noc alebo pocas dna ako sa mam. Na zaciatku to bolo ustavicne. Este aj ked isiel vecer domov od kamaratov tak napisal, ze uz ide a mysli na mna a tak. Teraz skôr je to tak, ze pride domov a napise mi na nete ze je doma a co robim a ako som sa mala ak som ten vecer s nim nebola. Popripade napise sms ak niekam odcestuje alebo ja. Ale sem-tam zvykne len tak napisat a vtedy som cela paf z toho, lebo clovek to necaka tak vecer uz velmi ze zrazu pipne sms :) Neber si to tak. Ak si telefonujete, ste v normalnom kontakte tak je to super.

A bordel v izbe, ja chapem ako sa citis, ale je to o tom, ze ty upraces, odides a zas to nebude udrziavat a do 24 hodin ma bordel jak v tanku opät. Môj detto. To mu ani nehovorim nech zacne pratat, nema to cenu. Mozno raz ak budeme byvat spolu tak vtedy zacnem, ale inak to neriesim, nemam na to chut :D

Ale rozumiem ako sa citis. My zeny sme take, ze to co bolo na zaciatku chceme tak stale. Chyba nam to, tie krasne romanticke veci atd. Urcite je to v poriadku a neber si to tak k srdcu :)

fero111111

no keby som mal riesit len to vo vztahu ci ti donesiem darcek :D kokos chcem taku zenu

mozno to zle napisala ale znie to ako keby si bola posadnuta darcekom strasne ale strasne si natom zakladas aj ked vobec tu podstatu veci nevnimas ci nema inu ci ta nahodou netaha za nos

skus si to prejst aj inak a to napr. tak ze ak uz nato kasle tak po 2 rokoch furt nosit nejaky darcek no neviem i ked sa vidite raz za mesiac mohol by neico male darovat poslat a poviem uprimne keby ze mi posles darcek vonku kde robim asi by ma slahlo hamba :D pred kazdym ze co mi doslo to nic to len priatelka poslala cokoladu ... no des neviem mozno ho to omrzelo ti furt nieco kupit skus sa zamrat ci nema inu ked tak uz na teba kasle ... lebo ty tu riesis vec v poradi tak na xtom mieste kdezto nevera a to ze na teba kasle ked prides je bordel ziadne darcek je dosledok niecoho co je vysledkom dlhodobej napr. stagnacie vztahu a nepohnutia sa dalej lebo 5 rokov s niekym chodit na dialku no to chce kus odvahy si verit aj po tolkych rokoch ze to dopadne ako to chces aby to dopadlo zasnuby alebo nieco uz mate zasebou to musel byt inac poriadny darcek :D pre teba to aj orgazmus si musela mat podla mna:D ked ti dal darcek a ze zasnubak :D sorry musel som cize skus nam objasnit aj tuto stranku veci ako vlastne natom ste a ci nahodou on uz nema inu alebo ci nahodou uz tak trosku aj inam sa pozera a pripravuje darcek niekomu kto je z jeho okolia

rondusss

Kiara dakujem za nazor :-) Pripustam ze moze to byt tym ze som si zvykla,ale ani vtedy to nebolo vzdy tak 3x za pol roka.. Ale teraz vobec. A to nemam na mysli len hmotne veci,ale aj napr nejaka sms,odkaz a pod. Neviem sa dostatocne vyjadrit,neviem ci to vnimam iba ja tak :/ no co sa tyka tej izby tak to sa mi tiez nepaci ked naozaj tam pride clovek raz za cas a je tam ako po vybuchu a on nema cas si ani pos.pradlo vymenit to mu musim aj ja niekedy.. Zas je to sok voci tomu ked to mal na poriadku a vie ze ma to nahneva ale nic s tym nesptavy.

A co sa tyka toho ci si najde cas to ano,travime spolu vela casu aj telefonovanim,pri hadkach mi nepovie skaredo. Ale neviem,pride mi to stereotypne.. Fakt neviem .

Kiara24

Podla mna si kus narocna, lebo mozno pises ze vztah nie je o darcekoch atd, ale nejak si si velmi zvykla, ze ti stale nieco priniesol. To je to, ze si si zvykla a zrazu prestal a ty si cela z toho v soku. Radsej si vsimaj to ako sa k tebe sprava. Ci ti prejavuje dost lasky, ci spolu viete vychadzat, ci si stale najde na teba pekne slova a neries hmotne veci. Keby som ja dostavala casto stale nieco od neho, tak by sa podla mna aj vytratilo to caro prijemneho prekvapenia, lebo clovek si zvykne nieco dostat. Bud rada, ze je to raz za cas, viac si to clovek vazi.

Jedine mozno ten neporiadok v izbe. Ale ak je to jeho izba a nie vasa spolocna domacnost tak neviem. Naco to riesit? Ak jemu sa tam tak dobre zije. Zatial to nie je tvoja starost.